Kanada vizesi Adana

Kanada vizesi Adana

Ticari, turistik, eğitim ya da aile ziyareti gibi çeşitli sebeplerle Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, kendisine en yakın Kanada Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekiyor. Peki, Kanada vizesi Adana ve çevre illerde yaşayanlar tarafından nasıl alınıyor?

Doğal güzellikleri ve çeşitli iş imkanları ile Kanada, uzun yıllardan bu yana en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor. Kanada’ya çeşitli sebeplerle seyahat etmek isteyen vatandaşların ise Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Ancak birkaç şehir dışında diğer şehirlerde Kanada Konsolosluğu bulunmuyor. Peki, Kanada vizesi Adana ve çevre illerde yaşayan vatandaşlar tarafından nasıl yapılıyor?

Ülkemizde hizmet veren fahri konsolosluklar, genellikle bağlı olduğu ülke vatandaşlarına hizmet vermek ve Türkiye ile uluslararası ilişkilerin bozulmaması için çalışıyor. Ancak fahri konsoloslukların resmi olarak ülkemiz vatandaşlarına vize, pasaport ve vatandaşlık gibi konularda yardımcı olma gibi bir hakkı bulunmuyor. Kanada vizesi Adana gibi sınırlarında Kanada Konsolosluğu bulunmayan şehirlerden yapılacaksa, öncelikle vize başvurusu yapan kişinin yazacağı dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekmektedir.

Vize başvurusu için yazılan dilekçede kişilerin seyahat amacı ve süresini net olarak belirtmesi gereklidir. Seyahat amacının ya da süresinin şüpheli bulunması halinde kişiye vize randevusu verilmemektedir. Vize başvurusu için randevu alan kişiler, konsolosluk tarafından kendisinden istenilen bilgileri, randevu tarihine kadar hazırlamalı ve bu süre içinde teslim etmelidir. Kanada vizesi Adana gibi Konsolosluğa uzak olan şehirlerden yapılacaksa, vize ve benzeri konularda hizmet veren şirketlerden destek alınarak, vize başvurusunu şehirden ayrılmadan da gerçekleştirmek mümkün.

Daha önce vize başvurusu yapmayan kişilerin, evrakları hazırlamakta yaşayacağı zorlukları engellemek için hizmet veren bu şirketler aynı zamanda vize başvurusunun reddedilme ihtimalini de azaltıyor. Vize başvurusu reddedilen kişilere, konsolosluk tarafından herhangi bir geri ödeme yapılmadığı için bu kişilerin vize başvurusu yapmak için vize harç ücretini tekrar yatırması gerekiyor. Vize başvurularında, konu üzerine uzman firmalardan destek alarak, başvuru ücretinin boşa gitmesini engellemek de mümkün.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye