İtalya Transit Vize İşlemleri

İtalya Transit Vize

Schengen ülkeleri arasında olmayan bir ülkeye İtalya üzerinden seyahat edeceğinizde İtalya Transit Vizesi almanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya Havalimanı’nda Schengen harici transit alanını terk etmeyecek ise yolculuğuna İtalya transit vize başvurusu yapmadan devam edebilmektedir. Ancak havalimanından ayrılacağı durumlarda Turistik Schengen vizesine veya İtalya transit vize türüne ihtiyaç duyacaktır.

İtalya Konsolosluğu’na transit vize başvurularının yapılması esnasında bulunması gereken evraklar arasında hangi ülkeye ziyaret yapılacaksa o ülkeye ne amaçla gidileceğini gösteren belgeler yer almaktadır. Ayrıca hangi ülkeye geçiş yapacaksanız o ülkede ne amaçla bulunacağınızı gösteren vize türünün de olmasına önem verilmektedir. Sunacağınız bu evraklar davetiye, konaklama veya uçak bileti gibi ulaşım bilgilerini içerebilir. Sınırlı bir süre İtalya’yı ziyaret ederek, bir başka ülkeye geçmek amacıyla alınması gereken İtalya transit vizesi için belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Son 3 ay baz alınarak hazırlanacak evraklarla başvuruların yapılması halinde görüşlerin daha kısa sürede ve olumlu bir şekilde yansıyacağını görebilirsiniz.

Konsolosluk tarafından belgelerde eksiklik veya tutarsızlık görülmesi halinde mülakata çağrılabilen kişinin, ek evrak hazırlaması da talep edilebilmektedir. Bu nedenle danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak hangi belgelerle başvurmanız gerektiğinin yanıtını eksiksiz bir şekilde alabilirsiniz. Ayrıca belgelerin nasıl hazırlanması gerektiğinin yanıtını alabilir ve büyük oranda vize onayı ile gelecek sonuçları bekleyebilirsiniz. Hizmetlerimiz sayesinde vize reddi oranlarının minimum seviyelerde olacağının deneyimini yaşayabilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye