Rusya Konsolosluk Bilgileri - Schengenvize.net
Rusya Vize Başvurusu

Rusya Konsolosluk Bilgileri

Rusya Konsolosluk Hakkında

Rusya Konsolosluk Bilgileri Hakkında

Pek çok ülkeye seyahat edebilmek için vize alınması gerekiyor. Ülkemizle sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi ilişkilerin yoğun olduğu Rusya’ya yapacağınız farklı türde seyahatler için alınacak vizelerin pek çok aşaması bulunuyor. Bu aşamalardan haberdar olmadan başlanılan vize süreci çok zahmetli bir hal alabilir. Özellikle acil seyahatlerde vize işlemlerinin bir an önce halledilip, işlemlerin sürecinin hızlandırılması gerekebiliyor.

Rusya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Rusya Vizesi Başvuru Süreci

Rusya vizesi alım süreci kolay ve genellikle mülakata ihtiyaç duyulmadan halledilebilir. Fakat mülakatların olup olmaması konsolosluklara göre farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Rusya vize alımı sürecinde işlemleri yapacağınız konsolosluğun mülakat isteyip istemediğine dikkat etmenizde fayda var.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya vizesi başvurusunda karşınıza çıkacak evrak ve formlar genelde Rus dilinde olur. Hata yapmamak için en yakın Rus Konsolosluğuna gidip detaylı bilgi almanızda fayda var. Buna vaktiniz yoksa bizim sitemiz olan www.visacenter.com.tr adresinden işlemleri en hızlı şekilde yapabilmek için faydalanabilirsiniz.

Rusya vizesi sürecinde doldurulan form ve evraklarda yapacağınız hata vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına, işlemlerinizin uzayıp bunaltıcı hale gelmesine sebep olabilir.
Rusya Konsolosluk Bilgileri
Rusya Konsolosluk Bilgileri

Rusya vizesine başvururken sizden istenecek belgeler aşağıda sıralanmıştır;

 • Pasaport
 • Pasaportunuzun fotokopisi
 • Eksiksiz ve hatasız doldurmuş olduğunuz vize başvuru formu
 • Rusya Başkonsolosluğuna yazdığınız, seyahatinizin amacını belirten dilekçe
 • Kimlik kartınızın fotokopisi
 • Beyaz zemin üzerine çekildiğiniz 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Yabancı turist belgeniz.

Bu belgeleri önceden hazırlamanız size büyük bir zaman kazandıracaktır. Bu şekilde diğer işlemlerinizi daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Vizesi İçin Randevu

Genellikle vize randevu işlemleri karmaşık ve insanların çok zorlandığı işlemlerdir. Bunu sitemizden çok kolay ve zaman harcamadan yapabilirsiniz. Sitemizden çevrimiçi olarak gerçekleştirebileceğiniz vize randevu işlemlerinden sonra size sadece evraklarınızı hazırlamak kalıyor. Böylece hem zamandan tasarruf etmiş hem de karmaşık işlemlerle uğraşmaktan kurtulmuş oluyorsunuz.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvuru süreci tamamlandıktan sonra sadece evrakların kontrolünün sağlanıp size geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekiyor. Bu bekleme süresi ise yoğunluğa göre değişse de ortalama 5 iş günü içerisinde tamamlanıyor.

Rusya Konsolosluğu

Bu yazımızda Rusya konsolosluk bilgileri ve Rusya’yı ziyaret ederken uygulanacak vize işlemleri konusunda kapsamlı bir açıklama yapacağız. Rusya konsoloslukları, İstanbul, Ankara, Ankara ve Trabzon’da bulunuyor. İki ülke arasındaki sosyo-kültürel ve diplomatik ilişkiler konsolosluklar aracılığı ile yürütülüyor.

Rusya’yı ziyaret sebebiniz iş, eğitim, seyahat ya da staj olabilir. Ancak, konusu ne olursa olsun Rusya konsolosluğu üzerinden işlemlerinizi yaptırıp vize sürecinizi tamamlamanız gerekiyor. Şirketimiz, bu kapsamlı işlemler konusunda sizi yönlendirip daha kısa sürede daha verimli bir sonuç almanızı sağlıyor.

Rusya Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvurusu Yapmak

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu, sadece İstanbul’da ikamet edenler için değil diğer şehirlerde ikamet eden vatandaşlarımız için de vize başvurularını alıyor. Rusya için alınmak istenen vize başvurularının onaylanmasında tek yetkili makamdır.

Direkt olarak konsolosluğa yapılacak müracaatlar kabul edilmemektedir bunun için önceden randevu almak gerekiyor. Rusya’yı ziyaret etme nedeniniz (iş, eğitim, staj, ticari yatırım, turistik gezi) ile alakalı olan belgelerinizi tamamlayıp, randevu günü ve saatinde evraklarınızı konsolosluğa teslim etmeniz gerekiyor.

Rusya Konsolosluğu’na Vize Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Rusya vizesi almak için konsolosluğa sunacağınız belgeler arasında şunlar yer alıyor:

 • Pasaport: Pasaportunuzu son 10 yıl içerisinde temin etmiş olmanız gerekiyor ve en az 3 sayfanın boş olması gerekiyor
 • Voucher Belgesi: Ziyaretçi kabul belgesi
 • İkamet Kayıt Evrakı
 • Seyahat sebebinizi açıklayan dilekçe: Ancak bir iş için gidiyorsanız şirketinizin hazırlayacağı dilekçe
 • 2 adet fotoğraf: Biometrik özellikte çekilmesi gerekiyor
 • Bilgi formu: Süre ve ziyaret amacına göre değişen bilgi edinme formunu doldurmanız gerekiyor

Belgelerin eksiksiz ve doğru şekilde verilmesi, vize sürecinin de hızlı sonuçlanmasını sağlıyor. Sizlere bu konuda, tecrübemizle işlemlerde sorun yaşamayacağınız eksiksiz bir hizmet veriyoruz.

Şirketimiz Aracılığıyla Rusya Vizesini Kolayca Alın!

Türkiye’nin her yerinden vize işlemlerinizi en kısa sürede tamamlıyoruz. Üstelik bize şahsen başvuru yapmanıza da gerek kalmıyor. Telefon üzerinden işlemlerinizi profesyonel ekibimizce yapıyoruz.

Yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 • Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’nın sunduğu vize başvuru formunu eksiksiz doldurun
 • Belgelerinizi tamamlayıp şirketimize kargolayın
 • Vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra pasaportunuzu adresinize kargo ile hızlıca iletiyoruz

Rusya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Rusya vizesi almak için başvurular vize merkezi tarafından kabul edilir. Karar verme yetkisi tamamen konsolosluklara ve büyükelçiliğe aittir.

Rusya Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Rusya Federasyonu’na ait Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan konsolosluklar ve diplomatik merkezler hafta içi her gün hizmet vermektedir.

Rusya Türkiye Büyükelçisi Kimdir?

Ankara’da bulunan Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksei V. Erkhov’dur.  Büyükelçi olağanüstü ve tam yetkili rütbesine sahiptir. 2009-2015 yılları arasında İstanbul başkonsolosu olarak görev yaptı.

Rusya Konsolosluk Bilgileri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×