Almanya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Almanya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Almanya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Almanya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportlarına dair bazı kısıtlamalar getirmiştir. Bu noktada kişilerin özellikle 7 temel istisna dışında pasaportlarından kaynaklanan avantajları kullanmasına izin verilmemektedir. Vize başvuru adımları ve bu istisnalara durumunuzun uyup uymaması ile alakalı olarak vize danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz.

Yeşil Pasaport İle Almanya’da Kaç Gün Kalınır?

Almanya yeşil pasaporta vize istiyor mu; normal koşullarda yeşil pasaport, siyah ve gri pasaport ile 90 günü aşmayacak şekilde Almanya’ya giriş yapılmasına izin verilmektedir. Fakat salgın önlemleri ve hizmet pasaportuna dair yaşanan bazı olumsuzlukların sonrasında bu konuda kısıtlamalar getirilmiştir.

Yeşil pasaport ile Almanya’da kaç gün kalınır; yeşil pasaportun sunmuş olduğu avantajlardan istifade edebilmek için 7 temel istisnai kategori getirilmiştir. Bu kategorilerden en sık kullanılanlar; acil aile ziyareti, Almanya’ya gönderilen teknik bir aksamın bozulması sebebi ile teknik destek ekibinde olmak, fuara katılım, eşin Alman vatandaşı olması, uluslar arası nakliyeci olmak, sağlık koşulları şeklinde sıralanmaktadır.

Türk Vatandaşları Almanya’ya Gidebilir Mi?

Almanya yeşil pasaporta vize istiyor mu; Türk vatandaşlarının yeşil pasaportları aracılığı ile birçok ülkeye kısıtlı bir süreliğine de olsa vizesiz giriş yapmalarına izin verilir. Türk vatandaşları Almanya’ya gidebilir mi; vize başvuru süreci tamamlanırken özellikle vize türüne göre sizin derlemeniz gereken belgelerde değişim olacaktır. Örneğin turist olarak giriş yapacak olan bireylerin otel rezervasyon konfirmasyon verilerini sunmaları istenir. Bunun aynı sıra gidiş dönüş uçak biletleri 2şer nüsha halinde iletilmelidir.

Yeşil Pasaport İle Ne Kadar Kalabilirim?

Almanya yeşil pasaporta vize istiyor mu; 90 günlük bir zaman diliminde yeşil pasaportunuz ile ülkeye vizesiz şekilde giriş yapmanıza olanak tanınmaktadır. 90 günlük zaman dilimini aşan ziyaretleriniz olacaksa ya da çalışma izni almayı planlıyorsanız vize talep etmeniz zorunlu kılınmıştır. Yeşil pasaport ile ne kadar kalabilirim; yeşil pasaportunuz olsa dahi çalışma vizesi konusunda ülke tarafından belirtilen tüm ek koşulları yerine getirdiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Örneğin kabul aldığınız Alman firmasından davet mektubu alarak sunmanız istenir.

İtalya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Almanya yeşil pasaporta vize istiyor mu; yeşil pasaportu olan kişilerin salgın dönemi öncesinde ülkeye giriş aşamasında herhangi bir vize başvuru adımını yerine getirmeden işlem akışını tamamlaması sağlanmaktadır. Almanya umuma mahsus olan pasaportlarda ise vizeyi zorunlu kılmıştır. Vize talep adımlarında tüm prosedürlerin yerine getirildiğinden, belgelerin eksiksiz derlendiğinden emin olmanız gerekir. Aksi takdirde vize ret yanıtı alabilirsiniz.

İtalya yeşil pasaporta vize istiyor mu; İtalya için de aynı durum geçerlidir. Salgın koşulları öncesinde İtalya’ya da yeşil pasaport sahibi olan kişilerin kısa ziyaretlerinde vizesiz girişine imkan tanınmaktadır. Fakat sonraki süreçte ülkemizin salgın aşamasında yüksek risk bölgesi olarak addedilmesi ile beraber bu statüde değişim meydana gelmiştir. Transit vize konusunda da İtalya farklı prosedürlere sahiptir. Kişilerin havalimanından çıkmamak ve feribot kullanıyorlarsa 36 saati geçmemek kaydı ile transit vize almadan ülkede bekleme yapmasına izin verilmektedir.

Yeşil Pasaport İle Avrupa’da Ne Kadar Kalabilir?

Almanya yeşil pasaporta vize istiyor mu; yeşil pasaporta dair kısıtlamaların kaldırılmasının sonrasında bu pasaport ile 90 gün kadar ülkede kalınmasına izin verilmektedir. 90 günü aşan ziyaretleriniz için Türkiye’de yer alan Alman temsilciliklerinden vize talep etmeniz gerekecektir. Oturum ya da çalışma izni alacak olan kişilerin de ayrıca dikkat etmesi gerekir.

Yeşil pasaport ile Avrupa’da ne kadar kalabilir; yeşil pasaport sahibi olmak isteyen kişilerin özellikle sundukları pasaportun güncel tarihli olmasına dikkat edilmelidir. Belgelerde güncellik sorunu ya da yanlış bilgilendirme bulunuyorsa bunun anında vize başvurunuzun reddine neden olacağını bilmelisiniz. Vize reddi alan kişilerin başvuru aşamasında konsolosluğun belirttiği koşullara uyarak reddi itiraz talebinde bulunmasına da olanak verilir.

Almanya Ankara Büyükelçiliği
Adres
114 Atatürk Bulvarı, Kavaklıdere, 06540 ​​Ankara.

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://www.ankara.diplo.de

İstanbul’daki Almanya Büyükelçiliği
Adres
İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu-İstanbul.

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://www.istanbul.diplo.de

Almanya’da yeşil pasaport ile kaç gün vizesiz kalınır?

Yeşil pasaport ile 90 gün vizesiz şekilde Almanya’da kalmanıza izin verilir.

Vize başvuru formunda hangi bilgiler istenir?

Vize başvuru formunda kimlik, adres, iletişim bilgileri talep edilmektedir.

Vize başvuru aşamasını aile birleşimi üzerinden yapacak kişiler nelere dikkat etmelidir?

Aile birleşimi talep edecek olan kişilerin tam tekmil nüfus kayıt örneği sunma konusunda çok dikkatli olması gerekir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. MERHABA.
  YEŞIL PASAPORT İLE DİREK VİZESİZ
  ALMANYAYA UCABILIRMIYIM?ÖNCEDEN
  KONSOLOSLUK ILE GÖRÜŞMEK
  GEREKİR Mİ?.
  3 AY SONUNDA ÇIKIŞ YAPARAK
  TEKRAR ALMANYAYA GİRİŞ YAPABILIRMIYİM.

  TESEKKÜRLER

  1. Yeşil pasaport sahipleri, genellikle Türkiye’nin birçok ülkeye vizesiz seyahat etme avantajına sahiptir. Ancak, her ülkenin vize muafiyeti politikaları farklıdır ve zaman içinde değişebilir. Almanya’ya yapılan seyahatlerle ilgili olarak, yeşil pasaport sahipleri için vize muafiyeti genellikle geçerlidir.

   Ancak, üç aydan uzun bir süre boyunca Almanya’da kalmak istiyorsanız, uzun süreli bir vize başvurusu yapmanız gerekebilir. Bu tür vize başvuruları için genellikle konsoloslukla iletişime geçmek, belirli belgeleri tamamlamak ve bir randevu almak gerekebilir.

   Eğer Almanya’ya üç aydan daha kısa bir süreliğine seyahat ediyorsanız ve bu süre içinde birçok turistik aktiviteye katılacaksanız, vize muafiyeti çerçevesinde ülkeye giriş yapabilirsiniz.

   Ancak, üç ay sonunda Almanya’dan çıkış yaparak tekrar aynı vize muafiyeti kapsamında giriş yapmak genellikle mümkün değildir. Vize muafiyeti genellikle belirli bir dönem içindeki toplam kalış süresini kapsar. Eğer uzun vadeli bir konaklama planınız varsa veya vize muafiyeti dışında bir vize türüne ihtiyacınız varsa, ilgili konsolosluk veya büyükelçilikle iletişime geçmek en doğrusu olacaktır.

   Seyahat planlarınızı yapmadan önce, Almanya’nın Türkiye’deki Konsolosluğu veya Büyükelçiliği ile iletişime geçerek en güncel bilgileri ve gereklilikleri öğrenmeniz önemlidir. Bu sayede seyahatinizle ilgili herhangi bir sorun yaşamadan Almanya’ya giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×