İtalya Vizesi Adana Vize Merkezi

İtalya Vize Merkezi, Adana

İtalya vize merkezinin Adana ilinden yapılacak vize başvurularıyla ilgili olarak hazırlanan bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

Adana ve çevre illerinde ikamet eden kişin T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum iznine sahip yabancı vatandaşlar, İtalya vize işlemleri adına Adana’da yer alan vize merkezi şubemiz aracılığıyla başvurularını yapabilirler.

İtalya vize müracaatlarındaki en önemli nokta, bölge ayrımının olmasıdır. Bundan dolayı ikamet adresiniz ve çalışmakta olduğunuz iş yerinin bilgilerini vize merkezi çalışanlarımızla paylaşmanız, vize başvuru işlemlerinde daha kaliteli ve daha iyi hizmet almanızı sağlayacaktır.

Adana vize merkezi; Diyarbakır, Erzincan, Elâzığ, Tunceli, Erzurum, Van ve Uşak gibi çevrede bulunan illerden gelerek de İtalya vize başvuruları yapılabilmektedir.

İtalya Vize Başvuruları Takip Listesi

İtalya vize başvuru merkezi Adana şubesinin kullanılması ile ilgili vize müracaatlarını gerçekleştirecek olan kişiler, şube tarafından hazırlanmış olan özel rehber aracılığı ile daha etkin bir vize müracaat sürecinden geçilmektedir.

İtalya Schengen vize başvurusu yapacakların izleyeceği adımlar şu şekildedir;

  1. Adım: Adana’da yer alan İtalya vize merkezi şubesi ile iletişime geçerek, durum ile ilgili en uygun olacak şekilde evrak listesi talebinde bulunulması gerekmektedir. Bu talep e-mail adresiniz üzerinden yerine getirilecektir.
  2. Adım: Merkez tarafınca iletilen bilgilendirme mailinde yer alan evrak listesini hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz İtalya vizesi müracaatı evrakları Adana şubesine isterseniz kurye ve kargo ile isterseniz de şahsen getirerek teslim edin.
  4. Adım: Başvuru evraklarınız bize ulaştıktan sonra, şubemiz çalışanları tarafından İtalya vize randevunuz hızlı bir şekilde alınacak ve randevunuzla alakalı geri bildirim tarafınıza yapılacaktır.
  5. Adım: Alınan randevuyla alakalı saat ve tarihte biyometrik verilerinizi beyan edin.

Vize sonucunuz konsolosluktan sonra açıklandıktan sonra, pasaportunuzu gelip teslim alabilirsiniz.

İtalya Schengen Vizesi Evraklarının Bilgileri

İtalya ülkesinin sağlamış olduğu vize için gerekli olan evrakların ön bilgilendirmesine İtalya vize merkezi Adana şubemizin vize işlemleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Eğer vize başvurularında hazırlanacak olan güncel evrak listesine ulaşmak isterseniz o zaman, Adana şubemizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Adana şubesi ile yapılacak iletişim sırasında varsa özel durumlar da belirtmekten çekinmeyin. Çünkü herhangi bir özel duruma göre vize evrakları değişkenlik sergileyebilmektedir.

 

İtalya Vize Merkezi Adana

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için Adana veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye