Rusya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Rusya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Rusya Vize Merkezi, Hatay

Rusya Vize Merkezi, Hatay ilinin sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve Rusya seyahati amacı ile vize müracaatında bulunacak olan vatandaşlara profesyonelce bir destek ve hizmet aktarmaktadır. Vize süreci hakkında da gereken tüm bilgiyi Rusya vize başvuru sahibine aktarmaktadır.

Bunun akabinde sadece Hatay şehri sınırları içerisinde değil, aynı zamanda da Hatay ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize müracaat sahipleri için vize süreci kapsamı içerisinde gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak nedeni ile yetkili makam konsolosluk tarafınca görevlendirilen aracı bir kurum niteliği taşımaktadır.

Rusya Vizesi Başvuru Süreci – Hatay

İlk olarak Rusya seyahati için vize başvurusunda bulunacak kişi yetkili vize merkezinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek gerekli evrakları talep etmesi gerekmektedir. Gerekli evraklar talep edildikten daha sonra müşteri merkezinin profesyonel müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibine en uygun olan gerekli evraklar e-mail adresine gönderilir.

  • Bir diğer adımda ise müracaat sahibi seyahat etme amacına göre vize başvuru merkezinin göndermiş olduğu evrak listesini hazır bir hale getirerek merkeze teslimi gerçekleştirmektedir.
  • Daha sonraki işlem ise, başvuru sahibine merkez tarafınca vize başvuru süreci ile ilgili gereken tüm bilgi tarafına sağlanmaktadır. En son adımda ise başvurusu sahibinin pasaportu Başkonsolosluktan çıktıktan daha sonra merkez tarafından başvuru sahibine kargo yolu ile iletileceği gibi, başvuru sahibi de merkeze bizzat gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir.
  • Başvuruda bulunan kişinin, yetkili kuruma verecek olduğu iletişim bilgilerinin güncel ve aktif olması gerekmektedir. Olası bir bilgilendirme durumunda müracaat sahibi ile iletişim kurulması bakımından bu bilgi oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Rusya Vizesi Sonuçlanma Süresi – Hatay Vize Merkezi

Hatay ili sınırları içerisinde Rusya Federasyonu’nu seyahat etmek isteyen kişilerin Hatay vize başvuru merkezine yapacak oldukları başvuru sonrasında, ortalama olarak 4 ya da 7 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Rusya seyahatlerinden hemen önce başvuru sahibinin en erken 30 takvim günü öncesinden başvuru yapması, konsolosluğun yoğunluğu ve resmî tatiller gibi engeller ile karşılaşmaması adına oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

 

 

Rusya Vize Merkezi Hatay

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Rusya vizesi için Hatay veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Rusya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye