Rusya Vize Reddi Sebepleri - Schengen Vize
Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vize Reddi Sebepleri

Rusya Vize Reddi

Yurtdışına çıkabilmek için pasaportun yanında bir de vizeye ihtiyacınız vardır. Vize başvurusu yapmak sandığınız kadar zor değildir. Gerekli evraklar ve ücreti hazırladığınız zaman, kolay bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Son zamanlarda Bangladeş Vizesi oldukça popülerdir. Bunun yanı sıra, aile birleşimi ya da çalışmak için Rusya vizesi de çok fazla araştırılmaktadır. Rusya vize çeşitleri oldukça fazladır. Amacınıza göre vize belirmelisiniz.

Rusya Vize Türleri

Rusya’yı ziyaret amacınıza göre belirlenen çeşitli vize türleri vardır.

Bu vize türleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Rusya turistik vize
  • Rusya ticari vize
  • Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi
  • Rusya transit vize
  • Rusya öğrenci vizesi
  • Rusya aile birleşimi vizesi

Bunlar Rusya vize türleridir. Rusya’yı ziyaret etme amacınızı doğru bir şekilde bilmeniz çok önemlidir. Vize türünü yanlış seçmeniz durumunda vizeniz geçersiz sayılabilir.

Rusya Vize Başvurusu

Her vize türü için başvuru şekli ve gerekli evraklar farklıdır. Turistik vize alacaksanız, Rusya’da en fazla 30 gün kalabilirsiniz. Turistik vize tek veya çift girişli olarak alınabilir. Gerekli evraklar arasında, 2 adet güncel biyometrik fotoğraf, en az 6 ay geçerli pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, Rusya vize başvuru anketi gerekir. Başvuru Rusya Konsolosluğu’na yapılır.

Ticari vize için, Rusya’dan ticari davetiye almak gerekir. Bu davetiye size 30-40 gün içerisinde ulaşır. Bu davetiye ve diğer gerekli evraklarla Rusya Konsolosluğu’na başvuru yapmalısınız.

Aile ve arkadaş ziyareti için, vize başvuru formu, uçak bileti, pasaport, davetiye ve 1 fotoğraf gerekli olacaktır. Diğer vize türlerinde de genel olarak başvuru formu, pasaport, fotoğraf ve davetiye istenmektedir. Bazı vizelerde sağlık sigortası poliçesinin orijinali ve HIV raporu istenmektedir.

Rusya Vize Reddi

Eksik evraklarınız varsa veya Rusya’dan tarafınıza gönderilecek olan davetiyeniz yoksa vizeniz reddedilir. Bulaşıcı hastalık taşımadığınıza dair bir belgeniz de olmalıdır. Aksi takdirde vizeniz reddedilir ve bir daha alamazsınız. Vize türlerine ve ücretlerine dair her şeyi öğrenmek için bizim sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Vize başvurusu nasıl yapılır, ne durumlarda reddedilir ve ücretleri nasıldır gibi sorularınız için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×