Romanya Vizesi Mersin Vize Merkezi - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Romanya Vize Başvurusu Mersin Vize Merkezleri

Mersin’ de Romanya Vizesi Merkezi

Mersin de hizmet veren vize merkezimiz aracılığı ile Romanya vizesine sahip olabilirsiniz. Bunun için gerekli belgeleri vize merkezimize sunmanız gerekecektir.

Romanya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Romanya vizesi Mersin’ de bulunan vize merkezimize gelerek başvuru yapmanız gerekmektedir. Romanya’ ya seyahat etmek için bu vizeye ihtiyacınız vardır. Sitemizde yer alan gerekli belgeleri vize merkezimize teslim ederek başvuru sürecini beklemeniz gerekmektedir. 7-15 günlük bir süre diliminde Romanya vizesi için başvurunuzda herhangi bir hata ile karşılaşılır ise vizenizin süreci uzayabilir veya reddedilebilir.

Romanya Vizesi Biyometrik Verilerinizi Yeniden Vermeniz Gerekebilir!

Romanya Vizesi Mersin Vize Merkezi
Romanya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Romanya vizesi için başvuru sürecinde Romanya konsolosluğu sizi arayarak yeniden biyometrik verilerinizi isteyebilir. Bu bilgi Romanya vizesi için önemlidir. Bu nedenle konsolosluğa giderek biyometrik verinizi yeniden vermeniz gerekecektir. Önceden vermiş olduğunuz biyometrik verilerinizde hataya rastlanması ya da kayıt altına alınmamış olması nedeni ile bu bilgiyi yeniden vermelisiniz.

Romanya’ ya Seyahat Amacınızı Netleştirin!

Romanya’ ya seyahat edecek kişilerin hangi sebeple ülkeyi ziyaret edeceğini belirtmesi gerekmektedir. Bunun için seyahat sebebinize uygun vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle Romanya’ ya hangi sebeple gideceğinizi Mersin de hizmet veren Romanya vizesi merkezimize bildirmelisiniz. Daha sonra vize türüne bağlı olarak gerekli belgeleri sunarak başvuru sürecini beklemeniz gerekmektedir.

Eğer seyahat amacınıza göre hangi vize türüne başvuru yapacağınızı vize merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Bu duruma bağlı olarak aşağıda yer alan Romanya vizelerinden birine başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • Romanya Öğrenci Vizesi,
 • Romanya Turistik Vizesi,
 • Romanya Transit Vizesi,
 • Romanya Erasmus Vizesi,
 • Romanya Şoför Vizesi,
 • Romanya Aile ve Arkadaş Vizesi,

Romanya’ ya Seyahat Tarihlerinizi Netleştirin!

Romanya’ ya hangi tarihler de seyahat edeceğinizi belirtmelisiniz. Mersin de hizmet veren vize merkezimize sunmanız gereken belgeler de vize seyahat tarihlerinizi belirtmiş olmalısınız. Aynı zamanda Romanya konsolosluğuna yazacağınız dilekçe de ülkeye hangi tarihler arası giriş-çıkış yapacağınızı belirtmelisiniz.

Ayrıca seyahat tarihleri için kanıt sunmanız gerekebilir. Örneğin; uçak bileti rezervasyonunuzu kanıt olarak belgeleyebilirsiniz. Yetkili kurum kendi ülkenize ne zaman döneceğinizi konusunda bilgilendirilmek istediği için gidi-dönüş uçak rezervasyon bilgilerinizi sunmanız gerekmektedir.

Romanya vizesi alırken öncelikle gitmek istediğiniz ülkeye hangi amaçla gideceğinizi belirtmeniz önemlidir. Biz bu konuda sizlere vizeler hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Vize alırken gerekli olan evraklar, yapılması gereken işlemler ve diğer hizmetlerle ilgili detaylı bilgi veriyoruz.

Danışmanlarımız ile yapacağınız başvuruların büyük oranda onaylanması mümkün oluyor. Konsolosluklarla yaptığımız çalışmalar doğrultusunda, güncel bilgiler hakkında bilgimiz olması dolayısıyla bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Romanya Vizesinde Hizmetlerimiz

Öncelikle Romanya’ya hangi amaçlı gitmek istediğiniz konusunda bizlere bilgi veriyorsunuz. Bu doğrultuda sizlere en uygun vizeyi sağlamak için gerekli evrakları düzenlemeniz adına liste sunuyoruz. Evrakların nasıl tamamlanacağı hususunda detaylı bilgi veriyoruz.

Vize hizmetlerimiz arasında;

 • Havaalanı transit vizesi
 • Kısa süreli turist vizesi
 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Ticari vize
 • Nakliye vizesi
 • Spor faaliyetleri vizesi
 • D tipi vize
 • E-vize

Tüm bu işlemlerde sizlerin yanında oluyoruz ve sizlere en uygun çözüm önerilerini üretiyoruz. Dilediğiniz vizeye başvurunuz için gerekli evrak, dekont, konsolosluk yönlendirmesi gibi işlemleri takip ediyoruz.

Romanya Havaalanı Transit Vizesi

A tipi vize türü olarak bilinen Romanya vizesi arasında havalimanından çıkış yapılmadan 24 saat üzeri kalınması gereken durumlarda gerekli bir vizedir. Havalimanından ayrılmadan başvurulan bu vize A tipidir. Aynı zamanda 24 saat üzeri Romanya’da kalmak isteyen vatandaşlar için Transit Vizesi B tipi olarak adlandırılır.

Romanya Kısa Süreli Turist Vizesi

Romanya vizeleri arasında yer alan ve C tipi olarak nitelendirilen vize türünde kısa süreli kalmak adına kategoriler bulunur. Bunlar arasında aile ziyareti, iş, spor, nakliye ve sağlık gibi kategorilerdir. Turist vizesi olarak almak isteyen vatandaşlar için 30 günlük izin bulunuyor.

Romanya Vize Türü Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Romanya birçok ülke vatandaşını barındıran ülkeler arasında olduğu için akrabaları, arkadaşları olan vatandaşlar zaman zaman ziyaret amaçlı gitmek istiyor. Bu konuda yardımcı olarak gerekli davetiye işlemleri ile başvuru yapılır. Davetiye için ikamet eden bir yakının olması gereklidir. Davetiye ile vize daha hızlı onaylanır. Biz danışmanlık hizmetimizle vize işlemlerinizde her zaman yanınızdayız.

Romanya'ya Vizesiz Gidilir Mi?

Romanya’ya vizesiz gidilmesi, muaf tuttuğu ülkeler için geçerlidir. Romanya belirli ülkelere vize şartı sunduğu için vizesiz gidilmez.

Romanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Romanya vize ücreti, 80 Euro’dur. Bu ücret 6 ila 12 yaş arası çocuklar için 40 Euro’dur.

Romanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Romanya vize işlemleri yapılırken, tarafınıza form verilir. Bu form da turistik bir ziyaret olduğu belirtildiği taktirde turist vizesi alınır.

Romanya Vizesi Mersin Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×