Kanada Vize İşlemleri Adana - Schengenvize.net
Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Vize İşlemleri Adana

Kanada Vize Başvuru İşlemleri Adana

Ticari, turistik, eğitim ya da aile ziyareti gibi çeşitli sebeplerle Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, kendisine en yakın Kanada Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekiyor. Peki, Kanada vizesi Adana ve çevre illerde yaşayanlar tarafından nasıl alınıyor?

Kanada Vize İşlemleri Ücreti 2021

Doğal güzellikleri ve çeşitli iş imkanları ile Kanada, uzun yıllardan bu yana en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor. Kanada’ya çeşitli sebeplerle seyahat etmek isteyen vatandaşların ise Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Ancak birkaç şehir dışında diğer şehirlerde Kanada Konsolosluğu bulunmuyor. Peki, Kanada vizesi Adana ve çevre illerde yaşayan vatandaşlar tarafından nasıl yapılıyor?

Ülkemizde hizmet veren fahri konsolosluklar, genellikle bağlı olduğu ülke vatandaşlarına hizmet vermek ve Türkiye ile uluslararası ilişkilerin bozulmaması için çalışıyor.

 

Ancak fahri konsoloslukların resmi olarak ülkemiz vatandaşlarına vize, pasaport ve vatandaşlık gibi konularda yardımcı olma gibi bir hakkı bulunmuyor. Kanada vizesi Adana gibi sınırlarında Kanada Konsolosluğu bulunmayan şehirlerden yapılacaksa, öncelikle vize başvurusu yapan kişinin yazacağı dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekmektedir.

Kanada Vize İşlemleri Adana
Kanada Vize İşlemleri Adana

Vize başvurusu için yazılan dilekçede kişilerin seyahat amacı ve süresini net olarak belirtmesi gereklidir. Seyahat amacının ya da süresinin şüpheli bulunması halinde kişiye vize randevusu verilmemektedir.

Vize başvurusu için randevu alan kişiler, konsolosluk tarafından kendisinden istenilen bilgileri, randevu tarihine kadar hazırlamalı ve bu süre içinde teslim etmelidir. Kanada vizesi Adana gibi Konsolosluğa uzak olan şehirlerden yapılacaksa, vize ve benzeri konularda hizmet veren şirketlerden destek alınarak, vize başvurusunu şehirden ayrılmadan da gerçekleştirmek mümkün.

Daha önce vize başvurusu yapmayan kişilerin, evrakları hazırlamakta yaşayacağı zorlukları engellemek için hizmet veren bu şirketler aynı zamanda vize başvurusunun reddedilme ihtimalini de azaltıyor. Vize başvurusu reddedilen kişilere, konsolosluk tarafından herhangi bir geri ödeme yapılmadığı için bu kişilerin vize başvurusu yapmak için vize harç ücretini tekrar yatırması gerekiyor. Vize başvurularında, konu üzerine uzman firmalardan destek alarak, başvuru ücretinin boşa gitmesini engellemek de mümkün.

Kanada Vize Merkezi, Adana

Kanada Vize Merkezi, Adana ili içerisinden ve çevre illerden ikamet etmekte olan kişilere gereken tüm hizmeti ve desteği profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Başvuru sahibinin sorunsuz ve en sağlıklı bir biçimde vize onayı alabilmesi adına gereken bilgilendirilmede bulunarak, en uygun yol haritasını çizmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Adımları – Adana

Kanada vize müracaatında bulunmak isteyen kişi, vize başvuru merkezi ilgili yetkililer ile iletişime geçerek gereken bilgilendirmeler ve güncel evrak listesinin bilgilerini talep ederek başvuruya ilk adımı gerçekleştirmiş olacaktır.

  1. Başvuruda bulunan şahıs, yetkili vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek seyahat amacına göre gerekli olan evrakların talebinde bulunması gerekmektedir. Akabinde, vize başvuru merkezinin vize uzmanları tarafından başvuru sahibinin güncel olarak kullandığı e-mail adresine gerekli bilgilendirmeler doğrultusunda güncel vize evrak listesinin gönderimi yapılmaktadır.
  2. Başvuru sahibi e-mail adresine gelen bilgi postası ve güncel evrak listesi ile bir vize evrak dosyası hazırlaması gerekmektedir. Hazırlamış olduğu vize evrak dosyasını dilerse kendisi dilerse de kargo ya da kurye aracılığı ile vize başvuru merkezine iletmesi gerekmektedir.
  3. Vize başvuru merkezine gerekli vize evrak dosyası teslim edildikten sonra başvuru sahibinin Kanada vizesi hakkında gerekli tüm işlemler başlatılmaktadır. Bu sırada başvuru sahibi gerekli olan tüm bilgi için de vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilme hakkına da sahiptir.
  4. En son adımda ise, Kanada vizesi onay aldıktan sonra başvuru yapan şahsın vize merkezine gelerek pasaportunu teslim alması gerekmektedir. Ancak vize başvurusunda bulunan kişi yoğunluk nedeni ile vize başvuru merkezine gelemezse başvuru merkezi de başvuru sahibinin belirtmiş olduğu güncel adresine gönderim sağlayabilmektedir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Adana

Kanada vizesi adına Adana ili ve çevre illerinden başvuru yapacak olan müracaatların ortalama olarak sonuç süre 11 ila 15 iş günü kadar sürebilmektedir. Ancak verilen bu bilgi kesin bir hüküm taşımamaktadır. Konsolosluk başvuru sahibinden ek evrak ya da herhangi bir ek bilgi nedeni ile eksik evrak talebinde bulunur ise bu süre uzayabilmektedir.

Kanada Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Kanada turist vizesi için hükümet, gelecek olan vatandaşın hesabının 3 aylık dokümanını istemektedir. Hesapta en az 4000 TL olmalıdır.

Kanada Vizesi Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Kanada vizesi için konsolosluk mesai saatlerine başvuru yapılabilir. 2021 yılında vize başvuru işlemleri kabul edilmeye başlanmıştır.

Kanada Gitmek İçin ne Gerekli?

Kanada’ya gitmek için konsolosluk üzerinden başvuru yapılması ve 3 aylık hesap dokümanıyla vize sahiplerinin hesabında 4000 TL olmalıdır.

Kanada Vize İşlemleri Adana Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×