Çin Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Çin Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Türk vatandaşları Çin seyahatleri için seyahat amacına göre bir vize almalıdır. Çin vize başvurusu, Çin konsolosluğuna veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine yapılır. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, 30 günü geçmeyecek turistik seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur.

Hangi Ülkeler Yeşil Pasaporta Vize İstiyor?

Yeşil pasaport, memur, bakan, belediye başkanı gibi mesleklere sahip Türk vatandaşlarının alabileceği pasaporttur. Pasaport almak için gerekli belgelerle birlikte İl Nüfus Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekir. Yeşil pasaportla vize almadan seyahat edebileceğiniz 167 ülke vardır.

Hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor: Avustralya, Ermenistan, Hindistan, Kanada, Malavi, Özbekistan, Yeni Zelanda gibi ülkeler yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkelerdir. Bu ülkelere gitmek için gerekli evraklar birlikte konsolosluklarına müracaat etmeniz ve vize almanız gerekir.

Çin yeşil pasaporta vize istiyor mu: Çin, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasındadır. Çin’e seyahat etmek için yanınızda pasaportunuz ve kimlik kartınız olması yeterlidir. Yeşil pasaport ile yapılan seyahatlerde 30 gün kadar vizesiz konaklanmasına izin verilir.

Yeşil Pasaport İle Çin’e Gidilir Mi?

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları bazı ülkelerin vize prosedürlerinden muaf tutulmuştur. Çin yeşil pasaporta vize istiyor mu: Çin, yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler arasında yer alır. Yeşil pasaport ile Çin’ seyahat etmek için yanınızda pasaportunuz ve kimlik kartınız olması gerekir. Ülkede vizesiz 30 gün kadar kalma hakkınız vardır.

Yeşil pasaport ile Çin’e gidilir mi: Yeşil pasaport ile vize almadan Çin’e gidebilirsiniz. Çin, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarını vizeden muaf tutmuştur. Vize şartlarına göre pasaport ile seyahat edecek kişiler ülkede 30 gün kadar konaklayabilir. Bu süreden daha uzun süre ülkede kalmanız için vize almanız zorunludur.  

Yeni Zelanda Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Türk vatandaşları yeşil pasaport ile birçok ülkeye vize almadan seyahat etme hakkına sahiptir. Bu ülkeler arasında; Fransa, Çin, Norveç, Fas gibi 167 ülke vardır. Yeni Zelanda yeşil pasaporta vize istiyor mu: Yeni Zelanda, yeşil pasaport sahibi kişilerin vize almasını zorunlu tutan ülkelerden biridir. Ülkeye gitmeniz için seyahat amacınıza göre bir vize almanız gerekir.

Yeni Zelanda vizesi almak için başvuru yapacağınız vize türünün başvuru formunu doldurmanız ve vize merkezinden randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli vize evraklarının tümünü vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz. Yeni Zelanda vize sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanır.

Yeşil pasaport için vize isteyen ülkeler olduğu gibi vize almadan seyahat edebileceğiniz birçok ülke vardır. Çin yeşil pasaporta vize istiyor mu: Çin yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemez. Vize almadan ülkede 1 ay konaklama hakkınız vardır.

Portekiz Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Portekiz ve Türkiye arasındaki anlaşmaya göre iki ülkenin vatandaşları turistik seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. Portekiz yeşil pasaporta vize istiyor mu: Portekiz, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemez. Vize almadan ülkede 90 gün kadar konaklama hakkınız vardır.

Portekiz’de 90 günden uzun süre kalmak isteyen ve oturum izni almak isteyen kişilerin vize alması zorunludur. Vize başvurusu yapmak için Portekiz konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz. Portekiz; turistik, ticari, aile birleşimi ve eğitim gibi vize türleri vermektedir.

Yeşil pasaport sahibi kişilerden vize istemeyen birçok ülke vardır. Çin yeşil pasaporta vize istiyor mu: Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları 30 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur.

Yeşil Pasaport İle Hangi Ülkelere Gidilmez?

Çin yeşil pasaporta vize istiyor mu: Çin yeşil pasaport sahibi kişilerden vize istemez. Ancak ülkeler arasındaki anlaşmalara göre vizesiz gidemeyeceğiniz ülkeler vardır. Yeşil pasaport ile hangi ülkelere gidilmez: Avustralya, Ermenistan, Gambiya, İngiltere, İrlanda, Kanada gibi ülkeler yeşil pasaport sahibi olan kişilerden vize ister. Bu ülkelere gitmek için konsolosluklarına müracaat ederek vize alabilirsiniz.

Ankara’daki Çin Büyükelçiliği
Adres
GÖLGELİ SOKAK NO.34, 06700 GAZİOSMANPAŞA/ANKAR, TÜRKİYE Posta kodu: 06700

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://tr.chineseembassy.org http://tr.china-embassy.org

İstanbul’daki Çin Büyükelçiliği
Adres
Tarabya Mahallesi,Ahi Çelebi Cad.Çoban Çeşme Sokak No.4,Sariyer,İstanbul,TÜRKİYE

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://istanbul.chineseconsulate.org http://istanbul.china-consulate.org

Çin Büyükelçiliği İzmir
Adres
Altıevler Mah. Yalçın Sokak No:22 Narlıdere, İzmir

Web Sitesi URL’si
http://izmir.china-consulate.org

Yeşil Pasaport Nasıl Alınır?

Yeşil pasaport almak için İl Nüfus Müdürlüğüne müracaat etmeniz edebilirsiniz.

Almanya’ya Yeşil Pasaport İle Gidilir Mi?

Almanya yeşil pasaport sahibi kişilerin vize almasını zorunlu tutmuştur.

Çin Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Çin, Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasındadır.

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×