İsviçre Vizesi Ankara Vize Merkezi

İsviçre Vizesi Ankara Vize Merkezi

İsviçre Vize Merkezi, Ankara

İsviçre vize merkezi Ankara şubemizin web sayfasına hoş geldiniz.

Bulunmakta olduğunuz bu sayfa, İsviçre vize merkezi Ankara şubesi üzerinden vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hazırlanmıştır. İsviçre vize başvurularınız öncesinde bu sayfada yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okuyunuz. Bu ön bilgilendirme sayfası sayesinde İsviçre vize başvurularınızı daha kolay bir şekilde gerçekleştirme imkânınız bulunmaktadır. İsviçre vize başvuru işlemleriyle alakalı olarak daha detaylı bilgilere ulaşmak için, vize merkezi Ankara şubemizin iletişim bilgileri üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İsviçre Vize Merkezi Ankara Şubesi Vize Başvuru Adımları

İsviçre vize başvuru merkezi Ankara şubesi üzerinden yapılacak olan vize başvurularının daha kolay ve düzenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, sizlere hazırlamış olduğumuz bu 5 adımlık listeyi takip etmenizde fayda vardır.

  1. Adım: Vize merkezi Ankara şubesinin çağrı merkezini arayın ya da e-posta üzerinden iletişim sağlayın.
  2. Adım: Alanında uzman vize yetkililerimiz tarafından tarafınıza gönderilen e-postada yer alan vize başvuru evraklarını hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarını vize merkezimizin İstanbul şubesine kendiniz teslim edin veya kuryeyle gönderin.
  4. Adım: Biyometrik verilerinizin alınması gerekli bir durum ise, vize yetkililerimiz tarafından size bildirilecek olan gün ve saatte, yetkili vize başvuru merkezinde hazır bulunun.
  5. Adım: Vize yetkililerimizden İsviçre vize başvuru sonucunuzu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Olan Başvuru Evrakları

İsviçre vize başvuru merkezi Ankara şubemizin internet sayfası üzerinden İsviçre vizesiyle alakalı olarak gerekli olan evrakların listesine ulaşma imkânınız bulunmaktadır. Ancak başvuracağınız İsviçre Schengen vizesi türü ve sizin kişisel ve mesleki durumunuza göre vize yetkililerimiz tarafından güncelleştirilmesi yapılmış vize başvuru evrak listesini mutlaka istemelisiniz. Bu istekte bulunduğunuz takdirde, güncel vize evrak listesi e-posta üzerinden tarafınıza gönderilecektir.

İsviçre Schengen vize başvurunuzun olumsuz bir şekilde sonuçlanmaması için e-posta üzerinden gönderilen evrak listesindekileri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamanız oldukça önemlidir. Vize evraklarındaki herhangi bir eksiklik veya yanlışlık, tarafınıza bildirilecek ve vize yetkililerimiz sizlerden yeni evrak talebinde bulunacaktır.

İsviçre Vize Merkezi Ankara

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İsviçre vizesi için Ankara veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İsviçre vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye