Rusya Vizesi İzmir Vize Merkezi - Schengenvize.net
Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Rusya Vize Başvuru İzmir Vize Merkezleri

Rusya Vize Merkezi, İzmir

Rusya Vize Merkezi, İzmir ili sınırları içerisinde yapılacak olan Rusya vizesi için başvurularda kişiye gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görevlendirilmiş kurumdur.

Rusya Vizesi Adana Vize Merkezi

Bunun yanı sıra sadece İzmir ili sınırları içerisinde ikamet eden değil, İzmir ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile yetkilendirilmiş aracı kurum niteliği taşımaktadır.

Rusya Vize Başvurusu İzmir Merkezi’nden Nasıl Yapılır?

Rusya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve akabinde de başvuruda bulunmak isteyen, İzmir ili ve çevresinde ikamet eden kişilerin İzmir Vize Merkezi’ne başvuruda bulunması gerekmektedir.
Rusya Vizesi İzmir Vize Merkezi
Rusya Vizesi İzmir Vize Merkezi
  • Vize talep eden kişi yetkili vize başvuru merkezinin uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek gereken tüm adımları sırası ile yerine getirmesi gerekmektedir. İlk adım olarak başvuru sahibinin başvuruda bulunmadan önce Rusya sınırları içerisinde yapacak olduğu gezi amacını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.
  • Vize başvuru sahibinin Rusya sınırları içerisine yapacak olduğu gezi amacını net bir şekilde belirledikten sonra, müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek gerekli vize evraklarının hazırlığı için güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  • Güncel belgelerin listesi başvuru sahibinin e-mail adresine gönderildikten daha sonra, kişi başvuru yapmak için evrakları dosya haline getirerek bizzat, kargo ya da kurye aracılığı ile vize başvuru merkezine iletmesi gerekmektedir.
  • Başvuru merkezine gereken evraklar iletildikten daha sonra, kişi bekleme süresinde kalmaktadır. Vize merkezinin uzman yetkilileri tarafından başvuru sahibi vize işlem süresi boyunca bilgilendirilmektedir. En son adım da başvuru sahibinin pasaportu konsolosluk tarafından gönderildikten daha sonra başvuru sahibi merkeze gelerek ya da yine kargo aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Rusya Vize Başvuru Sonuçlanma Süresi – İzmir

Rusya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve İzmir ili ya da çevresinde ikamet eden kişilerin vize onay süresi 4 ve 7 takvim günü içerisinde bir karara bağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra, bu süre kesin olmamak ile birlikte vize başvuru değerlendirme süreci konsolosluğun yoğunluğuna ya da her iki ülkenin de resmî tatillerine denk gelmesi durumunda uzayabilmektedir.

Rusya Vize Merkezi İzmir

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Rusya vizesi için İzmir veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Rusya vize randevusu kesinlikle alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte Rusya vize evraklarının eksiksiz olarak sunulması gerekir ve dosya mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır.

Bununla beraber Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka renkli örneklerinin dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli Rusya vize evrakları için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

Rusya Vize Kalkacak Mı?

Rusya tarafından uygulanan vizenin kalkması söz konusu değildir. Yabancı ülke vatandaşlarının Rusya Federasyonuna giriş yapması ancak vize ile mümkündür.

Rusya Vize İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Rusya tarafından vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında görev yapan  diplomatk merkezlere devam etmektedir. Başvurular konsolosluk ve büyükelçilikte alınmaya başlamış durumdadır.

Rusya Türk Vatandaşından Vize İstiyor Mu?

Rusya tüm ülke vatandaşlarına uyguladığı vize prosedürünün Türk vatandaşları için de uygulamaktadır. Pasaportun türüne göre vatandaşların ülkeye girişine sınırlandırma getirilmektedir.

Rusya Vizesi İzmir Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×