Rusya Vize Merkezi, Şanlıurfa

Rusya Vize Merkezi, Şanlıurfa

Rusya Vize Merkezi, Şanlıurfa ili sınırları içerisinde yapılacak olan Rusya vizesi için başvurularda kişiye gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görevlendirilmiş kurumdur.

Bunun yanı sıra sadece Şanlıurfa ili sınırları içerisinde yaşayan kişiler değil, Şanlıurfa ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile yetkilendirilmiş aracı kurum niteliği taşımaktadır.

Rusya Vize Başvurusu – Şanlıurfa

Rusya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve akabinde de başvuruda bulunmak isteyen, Şanlıurfa ili ve çevresinde ikamet eden kişilerin Şanlıurfa Vize Merkezi’ne başvuruda bulunması gerekmektedir.

  • Uzman vize müracaat merkezinin bu konuda deneyim sahibi olan müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek gerekli olan tüm adımları sırası ile yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak ilk adım olarak başvuru sahibinin başvuruda bulunmadan önce Rusya sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahat amacını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.
  • Rusya Federasyonu sınırları içerisine yapacak olduğu seyahati net bir biçimde belirledikten daha sonra, müşteri temsilcileri ile irtibat haline geçerek gerekli evrakların hazırlığı için güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  • Güncel belgelerin listesi başvuru sahibinin e-mail adresine gönderildikten daha sonra, kişi başvuru yapmak adına evrakları dosya haline getirerek bizzat, kargo ya da kurye aracılığı ile vize başvuru merkezine iletmesi gerekmektedir.
  • Başvuru merkezine gereken evraklar iletildikten daha sonra, kişi bekleme süresinde kalmaktadır. Vize merkezinin uzman yetkilileri tarafından başvuru sahibi vize işlem süresi boyunca bilgilendirilmektedir. En son adım da başvuru sahibinin pasaportu konsolosluk tarafından gönderildikten daha sonra başvuru sahibi merkeze gelerek ya da yine kargo aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Rusya Vize Başvuru Sonuçlanma Süresi – Şanlıurfa

Rusya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve Şanlıurfa şehrinden ya da çevresinde ikamet eden kişilerin vize onay süresi 4 ve 7 günlük bir süre içerisinde bir karara bağlanmaktadır. Bunun yanı sıra, bu süre kesin olmamak ile birlikte vize başvuru değerlendirme süreci konsolosluğun yoğunluğuna ya da her iki ülkenin de resmî tatillerine denk gelmesi durumunda uzayabilmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye