İtalya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

İtalya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları İtalya’ya vize almadan gidebilir. Vizesiz yapılacak olan seyahatlerde ülkede 90 gün kadar kalmanıza izin verilir. İtalya’da bu süreden daha uzun süre kalmak isteyen ve oturum izni almak isteyen kişilerin vize alması zorunludur.

Norveç Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Norveç’e seyahat etmek için seyahat amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapmanız gerekir. Norveç yeşil pasaporta vize istiyor mu: Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının turistik seyahatleri için vize alması zorunludur. Vizesiz gidebileceğiniz ülkede 180 gün içinde 90 gün kadar konaklama hakkınız vardır.

Yeşil pasaport, Türk vatandaşlarının birçok ülkeye vize almadan seyahat etmesini sağlar. Bu pasaport ile gidebileceğiniz ülkeler arasında; Fransa, Bulgaristan, Hollanda gibi ülkeler vardır. İtalya yeşil pasaporta vize istiyor mu: İtalya yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler arasındadır.

İngiltere Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İngiltere Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasındadır. İngiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu: Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının İngiltere’ye gitmesi için vize alması zorunlu tutulmuştur. İngiltere’ye gitmek için seyahat amacınıza göre bir İngiltere vizesine başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere vizeleri; aile birleşimi, turistik, ticari, çalışma, eğitim gibi farklı türlere ayrılmıştır. Vize almak için başvuru yapacağınız vize türünün başvuru formunu doldurmanız gerekir. Vize başvuru formunu doldurmanız ardından İngiltere konsolosluğundan randevu alabilirsiniz.

İngiltere vizesi için talep edilen farklı evraklar vardır. Başvuru yapacak vatandaşların güncel pasaport sahibi olması gerekir. Fotoğraf, kimlik fotokopisi, başvuru formu, dilekçe gibi belgelerle birlikte vize merkezine müracaat ederek başvuru yapabilirsiniz.

Yeşil pasaport ile İngiltere’ye gidilmesi mümkün olmasa da gidebileceğiniz 167 ülke vardır. Bu ülkeler arasında Hollanda, Fransa gibi Avrupa ülkeleri de yer alır. İtalya yeşil pasaporta vize istiyor mu: İtalya, yeşil pasaport sahibi Tük vatandaşlarından pasaport istemez.

Yeni Zelanda Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması zorunlu tutulmuştur. Yeni Zelanda yeşil pasaporta vize istiyor mu: Yeni Zelanda, yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasında yer alır.

Yeni Zelanda vizesi almak için aile birleşimi, ticari, turistik, çalışma ve eğitim gibi vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Vize başvuru formunu doldurmanız ardından ülke konsolosluğundan veya vize merkezlerinden randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde belgelerinizi teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

Yeşil pasaport ile Yeni Zelanda’ya gidemezsiniz ancak gidebileceğiniz birçok ülke vardır. Türk vatandaşları yeşil pasaport ile 167 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. İtalya yeşil pasaporta vize istiyor mu: İtalya yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler arasındadır.

Portekiz Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Portekiz yeşil pasaporta vize istiyor mu: Portekiz yeşil pasaporta vize istemeyen ülkelerden biridir. Portekiz’e seyahat etmek için yanınızda pasaportunuz ve kimlik kartınız olması yeterlidir. Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 gün kadar vizesiz konaklama hakkına sahiptir.

Portekiz’de uzun süre konaklamak isteyen ve oturum izni almak isteyen Türk vatandaşlarının vize alması zorunlu tutulmuştur. Vize başvurusu yapmak için Portekiz konsolosluğundan randevu alabilir ve gerekli belgelerle birlikte vize merkezine müracaat edebilirsiniz.

Portekiz ile birlikte vizesiz seyahat edebileceğiniz birçok ülke vardır. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları Norveç, Hollanda, Fransa gibi ülkelere vizesiz seyahat edebilir. İtalya yeşil pasaporta vize istiyor mu: İtalya yeşil pasaporta vize istemeyen ülkelerden biridir.

Yeşil Pasaport İle Norveç’e Gidilir Mi?

Yeşil pasaport ile Norveç’e gidilir mi: Yeşil pasaport ile Norveç’e vize almadan seyahat edebilirsiniz. Yeşil pasaport ile yapacağınız seyahatlerin süresi 90 günü geçmemelidir. Bu süre içerisinde oturum izni ve çalışma izni alınmasına izin verilmez. Yeşil pasaport ile seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında; Çin, Hollanda, Fransa gibi ülkeler vardır. İtalya yeşil pasaporta vize istiyor mu: İtalya da yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının kısa süreli turistik seyahatleri için vize istemez.

Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği
Adres
Atatürk Bulvar1, 118, 06680 Kavaklıdere, Ankara, Türkiye,

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
ambankara.esteri.it

İstanbul’daki İtalya Büyükelçiliği
Adres
Tom Tom Kaptan Sokak, 5 – 34433 Beyoğlu

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
consistanbul.esteri.it

İzmir’deki İtalya Büyükelçiliği
Adres
Cumhuriyet Meydanı, 12/3 – 35210 İzmir

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
consizmir.esteri.it

Yeşil Pasaport Nasıl Alınır?

Yeşil pasaport almak için İl Nüfus Müdürlüğüne müracaat etmeniz gerekir.

Yeşil Pasaportla Amerika’ya Gidilir Mi?

Amerika yeşil pasaport için vize isteyen ülkeler arasındadır.

Yeşil Pasaportla Hollanda’da Gidilir Mi?

Yeşil pasaportla Hollanda’da vizesiz gidebilirsiniz.

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×