İtalya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

İtalya Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır’da mevcut faal gösteren vize merkezi aracılığı sayesi ile İtalya Schengen vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerin İtalya Schengen vizesine dair detaylı bilgiler almanız ve başvuru aşamalarında hiçbir sıkıntı yaşamamanız için bu sayfa oluşturulmuştur.

Kimler İçin İtalya Vizesi Gerekir? Diyarbakır

İtalya vize başvuru merkezi Diyarbakır aracılığı sayesinde vize müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İtalya Schengen vize bölgesi topluluğuna dahil olan ülkelerden sadece bir tanesidir. Bu sebeple ancak pasaportunuzun rengi siyah yani diplomatik, gri yani hizmet, yeşil renkte yani hususiyse o zaman 6 aylık bir süre içerisinde 90 günü geçmeyecek bir biçimde İtalya’ya vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Bordo renkli yani umuma mahsus olarak çıkartılan pasaport sahibiyseniz o zaman, İtalya seyahatleriniz öncesinde güncel ve geçerliliği mevcut olan bir Schengen vizesi almanız mecburidir. Önceden alınmış olan bir Schengen vizeniz varsa ve konaklama gün sayısı geçerliyse o zaman İtalya Schengen vizesine başvurmanız için bir sebep yoktur.

Başvurulacak Olan İtalya Vizesi Adına Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? – Diyarbakır

İtalya vize müracaat merkezi Diyarbakır ile iletişime geçildiği takdirde vize başvurunuz için gerekli olan tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. Vize başvuru ofisi ile iletişime geçmeden önce, seyahat gün sayınızı ve seyahat nedeni belirlemeniz oldukça önemlidir.

İtalya Schengen vizesi 4 farklı türde verilmektedir. Bu 4 farklı vize türünden birini seçerek vize başvurunuzdaki ilk adımı tamamlamış olacaksınız.

·         İtalya Turistik Schengen Vizesi

·         İtalya Transit Schengen Vizesi

·         İtalya Ticari Schengen Vizesi

·         İtalya Aile-Arkadaş Ziyareti Schengen Vizesi

 

Yukarıda verilen dört farklı vize kategorisi için belirli değişen belgeler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, dört farklı vize türü içinde genel olarak çok benzer bir belgeler hazırlanmaktadır. Vize kategorileri için lazım olan belgelerin listesine vize müracaat ofisini aradığınızda ulaşabilirsiniz.

Vize müracaat merkeziyle irtibata geçildiğinde başvuru sahiplerinin hazırlaması için verilecek olan belge listesini hazırlandıktan daha sonra, hazırlanan evraklar vize başvuru merkezine teslim etmeniz gerekmektedir. Bu teslimat işlemini dilerse başvuru sahibi de yapabilmektedir. Ancak kendiniz teslim etme imkânınız mevcut değil ise o zaman, kurye veya kargoya vererek de vize başvuru evrakları teslim edilebilmektedir. Vize başvuru belgelerindeki en önemli detay, başvuru formunun en doğru ve iyi şekilde hazırlanması gerekmektedir.

 

 

İtalya Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye