Lüksemburg Schengen Vize İşlemleri

Lüksemburg Schengen Vize İşlemleri

     Avrupa Birliği üyesi olan ülkeleri çevreleyen alana Schengen bölgesi ad verilmektedir ancak AB üyesi olmasına rağmen Schengen ülkesi olmayan ülkeler de vardır. Lüksemburg, Schengen ülkelerinden birisidir ve Schengen yasalarına uygun olarak vize işlemleri gerçekleşir ve yine bu yasaya uygun olarak başvuru için Konsolosluk tarafından evrak istenir. Lüksemburg Schengen vize alınmasının birçok avantajı vardır ki bunun en büyük avantajı, Schengen üyesi olan ülkeler arasında vizesiz olarak kolaylıkla dolaşılabilmesidir. Lüksemburg Schengen vizesi başvurusu yapmak için istenen evrakların eksiksiz olarak tamamlanması ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevlendirilen vize merkezlerine gidilerek başvurunun tamamlanması gereklidir. Lüksemburg Schengen vize ile birlikte, Lüksemburg başlangıç noktası olmak şartıyla bütün Schengen ülkelerinde vizesiz gezebilirsiniz. Schengen vizelerinin tamamı kısa süreli olarak toplam 90 gün kalma hakkı vermektedir. Yıl içerisinde 180 günde bir olmak üzere 90 gün kadar yani yılda toplam 180 gün kalma hakkı tanımaktadır. Ziyaret amacı net olarak bildirilip istenen evraklar da tamamlandığı zaman vize almanız kolay olacaktır.

Lüksemburg Schengen Vize Gerekli Evraklar

     Lüksemburg Shengen vize alınmak isteniyorsa eğer vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir. İstenen evraklar, vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına ve başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg Schengen vize başvuru formu,
  • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu, İngilizce yazılmış olan Lüksemburg Schengen vize talep dilekçesi,
  • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
  • Lüksemburg’da olunacak süre boyunca gerekecek olan masrafların nasıl karşılanacağını ve kim tarafından karşılanacağını gösteren evraklar; varsa tapu vs. gelir belgeleri,
  • Lüksemburg’da başlayan Schengen gezisi sırasında hiçbir Schengen ülkesinin kamu düzenini bozmayacağına dair imzalı belge.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye