rusya-vize-basvuru-formu

Rusya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Rusya vize başvuru işlemlerinde bulunur iken yetkili konsoloslukların başvuru sahibi hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmesi için form içerisinde talep edilen tüm bilgilerin doğru, geçerli olacak bir şekilde ve beraberinde de eksiksiz bir şekilde yazılarak doldurulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Rusya vize başvuru formu işlemleri elektronik bir şekilde online olarak başvuru sahibi tarafından doldurulmaktadır.

Bu form içerisinde ise Rusya ülkesinin yetkili konsolosluğu internet sayfasından ulaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra başvuru sahibi yazdığı tüm bilgileri Türkçe dilinde dolduruluyor ise Türkçe harfleri kullanması herhangi bir olumsuz sorun teşkil etmemektedir. Rusya vize başvurusunda bulunur iken ek içerisinde başvuru sahibinin sunacak olduğu dosyalar ile çelişmeyen ve onları destekleyici nitelikte doğru bilgilerin verilmesi oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Rusya ülkesinin online olan vize başvuru formu, başvuruda bulunacak olan kişi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurularak ardından da yine başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra vize başvuru formunun içerisinde yer alacak olan eksik ya da hatalı bilgilerin bulunması halinde de Rusya ülkesinin yetkili konsolosluğu başvuru sahibinin başvurusunu reddetme ya da başvuru sahibinden yeni belgeler de talep ederek süreci uzatma hakkına da sahiptir. Rusya vizesinin online olarak doldurulan elektronik vize başvuru formları orijinal bir şekilde olması gerekmektedir.

Rusya Voucher Belgesi Nasıl Alınır?

Rusya devleti kanun çerçeveleri içerisinde, Rusya sınırlarının içerisine yapılacak olan turistik ziyaretler nedeni ile ülke içerisine gelen her turist, Rusya ülkesinin sınırlarının içerisinde mevcut bulunan bir tur operatörü tarafından onaylanmıştır. Bu nedenden dolayı da Voucher belgesinin mevcut olması gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak olan kişi ise, kendi imkanları doğrultusunda internet sitesi üzerinden rezervasyon yaparak Rusya sınırlarının içerisine turist olarak ziyaret edilememektedir. Rusya ülkesinin sınırları içerisinde bulunan bir seyahat acentesi başvuru sahibinin ziyaretinden haberdar olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişinin adına bir onay içeren belgesinin gönderilmiş olması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı da başvuru sahibi muhakkak turistik ziyareti nedeni ile Voucher belgesine sahip olması gerekmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye