Rusya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Rusya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Rusya Vize Merkezi, İstanbul

Rusya Vize Merkezi, İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet eden ve sadece İstanbul ili içerisinde değil, çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için gerekli olan tüm işlemleri profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Rusya vizesinin işlemleri için Rusya Başkonsolosluğu’na direkt olarak müracaat şartı olmadığından dolayı, parmak izi beyanı gibi biyometrik verilerin ibrazı için vize randevusu talep edilmediğinden dolayı Rusya vizesi adına başvuru sahibinin gerekli evraklarını içeren dosyası vize başvuru merkezi İstanbul şubemize gelerek elden, kurye ya da kargo aracılığı ile ulaştırıldığı takdirde başvuru sahibinin Rusya vize başvurusu hemen işleme alınmaktadır.

Rusya Vizesi İstanbul Merkezi’nden Nasıl Alınır?

İlk olarak Rusya seyahati için vize başvurusunda bulunacak kişi yetkili vize merkezinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek gerekli evrakları talep etmesi gerekmektedir. Gerekli evraklar talep edildikten daha sonra müşteri merkezinin profesyonel müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibine en uygun olan gerekli evraklar e-mail adresine gönderilir.

 Daha sonra başvuru sahibi seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin göndermiş olduğu evrak listesini hazır bir hale getirerek merkeze teslimi gerçekleştirmektedir.

Akabinde, başvuru sahibine merkez tarafından süreç ile ilgili gereken tüm bilgi aktarılmaktadır. En son adımda ise başvurusu sahibinin pasaportu Başkonsolosluktan çıktıktan daha sonra merkez tarafından başvuru sahibine kargo yolu ile iletileceği gibi, başvuru sahibi de merkeze bizzat gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir.

Lütfen Dikkat!

Başvuruda bulunan kişinin, yetkili kuruma verecek olduğu iletişim bilgilerinin güncel ve aktif olması gerekmektedir. Olası bir bilgilendirme durumunda başvuru sahibi ile iletişim kurulması bakımından bu bilgi oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Rusya Vizesi İstanbul Vize Başvuru Merkezi’nden Kaç Günde Çıkar?

İstanbul ili sınırları içerisinde Rusya ülkesini seyahat etmek isteyen kişilerin İstanbul vize başvuru merkezine yapacak oldukları başvuru sonrasında, ortalama olarak 4 ila 7 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Rusya seyahatinden önce başvuru sahibinin en erken 1 ay öncesinden başvuru yapması, konsolosluğun yoğunluğu ve resmî tatiller gibi engeller ile karşılaşmaması adına oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Rusya Vize Merkezi İstanbul

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Rusya vizesi için İstanbul veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Rusya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye