Rusya Turistik Vize Dilekçe - Schengenvize.net
Rusya Vize Başvurusu

Rusya Turistik Vize Dilekçe

Rusya Turistik Vize Başvuru Dilekçesi 2021

Rusya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Rusya vize başvurusunda çoğu zaman vize dilekçesi talep edilmemektedir. Fakat bazı durumlarda dilekçe yazmanız talep edilebilir. Rusya ile birlikte farklı ülkelere seyahat etmeyi düşünüyorsanız dilekçe hazırlamalısınız. Aynı zamanda seyahat sürecinde anlaşılmayan durum söz konusu ise ek dilekçe ile açıklama yapmalısınız.

Rusya Vize Reddi Sebepleri

Rusya vize dilekçesi yazmadan önce ziyaret maksadı kesin bir şekilde belirlenmiş olmalıdır. Ülkeyi turistik veya ticari amaçla seyahat etmek istiyorsanız dilekçeyi vize türüne uygun hazırlamalısınız.

Vize dilekçesi Rusya İstanbul Başkonsolosluğu`na hitap edilerek yazılmalıdır. Aynı zamanda Rusya Ankara Büyükelçiliği`ne hitaben hazırlanabilir.

Turistik vize dilekçesi yazarken dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

Rusya Turistik Vize Dilekçe
Rusya Turistik Vize Dilekçe
  • Rusya ziyareti hakkında detaylı bilgiler verilmelidir. Bu kısımda turistik kabul belgesi ve tur ile ilgili diğer belgeler sunulabilir.
  • Seyahat tarihleri net bir şekilde belirtilmelidir. Ülkeye ne zaman giriş ve çıkış yapacağınızın tarihlerini açıkça yazmalısınız.
  • Rusya seyahati boyunca masrafların kimin tarafından ödeneceği belirtilmelidir. Seyahat süresinde oluşacak (hastalık, kaza, konaklama vb.) masrafların ödenmesi belgeler ile desteklenmelidir.
Vize dilekçesi mutlaka resmi dil kullanılarak yazılmalıdır. Resmi dil kullanılamadan yazılan dilekçe vize reddine neden olacaktır.

Daha önce dilekçe yazmadıysanız dilekçe örneklerini inceleyebilirsiniz. Örnek vize dilekçelerin vize acentelerinin sitelerini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Rusya Konsolosluğu`nun internet sayfasıyla da dilekçe örnekleriyle tanış olabilirsiniz.

Not: Vize dilekçesinde imla ve Türkçe dil kurallarına dikkat edilmelidir.

Rusya vizesi en kolay ve hızlı şekilde nasıl alınır; >> schengenvize.net/rusya-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenmiş kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Rusya Turist Vize Veriyor Mu?

Tek girişli ya da çift girişli olan Rusya turistik vizesi ülkede en fazla 30 gün serbest dolaşım ve konaklama imkanı sağlar. Vize kültürel organizasyon ve turistik gezi amaçlı verilmektedir.

Rusya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya turist vizesi almak için yapılacak olan başvurular diplomatik temsilcileri ya da yetkili vize başvuru merkezlerine iletilir. Başvuruda gerekli olan form eksiksiz ve hatasız şekilde doldurularak imzalanır.

Rusya Turist Vizesi Kaç Günlük?

Rusya Federasyonu tarafından verilen turist vizesi 30 gün sürelidir, bu süre içinde ülkede serbest dolaşım ve ikamet etme hakkı verir.

Rusya Turistik Vize Dilekçe Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×