İtalya Ticari Vize için gerekli evraklar

İtalya Ticari Vize için gerekli evraklar

Ticari vize davetiyesi alan vatandaşlar, İtalya Ticari Vize için gerekli evraklar ile birlikte İtalya Konsolosluğuna ya da yetkili firmalara başvurarak ticari vize alabiliyor.

Ticari vize başvurusu yapmak isteyen bir vatandaşın, öncelikle İtalya’da bir işletme ya da firmadan ticari vize davetiyesi alması gereklidir. Ticari vize davetiyesi almadan ticari vize başvurusu yapan kişilerin başvuruları da İtalya Konsolosluğu tarafından reddedilmektedir. Ticari vize başvurusu almayan vatandaşlar, İtalya seyahati için Schengen vizesi ya da aile ziyaret vizesi gibi diğer vizelere başvurabilseler de amacı dışında yapılan davranışlar vizenin iptal edilmesine neden olabiliyor.

Ticari vize başvurusu yapabilmek için kişinin öncelikle İtalya’da faaliyet gösteren bir şirke ya da firmadan davetiye almaları gerekiyor. Davetiye alan şirketin sahibi ya da çalışanları ise davetiye aldıktan sonra İtalya ticari vize başvurusu yapabiliyor. Yapılan vize başvurularında kişilerden Schengen vizesi gibi 90 günden kısa süreli ve seyahat amaçlı vizelerde istenen evraklara ek birkaç evrak daha isteniyor.

İtalya ticari vize için gerekli evraklar İtalya Konsolosluğu tarafından belirtilmektedir. Kişilerin, İtalya’da faaliyet gösteren bir şirketten aldıkları davetiyeleri, başvuru evraklarının arasına kesinlikle eklemesi gerekiyor. Özel durumlara bağlı olarak İtalya Konsolosluğu başvuru yapan kişilerden, davet eden ve davet edilen şirketler arasındaki bağları ispatlayan belge ve evraklar da talep edebiliyor.

Ticari vize başvurusu yapan kişilerin, İtalya’da ne kadar kalacağı ya da ne kadar sıklıkla İtalya’ya seyahat edeceği belli değilse, şirketler arasındaki bağları ve iş anlaşmalarını evrak olarak dosyalarına eklemeleri halinde 90 günden daha uzun süreli ya da çok girişli vize hakkı alması da mümkündür. Ancak bu gibi durumlarda evraklar eksiksiz olarak teslim edilse de onaylayan tek kurum İtalya Konsolosluğudur.

Kişinin yaptığı başvuruda İtalya ticari vize için gerekli evraklar arasında herhangi bir eksik yoksa, yapılan başvuru 3 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak yoğun dönemlerde randevu fazlalığı ve resmi tatil günleri gibi konsolosluğun kapalı olduğu zamanlarda başvurunun sonuçlanma süresi de uzamaktadır. Konsolosluğun gerekli gördüğü durumlarda ek evrak ya da mülakat talebi de İtalya ticari vize başvuru süresini uzatmaktadır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye