İtalya Vizesi Mersin Vize Merkezi

İtalya Vize Başvurusu, Mersin

İtalya Vize Başvurusu, Mersin İtalya’ya gitmek için Mersin ilinden başvuru yapacak olanlara bazı önemli bilgiler paylaşmak istiyoruz. Bilindiği gibi tüm Schengen ülkeleri için geçerli olan bir durum var ki o da 10 yıldan eski pasaportların kabul edilmemesidir. İtalya da bu ülkelerden biridir.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Önce önemli duyurumuzu yapalım: Aile ziyareti için İtalya’ya gidecekseniz İtalya’daki belediyeden onaylı bir davetiye mektubu ve gönderen kişi bilgileri içeren belge gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra başvuruda bulunacak olan kişi muhakkak pasaportunun tarih aralıklarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tarihi geçerliliği talep edilen şartları barındırmayan pasaportlar ile ne yazık ki işlem yapılmamaktadır. Ayrıca, yetkili mercii tarafından gönderilen ve doldurması zorunlu olan vize başvuru formunun da eksiksiz bir şekilde doldurularak ve başvuruda bulunacak olan kişinin kimlik kartı bilgileri ile kesinlikle tutarlı olarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Gelelim bu evraklara;

. Pasaport

. Pasaport fotokopisi ve eski olanların da fotokopisi

. Vize başvuru formu

. Taahhütname

. Başvuru dilekçesi

. Nüfus cüzdanı fotokopisi

. 2 adet biyometrik fotoğraf yeni çekilmiş olmasına dikkat edelim

. Vukuatlı nüfus kayıt örneği (yeni tarih olmasına ve tüm aile bilgileri içermesine dikkat edelim)

. Gidiş-dönüş uçak rezervasyon bilgileri ve otel rezervasyonları

. Seyahat masraflarına dair belgeler

. Sağlık sigortası poliçesi

. Mesleki belgeler

. Finansal belge ve dökümlerinizi içeren evraklar

. Bunun yanı sıra bazı özel şartları taşıyorsanız yine bunlar da sizden istenebilir.

 

Başvuru esnasında dikkat etmeniz gerekenlere gelince ise zamanlama sizin için çok önemli. Mümkün olduğunca erken başlayın başvuru işlemlerine. Yoksa yaşanacak gecikmelerden mağduriyet yaşamanız mümkün. Bunun yanı sıra, özellikle vize işlemlerini gerçekleştirirken 2 boş sayfayı mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, 18 yaş altı için de anne babaları tarafından başvuru yapılabileceğini unutmamak gerekir. İtalya vize işlemlerinizi Mersin ilinden başvururken yetkili başvuru merkezlerinden mutlaka randevu alıp işlemlerimizi firma aracılığı sayesinde yapalım. Böylece herhangi bir mağduriyet yaşamamış olursunuz.

İtalya Vize Merkezi Mersin

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için Mersin veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye