İsviçre Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

İsviçre Vize İstiyor Mu?

Türk vatandaşları İsviçre’ye gitmek için seyahat amacına göre vize almalıdır. İsviçre, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarını turistik seyahatleri için vizeden muaf tutmuştur. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur.

İsviçre Vizesi Almak Zor Mu?

İsviçre, güncel pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının kısa süreli seyahatleri için vize almasını zorunlu tutmamıştır. İsviçre vize istiyor mu: İsviçre 90 günü geçmeyecek turistik seyahatler için vize istemez. Bu süreden daha uzun süre ülkede kalmak isteyen kişilerin vize alması zorunludur.

İsviçre vizesi almak için ülkenin belirlemiş olduğu vize prosedürüne göre başvuru yapmanız gerekir. Vize başvurusu; aile birleşimi, turistik, ticari, çalışma ve eğitim gibi amaçlarla alınabilir. Başvuru yapmak için İsviçre konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine müracaat etmeniz gerekir.

İsviçre vizesi için talep edilen başlıca evraklar vardır. Güncel pasaport, başvuru formu, finansal belgeler, mesleki belgeler gibi belgelerle birlikte vize başvurusunda bulunabilirsiniz. İsviçre konsolosluğu gerekli belgeler listesini her yıl yayınlar. Yayınlanan güncel listeler doğrultusunda belgelerinizi hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz.

İsviçre vizesi almak zor mu: İsviçre vizesi için belgelerinizi dikkatli bir şekilde hazırlamanız ve vize şartlarına uymanız halinde vize almak zor değildir. Başvuru aşamasında vize başvuru formunun doğru ve tutarlı bilgilerle doldurulması onay alınmasına adına önemlidir.

İsviçre Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

İsviçre’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının seyahat amacına göre vize alması gerekir. İsviçre vize istiyor mu: İsviçre 90 günü geçmeyecek seyahatler için vize istemez. Bu süreden daha uzun süre konaklamak için vize başvurusunda bulunmanız zorunludur.

İsviçre vizesi almak için ülkenin vize şartlarına göre başvuru yapmanız istenir. Vize başvurusu için öncelikle vize başvuru formu doldurabilir ve randevu alabilirsiniz. Vize merkezinden alacağınız randevu tarihine kadar gerekli evraklarınızı hazırlamanız istenir.

İsviçre, ülkesine gelecek olan kişilerin ülkede geçinmek için yeterli gelirinin olmasına dikkat eder. Bu nedenle başvuru aşamasında hazırlamanız gereken belgeler arasında finansal belgelerinizin olması gerekir. Banka hesap dökümü ve gelir belgelerin evraklar arasına eklemelisiniz. İsviçre vizesi için bankada ne kadar para olmalı: banka hesabınızda ortalama 5.000 TL olması gerekir.

İsviçre Vizesi İçin Ne Gerekli?

İsviçre vize istiyor mu: İsviçre, güncel pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının turistik seyahatleri için vize istemez. 180 gün içinde 90 gün kadar vizesiz konaklama hakkınız vardır. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin ülkeye seyahat etmesi için vize alması zorunludur.

İsviçre vizesi için ne gerekli: İsviçre vizesi almak için İsviçre konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir. Turistik, eğitim, çalışma gibi vize türlerinden birinin başvuru formunu doldurmanız ardından vize randevusu alabilirsiniz. Randevu tarihinde teslim etmeniz gereken belirli evraklar vardır.

Güncel pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, gelir belgeleri, mesleki belgeler ve otel rezervasyonu gibi belgelerinizi hazırlamanız gerekir. Evrak listeleri başvuru yapılan vize türlerine ve yıllara göre değişiklik gösterdiği için konsolosluk tarafından açıklanan belgeleri dikkate almanız gerekir.

İsviçre Vize İster Mi?

İsviçre vize istiyor mu: İsviçre, umuma mahsus pasaport dışında pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarından vize istemez. Vizesiz seyahat eden kişiler ülkede 90 gün kadar konaklama hakkına sahiptir.

İsviçre vize ister mi: İsviçre’de uzun süre kalmak isteyen ve oturum izni almak isteyen kişilerin vize alması zorunludur. Vize başvurusunu İsviçre konsolosluğuna yapabilirsiniz.

İsviçre Türkiye’ye Vize Veriyor Mu?

İsviçre vize istiyor mu: İsviçre güncel pasaport sahibi Türk vatandaşlarının turistik seyahatleri için vize talep etmez. Vize almadan seyahat edecek kişilerin 180 gün içinde 90 gün kadar ülkede vizesiz konaklama hakkı vardır.

İsviçre Türkiye’ye vize veriyor mu: Türkiye’den İsviçre’ye gitmek için turistik, çalışma, eğitim, aile birleşimi ve ticari vizeler alabilirsiniz. Vize almak isteyen kişiler, seyahat amacına göre bir vize türü için gerekli belgelerle birlikte İsviçre konsolosluğuna müracaat edebilir.

Ankara’daki İsviçre Büyükelçiliği
Adres
Atatürk Bulvari 247 PK 25 06692 Kavaklıdere, Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
https://www.eda.admin.ch/countries/turkey/en/home/representations/embassy.html

Antalya’daki İsviçre Büyükelçiliği
Adres
c/o Pamfilya Turizm A.Ş., Işıklar Caddesi No., 7100

e-posta
[email protected]

Gaziantep’teki İsviçre Büyükelçiliği
Adres
Ordu Caddesi No. 70 Kat. 1, 27060

e-posta
[email protected]

İstanbul’daki İsviçre Büyükelçiliği
Adres
1, Levent Plaza, A Blok Kat:3, Bykdere Cad. 173, 34394

e-posta
[email protected]

İzmir’deki İsviçre Büyükelçiliği
Adres
1380 Sokak, Alyans Apt. B. Blok K:3 D:6, 35220

e-posta
[email protected],[email protected]

İsviçre Vize Ücreti Ne Kadar?

İsviçre vize ücreti 60 €’dur.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi almak için gerekli evraklarla birlikte İsviçre konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir.

İsviçre Oturum İzni Nasıl Alınır?

Uzun süreli İsviçre vizesi alarak ülkeye seyahat etmeniz ardından oturum izni alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×