Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vatandaşlık Vize İşlemleri

RUSYA OTURUM İZNİ

Türkiye ve Rusya arasındaki ticari ilişkilerin artması, iş hacminin gelişmesi nedeniyle Türkiye’den Rusya’ya çalışmak ve yerleşme amacıyla gidenlerin sayısında artış göstermektedir. Rusya’da oturum izni almak için Ocak ayında başvurular yapılmakta ve Şubat ayında başvurular sonuçlanmaktadır.

Türkiye ve Rusya arasında imzalanan ikili anlaşmalar nedeni ile Rusya’da oturum izni almak isteyenler için pek çok avantaj bulunmaktadır.

Rusya’da Oturum İzni Nasıl Alınır?

Rusya, Türk vatandaşlarına oturma izni yanında çalışma izni de vermektedir.

Rusya’da oturma izni almak için gereken belgelerden en önemlisi sabıka kaydıdır. Sabıka kaydının Türkiye’den alınması ve ikamet edilecek yerin savcılığına sunulması zorunludur. Oturum izni alınması için gereken evrakların hepsi noter tarafından onaylanmalıdır. Oturum izni başvurusu, çalışma izninin aksine başvurucunun kendisi tarafından yapılmalıdır.

Rusya’da Oturum İzni Almak İçin Gereken Belgeler

  1. Noterden tasdikli pasaport tercümesi
  2. Başvuru formu
  3. Noter tasdikli sabıka kaydı tercümesi
  4. 3.5×4.5 ebadında beyaz fonlu 4 adet fotoğraf
  5. Geçici oturum izinleri 3 yıllığına verilmektedir ve her 3 yılda bir yenilenmesi gerekir. Oturum izni alınması için gereken evraklar hazırlandıktan sonra, Rusya Göçmenlik Ofisi aracılığı ile başvuru yapılması gerekmektedir. Evrakların tercümeleri Rusya’da yapılmalıdır. Türkiye’de yapılan tercüme ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Rusya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/rusya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×