Rusya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi - Schengenvize.net
Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Rusya Vize Başvuru Gaziantep Vize Merkezleri

Rusya Vize Merkezi, Gaziantep

Rusya Vize Merkezi, Gaziantep ili sınırları içerisinde yapılacak olan Rusya vizesi için başvurularda kişiye gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görevlendirilmiş kurumdur. Bunun yanı sıra sadece Gaziantep ili sınırları içerisinde ikamet eden değil, Gaziantep ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile yetkilendirilmiş aracı kurum niteliği taşımaktadır.

Rusya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Rusya Vize Başvurusu Gaziantep Merkezi

Rusya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve akabinde de başvuruda bulunmak isteyen, Gaziantep ili ve çevresinde ikamet eden kişilerin Gaziantep Vize Merkezi’ne başvuruda bulunması gerekmektedir.

Yetkili vize başvuru merkezinin uzman müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek gereken tüm adımları sırası ile yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak ilk adım olarak başvuru sahibinin başvuruda bulunmadan önce Rusya sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahat amacını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Rusya sınırları içerisine yapacak olduğu seyahati net bir şekilde belirledikten daha sonra, müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek gerekli evrakların hazırlığı için güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.

Rusya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi
Rusya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Güncel evrak listesi başvuru sahibinin e-mail adresine gönderildikten daha sonra, kişi başvuru yapmak için evrakları dosya haline getirerek bizzat, kargo ya da kurye aracılığı ile vize başvuru merkezine iletmesi gerekmektedir.

Başvuru merkezine gereken evraklar iletildikten daha sonra, kişi bekleme süresinde kalmaktadır. Vize merkezinin uzman yetkilileri tarafından başvuru sahibi vize işlem süresi boyunca bilgilendirilmektedir.

En son adım da ise başvuru sahibinin pasaportu konsolosluk tarafından gönderildikten daha sonra başvuru sahibi merkeze gelerek ya da yine kargo aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Rusya Vize Başvurusu Değerlendirme Süreci, Gaziantep

Rusya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve Gaziantep ili ya da çevresinde ikamet eden kişilerin vize onay süresi 4 ila 7 iş günü içerisinde bir sonuca bağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra, bu süre kesin olmamak ile birlikte vize başvuru değerlendirme süreci konsolosluğun yoğunluğuna ya da her iki ülkenin de resmî tatillerine denk gelmesi durumunda uzayabilmektedir.

Rusya Vize Merkezi Gaziantep

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Rusya vizesi için Gaziantep veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Rusya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

Rusya İçin Vize Nasıl Alınır?

Rusya vizesi almak için talep edilen evrakların tam ve hatasız hazırlanması, vize başvuru formunun doğru bilgiler ile doldurulması şarttır.

Rusya Vize Vermeye Başladı Mı?

Rustya Türk vatandaşlarına vize vermeye devam ediyor. Umuma mahsus pasaport sahipleri ülkeye giriş yapmak için vize almak zorundadır. Hizmet ve hususi pasaport sahipleri 30 gün, diplomatik pasaport sahipleri 90 gün vizeden muaftır.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar?

Rusya Federasyonu tarafından uygulanan vize harç ücreti başvurur sahibinin özelliklerine ve vizenin türüne göre değişmektedir.

Rusya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×