Lüksemburg Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Lüksemburg Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg, yıl içerisinde birçok farklı sebepten dolayı ziyaretçi alabilmektedir. Ziyaret amacına uygun olarak vize kategorileri vardır ve bu kategorilerden uygun olan belirlenip başvuru yapılmaktadır. Lüksemburg eğer, Lüksemburg’da bulunan akraba veya bir tanıdığın yanına gitmek amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg aile ziyareti vizedir. Lüksemburg aile ziyareti vize, Schengen kısa süreli vizelerden olup ne fazla 90 günlük vize hakkı tanımaktadır. Lüksemburg aile ziyareti vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır. Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerinde işlemler tamamlanmakta ancak son kararı yine Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir. Lüksemburg ticari vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir. Vize başvurularında kullanılacak olan evraklarda eksikler olursa eğer, vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alınabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Aile Ziyareti Vize Gerekli Evraklar

     Lüksemburg’a akraba ya da tanıdık ziyareti amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg aile ziyareti vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir. İstenen evraklar, vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına ve başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg aile ziyareti vize başvuru formu,
  • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu, İngilizce yazılmış olan Lüksemburg aile ziyareti vize talep dilekçesi,
  • Lüksemburg’da belediye tarafından onaylanmış olan, orada yaşayan kişinin el yazısı ile yazılmış olan davetiye mektubu,
  • Davetiye gönderen kişinin kimlik ve oturum bilgileri,
  • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
  • Lüksemburg’da olunacak süre boyunca gerekecek olan masrafların nasıl karşılanacağını ve kim tarafından karşılanacağını gösteren evraklar; varsa tapu vs. gelir belgeleri.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye