Rusya Vizesi Adana Vize Merkezi

Rusya Vizesi Adana Vize Merkezi

Rusya Vize Merkezi, Adana

Rusya Vize Merkezi, Adana şehri sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve Rusya seyahati amacı ile vize müracaatında bulunacak olan kişilere profesyonelce bir hizmet sağlamaktadır. Vize süreci hakkında da gereken tüm bilgiyi Rusya vize başvuru sahibine aktarmaktadır.

Bunun akabinde sadece Adana şehri sınırları içerisinde değil, Adana ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için vize süreci kapsamı içerisinde gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak nedeni ile yetkili resmi makam konsolosluk tarafından görevlendirilen aracı bir kurumdur.

Rusya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır? – Adana

İlk olarak Rusya seyahati için vize başvurusunda bulunacak kişi yetkili vize merkezinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek gerekli evrakları talep etmesi gerekmektedir. Gerekli evraklar talep edildikten daha sonra müşteri merkezinin profesyonel müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibine en uygun olan gerekli evraklar e-mail adresine gönderilir.

  • Bir sonraki adımda ise başvuru sahibi seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin göndermiş olduğu evrak listesini hazır bir hale getirerek merkeze teslimi gerçekleştirmektedir.
  • Daha sonraki işlem ise, başvuru sahibine merkez tarafınca vize başvuru süreci ile ilgili gereken tüm bilgi tarafına sağlanmaktadır. En son adımda ise başvurusu sahibinin pasaportu Başkonsolosluktan çıktıktan daha sonra merkez tarafından başvuru sahibine kargo yolu ile iletileceği gibi, başvuru sahibi de merkeze bizzat gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir.
  • Başvuruda bulunan kişinin, yetkili kuruma verecek olduğu iletişim bilgilerinin güncel ve aktif olması gerekmektedir. Olası bir bilgilendirme durumunda müracaat sahibi ile iletişim kurulması bakımından bu bilgi oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Rusya Vizesi Adana Vize Başvuru Merkezi’nden Kaç Günde Çıkar?

Adana ili sınırları içerisinde Rusya Federasyonu’nu seyahat etmek isteyen kişilerin Adana vize başvuru merkezine yapacak oldukları başvuru sonrasında, ortalama olarak 4 ila 7 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır.

Rusya ziyaretinden hemen önce başvuru sahibinin en erken 30 takvim günü öncesinden başvuru yapması, konsolosluğun yoğunluğu ve resmî tatiller gibi engeller ile karşılaşmaması adına oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

 

Rusya Vize Merkezi Adana

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Rusya vizesi için Adana veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Rusya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye