İtalya Turistik Vize

İtalya Turistik Vize

İtalya Kısa Süreli Vizeleri

İtalya Turistik Vize

İtalya turistik vize, amacına uygun şekilde turistik amaçlar doğrultusunda seyahatleri kapsayan bir vize türüdür. Bu seyahatlerin gerçekleşmesi için sadece turistik açıdan İtalya’ nın gezilmesi için kısa süreli bir vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. İtalya turistik vize 180 gün içerisinde 90 gün konaklama hakkı sunan bir seyahat vizesidir. Bu vizeyi alabilmek için başvuru sahiplerinin belgelerini eksiksiz bir şekilde tamamlayarak İtalya Konsolosluğu’ na müracaat gerçekleştirmesi gerekmektedir. Müracaatlar, İtalya turistik vize harç ücretinin yatırılması ile birlikte ve evrakların tamamının teslimi ile birlikte değerlendirme sürecine alınacaktır.

İtalya turistik vize işlemi için geçerli olan evraklar, HER İtalya vizesi için gerekli standart evraklar ve turistik vize kapsamında istenilen özel evraklar olarak ikiye ayrılmaktadır. Standart turistik vize evrakları pasaport, biyometrik fotoğraf, mesleki bilgileri içeren belgeler, banka hesap dökümü bilgileri, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, varsa kişinin eski pasaportu vb. evrakları içermektedir. İtalya turistik vize işlemine özel evraklar aşağıda listelenmiştir:

  • İtalya turistik vize başvuru formu
  • İtalya turistik vize başvuru dilekçesi: Bu dilekçe’ nin İtalya Konsolosluğu’ na Türkçe, İtalyanca veya İngilizce dillerinde yazılması gerekmektedir. Başvuru dilekçesinin içerisinde yapılacak olan turistik seyahatin amacı yer almalıdır. Kişinin ülkesine geri döneceğine ait bilgi ve iltica şüphesi duyulmasını engelleyici evraklar ile birlikte bu dilekçenin sunulması önemlidir. Başvuru dilekçesi olmayan kişilerin İtalya turistik vize başvuruları değerlendirmeye alınmayacak ve vize reddi yaşanacaktır.
  • Kişi 18 yaşından küçük ise, seyahatin masraflarını karşılamaya yönelik olarak ailenin banka hesap dökümleri yer almalıdır. Ayrıca noter onaylı muvafakatname ve taahhütnamenin kişinin 18 yaşından küçük olduğuna dair ve bununla ilgili olarak seyahati gerçekleştirmeye izin verildiğine dair ebeveyn onayının alınması önemlidir.
  • Uçak rezervasyon bilgileri: Gidiş ve dönüş zamanını içermelidir.
  • Otel rezervasyon bilgisi: bu bilgi belge şeklinde sunulmalı ve seyahat hakkında fikir sahibi olunmasını sağlamalıdır.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye