Gaziantep Rusya Vize İşlemleri

  Gaziantep Rusya Fahri Konsolosluğu

  Gaziantep Rusya Fahri Konsolosluğu, ülkemizde bulunan Rus vatandaşlarının resmi işleri ile ilgilenmektedir. T.C. vatandaşlarının vize işlemleri ise vize merkezimiz tarafından yapılmaktadır. Gaziantep Rusya vize merkezimize başvuruda bulunarak Rusya vizesi için işlemlere başlayabilirsiniz. Bu konuda gerekli olan tüm detayları Gaziantep vize merkezi temsilcimiz vasıtası ile öğrenebilirsiniz.

  Gaziantep Rusya Konsolosluğu İşlemleri

  Gaziantep Rusya vize merkezimiz, Rusya vizesi için online başvuru imkanı sağlıyor. Online ilk başvuru sürecinden hemen sonra gerekli belgelerin toplanma işlemi geliyor. Rusya vizesi için gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra Gaziantep vize merkezimiz tarafından Rusya Konsolosluğuna iletilmektedir.

  Başvuru aşamasında daha önce Rusya vizesi başvurusu yapmış olan vatandaşlarımız vize merkezimizde işlemlerini sonlandırabiliyorlar. Fakat ilk kez Rusya vize başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın biyometrik verilerini bizzat konsolosluk şubelerinden birine ibraz etmeleri bekleniyor.

  Şahsen başvuru yapılabilecek Rusya Konsolosluk şubeleri Ankara, İstanbul, Trabzon ve Antalya olmak üzere dört büyük kentimizde bulunmaktadır. Hangi konsolosluğa şahsen başvuru yapmanız gerektiği konusunda Gaziantep vize merkezi temsilcimizden öğrenebilirsiniz.

  Gaziantep Rusya Vize İşlemleri

  Gaziantep Rusya vize merkezimiz başvuru işlemleri sırasında ve sonrasında aracı görev üstlenmektedir. Vize başvurusunun yapılmasının ardından yanıt alınması için verilen süre 7 ila 10 gün arasında değişmektedir. Fakat bazı durumlar nedeni ile Rusya vizesinin sonuçlanması uzayabilir. Bu yüzden de seyahatinizden en az 1 ay önce Rusya Vizesi için başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir.

  Gaziantep vize merkezimiz başvuru süresince ekstra belge talebinde ya da süreç takip işlemlerinde yanınızdadır. Konsolosluk ile aranızdaki iletişimi vize merkezimiz sayesinde sağlayabilirsiniz.

  Gaziantep Rusya Vize Çeşitleri

  Gaziantep Rusya vize merkezimizde Rusya vize türlerinin tamamı için hizmet almanız mümkündür. Rusya’ya seyahat amacınıza en uygun vize türünü talep etmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. Almak istediğiniz vize türüne göre Rusya Konsolosluğu tarafından farklı yaptırımlar uygulanabilir.

  • Rusya Turistik Vizesi
  • Rusya İnsani Vize
  • Rusya Ticaret Vizesi
  • Rusya Eğitim Vizesi
  • Rusya Aile Ziyareti Vizesi
  • Rusya Uzun Süreli Vize Türleri ( Rusya uzun süreli vize çeşitleri arasında çalışma ve oturma izni gibi vize çeşitleri yer almaktadır.)

  Gaziantep Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Gaziantep Rusya vize merkezimiz tarafından başvuruda bulunan vatandaşlarımıza gerekli belgelerin listesi sunulmaktadır. Rusya vizesi için gerekli belgeler, başvuru amacınıza ve vize çeşitlerine göre farklılık gösterebilir.

  Ticaret vizesi için iş yeriniz hakkında bazı belgelere ihtiyaç duyulurken eğitim vizesi için de okulunuz ile alakalı bazı belgeleri sunmanız beklenir. Fakat pek çok vize başvurusunda olduğu gibi Rusya vizesi için de talep edilen bazı standart belgeler vardır. Standart belgeler arasında; pasaport, kimlik, konaklama bilgileri, uçuş rezervasyonu, nüfus kayıt örneği, biyometrik fotoğraf ve vize harcının yatırıldığını kanıtlayan banka dekontu gibi belgeler geliyor.

  Rusya uzun süreli vize taleplerinde ise daha farklı belge tipleri isteniyor. Bu konuda daha kapsamlı bilgi almak için Gaziantep vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

  Rusya Vize Ücretleri:

  • Rusya Vizesi Ücreti: 80 Dolar (Bu ücret yapılan zamlar ve güncellemeler neticesinde farklılık gösterebilir.)
  • Uzun Süreli Vize ücretleri ise Rusya Hükümeti tarafından belirlenmektedir.

  Rusya Gaziantep Vize Randevusu

  Gaziantep Rusya vize randevusu için çağrı merkezimiz vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize merkezi temsilcimiz sizin için en uygun zaman dilimine randevu işlemlerinizi tamamlayacaktır.

  Rusya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

  Gaziantep Rusya vize merkezimiz başvuru sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanması adına vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Fakat bazı sebeplerden dolayı Rusya vize başvurusunun reddedilmesi olasıdır. Bu durumda Gaziantep vize merkezimizin Rusya vizenizin sonucunun değişmesi hususunda bir yetkisi yoktur. Rusya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi halinde Rusya konsolosluğu ödenen vize ücretini geri iade etmemektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir