Lüksemburg Erasmus Vize İşlemleri

Lüksemburg Erasmus Vize İşlemleri

     Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg, yıl içerisinde birçok farklı sebepten dolayı ziyaretçi alabilmektedir. Ziyaret amacına uygun olarak vize kategorileri vardır ve bu kategorilerden uygun olan belirlenip başvuru yapılmaktadır. Lüksemburg eğer, öğrencilerin eğitim hayatlarına tecrübe katmalarını, yabancı dillerini geliştirmelerini, kişisel gelişimlerine katkılarını vs. sağlayan Erasmus programına katılım amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg Erasmus vizedir. Lüksemburg Erasmus vize, Schengen kısa süreli vizelerden olup ne fazla 90 günlük vize hakkı tanımaktadır. Lüksemburg Erasmus vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır. Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerinde ya da yükseköğretim kurumlarının Erasmus bölümlerinde işlemler tamamlanmakta ancak son kararı yine Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir. Lüksemburg Erasmus vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir. Vize başvurularında kullanılacak olan evraklarda eksikler olursa eğer, vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alınabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Erasmus Vize Gerekli Evraklar

     Lüksemburg’a Erasmus programına katılım amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg Erasmus vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine ya da okulların Erasmus bölümlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir. İstenen evraklar, vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına ve başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

 • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg Erasmus vize başvuru formu,
 • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu Lüksemburg Erasmus vize talep dilekçesi,
 • Öğrenci belgesi, transkript ya da mezuniyet belgesi
 • Okul tarafından verilmiş olan muaf belgesi,
 • Lüksemburg’da bulunan okul tarafından gönderilen davetiye ve okula kabul mektubu,
 • Erasmus programına katılım hakkı kazanıldığını gösteren belge,
 • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
 • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Lüksemburg’da olunacak süre boyunca gerekecek olan masrafların nasıl karşılanacağını ve kim tarafından karşılanacağını gösteren evraklar; varsa tapu vs. gelir belgeleri.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye