İtalya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İtalya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İtalya’da bulunan aile, arkadaş veya akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken İtalya aile ziyareti vizesi için evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. İtalyan Konsolosluğunun görev bölgelerine göre en doğru şekilde nasıl başvuru yapabileceğinizi merak ediyorsanız, sitelerimiz üzerinden tüm bilgilere ulaşabilir ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kısa süreli vize tiplerinden olan İtalya Aile ziyareti vizesi sayesinde İtalya’da ikamet etmekte olan eşi, aileyi, ebeveynleri veya yakınları ziyaret etme imkanını vermektedir. Bu vize türünü alabilmek için ikamet eden yakın kişinin davet yazısını Konsolosluğa hitaben ıslak imzalı olarak yazması gerekmektedir. İtalya’da hangi bölgede yaşanıyor ise o bölgedeki yetkili kurum tarafından onaylanacak olan davet yazısı orijinal olarak vize talebinde bulunacak kişiye gönderilecektir.

Kişinin İtalya’da bulunan yakınlarını ziyaret etmek amacıyla gerçekleştireceği seyahat amacını destekleyecek tarihleri ve konaklama yerine ait bilgileri sunması gerekmektedir. İtalya Aile ziyareti vizesine başvuracak kişi eğitim amacıyla gidiyorsa eğitim alınacak olan okula ödenecek olan miktarın belgesi, sağlık nedeni ile gidiyorsa tedavinin gerçekleşeceği kurumdan alınan kabul belgesi ile heyet raporunun orijinali bulunmalıdır.

18 yaşından küçük olan kişilerin ebeveynlerinden birisi ile seyahatlerini gerçekleştirecek olması durumunda veya tek başına gidecek olsa dahi noter onaylı orijinal muvafakatname belgesinin ibrazı zorunludur. Kişinin diğer Schengen ülkelerine seyahat edecek olması durumunda üçüncü bir ülkede konaklayacağı yere ait bilgileri ve ulaşım bilgileri yer almalıdır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye