Rusya Vize İşlem Ücreti 2023 - Schengenvize.net
Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vize İşlem Ücreti 2023

Rusya Vize Başvuru İşlem Ücretleri

Rusya Vize Ücretleri 2023

Rusya ziyareti etmek için vize sahibi olmalısınız. Vize almadan önce seyahat maksadı belirlenmelidir. Alacağınız vize seyahat maksadınıza uygun olmalıdır. Vize almak için Rusya Konsolosluğu tarafından istenen belgeleri ibraz etmelisiniz. Sonrasında istenen vize ücretini ödemelisiniz.

Rusya Konsolosluk Bilgileri

Rusya vize ücretleri dolar cinsinden gösterilmektedir. Bu nedenle USD – TRY farkından dolayı sürekli fiyat güncellemesi yapılmaktadır. En güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için başvuru öncesinde vize şirketiniz ile görüşebilirsiniz.

Schengen ülkelerini ziyaret ederken vize ücreti ödemek zorundasınız. Rusya, Schengen ülkelerine dahil olduğu için belirli vize ücreti talep edilmektedir.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar?

Rusya vize ücreti tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki farklı bölüme ayrılmaktadır.

Tek girişli vize ücreti işlem süresine uygun olarak aşağıdaki gibidir.

  • Rusya turistik vize – 80 Dolar (İşlem süresi: 10 iş günü)
  • Rusya turistik vize – 160 Dolar (İşlem süresi: 3 iş günü)

Çok girişli Rusya turistik vize ücreti ise aşağıdaki şekildedir.

Rusya Vize İşlem Ücreti 2021
Rusya Vize İşlem Ücreti
  • Rusya turistik vize – 128 Dolar (İşlem süresi: 10 iş günü)
  • Rusya turistik vize – 256 Dolar (İşlem süresi: 10 iş günü)

Türk vatandaşlarının turistik vize için ödemesi gereken ücretler yukarıdaki gibidir. Fakat farklı ülkenin vatandaşlarının ödemesi gereken ücretler aynı olmayacaktır.

Eğer Rusya`ya ticari amaçla seyahat etmeyi düşünüyorsanız tek, çift ve çok girişli olmak üzere farklı ücretler ödemelisiniz.

Tek girişli vize ücretleri şu şekildedir.

  • Rusya ticari vize – 80 Dolar (İşlem süresi: 10 iş günü)
  • Rusya ticari vize – 160 Dolar (İşlem süresi: 3 iş günü)

Çift girişli vize ücretleri

  • Rusya ticari vize – 128 Dolar (İşlem süresi: 10 iş günü)
  • Rusya ticari vize – 256 Dolar (İşlem süresi: 3 iş günü)

Çok girişli vize ücretleri

  • Rusya ticari vize – 240 Dolar (İşlem süresi: 10 iş günü)
  • Rusya ticari vize – 480 Dolar (İşlem süresi: 10 iş günü)

Belirtilen ücretlerin yanı sıra 35 Dolar değerinde vergi ödemeniz gerekmektedir.

1 Günde Rusya vizesi almak için https://www.schengenvize.net/rusya-vize-islemleri/ adresini kontrol edebilirsiniz.

Rusya Vize Ücreti

Rusdya vize alma adımlarında ödemeniz gereken tutar vizenin geçerlilik tarihine ve vize alan kişinin yaş grubuna göre değişim arz edebilmektedir. Ödeme adımları konsolosluk tarafından bildirilen IBAN numaraları üzerinden tamamlanmalıdır.

Rusya Vize Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Vize almak isteyen kişilerin ödeme adımlarından sonra kendilerine sunulan makbuzu da muhafaza etmeleri gerekir. Makbuzun muhafaza edilmesinin yanı sıra dijital olarak da kayıt alınsa da yine de her ihtimale karşı dosyanızda bulundurmalısınız.

Rusya'ya Vize Kalktı Mı 2021?

Vizenin kalkması için diplomatik adımlar atılmaya devam edilse de henüz vize koşulları geçerliliğini korumaktadır. Ülkeye giriş adımının tamamlanması için vize talep sürecinin bireysel olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Vize alma adımında başvuru koşulları ile bireysel olarak uğraşmak istemezseniz, aracı kurumlardan da gerekli olan bilgileri anında alabilirsiniz.

Rusya Vize Fiyatları Nelerdir?

160 USD olarak belirlenmiş olan bu tutarın hangi yöntem ile ödenmesi gerektiğine dair kısıtlama bulunmamaktadır. Ödeme aşamasının sonrasında vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda ödemiş olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmesi de söz konusu olmayacaktır. Bu tutar vize reddedilirse yanacaktır.

Rusya'ya Vize Kalktı Mı 2020?

Vize kuralları geçerliliğini korumaktadır. Bireysel olarak ya da aracı kurumların desteği ile vize talep adımlarının tamamlanması mümkündür. Vize alma aşamasında öğrencilerin ya da turistlerin doldurmaları gereken vize başvuru formu da farklılık arz etmektedir. Konsoloslukların belirtmiş olduğu formları dilediğiniz gibi temin edebilir ve ilgili belgeler ile de doldurmalısınız. Belgelerde eksiklik ya da yanlışlık olursa vize ret yanıtı alacaktır.

Rusya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Konsolosluklar tarafından belirtilen IBAN numaralarına yatırım aşaması tamamlanmalıdır. Vize ret yanıtı alırsanız başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi için reddi itirazda bulunma hakkınız da mevcuttur.

Rusya Vize Ücreti Kaç TL?

Belli dönemlerde fiyatında değişiklik görülen Rusya vize ücreti başvuru sahibinin yaptığı vize türüne, giriş çıkış sayısına, vize işlem süresine ve başvuru yapan kişinin vatandaşlığına göre farklıdır.

Rusyaya Vizesiz Gidilir Mi?

Rusya Federasyonuna Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz gitme şansı diplomatik pasaport için 90, hizmet ve hususi pasaport için 30 gündür. Bordo pasaport vizeye tabidir.

Rusyaya Gitmek İçin Ne Gerekli 2021?

Hangi amaçla gidilmek istenirse istensin Rusya’ya giriş yapabilmek için vize almak gerekmektedir. Vize başvuru formunun doğru bilgileri de doldurulması ve evrakların tam olması yapılan başvurunun olumlu sonuçlanmasın da etkilidir.

Rusya Vize İşlem Ücreti 2021 Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×