Kanada Vize İşlemleri Adana - Schengen Vize
Kanada Vizesi İşlemleri

Kanada Vize İşlemleri Adana

Ticari, turistik, eğitim ya da aile ziyareti gibi çeşitli sebeplerle Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, kendisine en yakın Kanada Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekiyor. Peki, Kanada vizesi Adana ve çevre illerde yaşayanlar tarafından nasıl alınıyor?

Doğal güzellikleri ve çeşitli iş imkanları ile Kanada, uzun yıllardan bu yana en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor. Kanada’ya çeşitli sebeplerle seyahat etmek isteyen vatandaşların ise Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Ancak birkaç şehir dışında diğer şehirlerde Kanada Konsolosluğu bulunmuyor. Peki, Kanada vizesi Adana ve çevre illerde yaşayan vatandaşlar tarafından nasıl yapılıyor?

Ülkemizde hizmet veren fahri konsolosluklar, genellikle bağlı olduğu ülke vatandaşlarına hizmet vermek ve Türkiye ile uluslararası ilişkilerin bozulmaması için çalışıyor. Ancak fahri konsoloslukların resmi olarak ülkemiz vatandaşlarına vize, pasaport ve vatandaşlık gibi konularda yardımcı olma gibi bir hakkı bulunmuyor. Kanada vizesi Adana gibi sınırlarında Kanada Konsolosluğu bulunmayan şehirlerden yapılacaksa, öncelikle vize başvurusu yapan kişinin yazacağı dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekmektedir.

Vize başvurusu için yazılan dilekçede kişilerin seyahat amacı ve süresini net olarak belirtmesi gereklidir. Seyahat amacının ya da süresinin şüpheli bulunması halinde kişiye vize randevusu verilmemektedir. Vize başvurusu için randevu alan kişiler, konsolosluk tarafından kendisinden istenilen bilgileri, randevu tarihine kadar hazırlamalı ve bu süre içinde teslim etmelidir. Kanada vizesi Adana gibi Konsolosluğa uzak olan şehirlerden yapılacaksa, vize ve benzeri konularda hizmet veren şirketlerden destek alınarak, vize başvurusunu şehirden ayrılmadan da gerçekleştirmek mümkün.

Daha önce vize başvurusu yapmayan kişilerin, evrakları hazırlamakta yaşayacağı zorlukları engellemek için hizmet veren bu şirketler aynı zamanda vize başvurusunun reddedilme ihtimalini de azaltıyor. Vize başvurusu reddedilen kişilere, konsolosluk tarafından herhangi bir geri ödeme yapılmadığı için bu kişilerin vize başvurusu yapmak için vize harç ücretini tekrar yatırması gerekiyor. Vize başvurularında, konu üzerine uzman firmalardan destek alarak, başvuru ücretinin boşa gitmesini engellemek de mümkün.

Kanada Vize Merkezi, Adana

Kanada Vize Merkezi, Adana ili içerisinden ve çevre illerden ikamet etmekte olan kişilere gereken tüm hizmeti ve desteği profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Başvuru sahibinin sorunsuz ve en sağlıklı bir biçimde vize onayı alabilmesi adına gereken bilgilendirilmede bulunarak, en uygun yol haritasını çizmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Adımları – Adana

Kanada vize müracaatında bulunmak isteyen kişi, vize başvuru merkezi ilgili yetkililer ile iletişime geçerek gereken bilgilendirmeler ve güncel evrak listesinin bilgilerini talep ederek başvuruya ilk adımı gerçekleştirmiş olacaktır.

  1. Başvuruda bulunan kişi, yetkili vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek seyahat amacına göre gerekli olan evrakların talebinde bulunması gerekmektedir. Akabinde, vize başvuru merkezinin yetkilileri tarafından başvuru sahibinin güncel olarak kullandığı e-mail adresine gerekli bilgilendirmeler doğrultusunda güncel evrak listesinin gönderimi yapılmaktadır.
  2. Başvuru sahibi e-mail adresine gelen bilgilendirmeler ve güncel evrak listesi ile bir evrak dosyası hazırlaması gerekmektedir. Hazırlamış olduğu evrak dosyasını diler ise kendisi, dilerse de kargo ya da kurye aracılığı ile vize başvuru merkezine iletmesi gerekmektedir.
  3. Vize başvuru merkezine gerekli evrak dosyası teslim edildikten daha sonra başvuru sahibinin Kanada vizesi hakkında gerekli olan tüm işlemler başlatılmaktadır. Bu esnada başvuru sahibi gerekli olan tüm bilgi için de vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilme hakkına da sahiptir.
  4. En son adım da ise, başvuru sahibinin Kanada vizesi onay aldıktan sonra başvuru yapan kişi vize merkezine gelerek pasaportunu teslim alması gerekmektedir. Ancak başvuruda bulunan kişi yoğunluk nedeni ile vize başvuru merkezine gelemez ise başvuru merkezi de başvuru sahibinin belirtmiş olduğu güncel adresine gönderim sağlayabilmektedir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Adana

Kanada vizesi adına Adana ili ve çevre illerinden başvuru yapacak olan müracaatların ortalama olarak sonuç süre 11 ila 15 iş günü kadar sürebilmektedir. Ancak verilen bu bilgi kesin bir hüküm taşımamaktadır. Konsolosluk başvuru sahibinden ek evrak ya da herhangi bir ek bilgi nedeni ile eksik evrak talebinde bulunur ise bu süre uzayabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×