Amerika Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Amerika Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Türk vatandaşları Amerika’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmalıdır. Amerika yeşil pasaporta vize istiyor mu: Amerika yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasındadır. Bu nedenle seyahat amacınıza göre bir vize türü için başvuru yaparak ülkeye seyahat edebilirsiniz.

Norveç Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Norveç’ seyahat etmek için seyahat amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapabilirsiniz. Norveç yeşil pasaporta vize istiyor mu: Norveç yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler arasında yer alır. Ülkeye giriş yapmanız için yanınızda pasaport ve kimlik kartınız olması yeterlidir. Norveç’te vizesiz 180 gün içinde 90 gün kalabilirsiniz.

Norveç’te 90 günden uzun süre kalmak isteyen kişilerin vize alması zorunludur. Norveç vizeleri; aile birleşimi, turistik, ticari, çalışma ve eğitim gibi türlere ayrılmıştır. Vize almak için ilgili vize türünün başvuru formunu doldurmanız ve Norveç konsolosluğundan randevu almanız gerekir.

İngiltere Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İngiltere Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasında yer aldığı için yapacağınız tüm seyahatlerde vize almanız zorunludur. İngiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu: İngiltere yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasında yer alır.

İngiltere’ye gitmek için; turistik, ticari, aile birleşimi gibi vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurusu İngiltere konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Başvuru için öncelikle başvuru formunu doldurmalı ve vize merkezlerinden randevu almalısınız.

İngiltere vize başvurusu için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport sahibi olmanız gerekir. Pasaportla birlikte nüfus cüzdanı fotokopisi, finansal belgeler, mesleki belgeler gibi evrakları hazırlamanız istenir. Bu belgeleri teslim etmeniz ardından vize alabilirsiniz.

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları birçok ülkeye vizesiz giriş yapabilse de ülkelerin bir kısmı vize alınmasını zorunlu tutmuştur. İngiltere, Avustralya, Ermenistan gibi ülkelere seyahat etmeniz için vize almanız gerekir. Amerika yeşil pasaporta vize istiyor mu: Amerika yeşil pasaporta vize isteyen ülkelerden biridir.

Yeşil Pasaport Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Türk vatandaşları Amerika’ya seyahat etmek için vize başvurusu yapmalıdır. Amerika yeşil pasaporta vize istiyor mu: Amerika yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasında yer alır. Bu nedenle seyahat amacınıza göre bir vize türüne karar vermeniz ardından vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Amerika; çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla ülkesine gelecek olan yabancı uyruklu kişilere vize vermektedir. Vize almak için Amerika konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmanız ve vize merkezinden randevu alarak başvuru yapmanız gerekir.

Amerika vizesiz için hazırlanması gereken başlıca evraklar vardır. Yeşil pasaport ile vize almak isteyen kişilerin; otel rezervasyonu, uçak bileti, başvuru formu çıktısı, vize talep dilekçesi, kimlik fotokopisi gibi belgeleri vize merkezine teslim etmesi istenir.

Yeni Zelanda Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları belirli ülkelere vize almadan seyahat etme hakkına sahiptir. Ülkeler arasındaki anlaşmalara göre belirli ülkelere seyahat etmeniz için vize almanız zorunlu tutulmuştur. Yeni Zelanda yeşil pasaporta vize istiyor mu: Yeni Zelanda yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasında yer alır.

Yeşil pasaport ile vizesiz gidemeyeceğiniz ülkeler arasında; Ermenistan, Avustralya, İngiltere, Kanada, İrlanda gibi ülkeler yer alır. Amerika yeşil pasaporta vize istiyor mu: Amerika yeşil pasaporta vize isteyen ülkelerden biridir. Bu ülkelere seyahat etmeniz için ülkelerin konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Yeşil Pasaport İle Norveç’e Gidilir Mi?

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almadan seyahat edebileceği ülkeler vardır. İrlanda, Kanada, İngiltere gibi ülkelerin bir kısmı yeşil pasaport için vize ister.  Amerika yeşil pasaporta vize istiyor mu: Amerika’da yeşil pasaport için vize isteyen ülkelerden biridir.

Yeşil pasaport ile Norveç’e gidilir mi: Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları Norveç’e vize almadan gidebilir. Vizesiz yapılacak olan seyahatlerde Türk vatandaşlarının 180 gün içinde 90 gün kadar ülkede konaklama hakkı vardır. Bu süreden daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin Norveç konsolosluğuna başvurarak vize alması gerekir.

Adana’daki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği
Adres
Özgür, Girne Bulv. No:212, 01260 Yüreğir/Adana, Türkiye

e-posta
[email protected]

Ankara’daki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği
Adres
110 Atatürk Bulvarı Kavaklıdere, 06100 Ankara – Türkiye

e-posta
[email protected]

İstanbul’daki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği
Adres
İstinye Mahallesi, Üç Şehitler Sokak No.2 İstinye 34460 – İstanbul / Türkiye

e-posta
[email protected]

Yeşil Pasaport İle Amerika’ya Gidilir Mi?

Amerika’ya yeşil pasaportla vizesiz gidilmez.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi almak için Amerika konsolosluğuna başvuru yapabilirsiniz.

Yeşil Pasaport İle Hollanda’ya Gidilir Mi?

Yeşil pasaport ile Hollanda’da vizesiz gidilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×