Avustralya Vize ücreti I Hızlı Vize İşlemleri- Schengen Vize
Avustralya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Avustralya Vize ücreti

Avustralya Vize Ücretleri 2021

Avustralya vize seyahati için turistik vize alabilirsiniz. Turistik vize ile geçici seyahat yapabilirsiniz. Bu vize tatil, eğlence veya arkadaşlarla seyahat etmek için uygun vize türüdür. Avusturya vizesine sahip olmak için konsolosluk tarafından istenen belgeler takdim edilmelidir. Ardından vize ücreti eksiksiz bir şekilde ödenmelidir.

 

Avustralya vize ücretleri seyahat süresine uygun olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca yaş faktörüne bağlı olarak ödemeniz gereken ücretler değişebilir.

Avustralya Vize Ücreti Ne Kadar?

Avusturya ücretini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Ziyaretçi vizesi – 660 TL
 • Turist vizesi – 660 TL

Belirtilen ücretler 1 Temmuz 2020 yılı tarihinde güncellenmiştir. Daha detaylı ücret bilgisi için Avusturya Konsolosluğu ile görüşmelisiniz.

Vize ücreti ile beraber servis ücreti ödemeniz gerekmektedir. Servis ücreti her başvuru için ayrı ayrı ödenmelidir.

2016 Yılından itibaren parmak izi alımı sebebiyle servis ücreti talep edilmektedir. Belirtilen ücret vize ücreti dışında ödenmesi gerekmektedir.

2021 Yılında Avustralya servis ücretleri aşağıdaki gibidir.

 • Biyometri alımı – 78 TL (birinci müşteri)
 • Yalnızca biyometri alımı – 74 TL
 • Geri dönüş vizesi – 78 TL (biyometriye ihtiyaç duyulmaz)

Ek müşteri başvuru ücretleri ise aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru ve biyometri alımı – 55 TL
 • Aile bağı nedeniyle vatandaşlık – 55 TL
 • Ek evrak verme – 55 TL
Vize ve başvuru ücretini ödemek için Türk Lirası kullanılmalıdır. Farklı para birimi ile ödeme yapmanız mümkün değildir.

Normal hizmetlerin yanı sıra ek servislerden de yararlanabilirsiniz. Alabileceğiniz ek hizmetler ise şu şekildedir.

Avustralya Vize ücreti
Avustralya Vize ücreti
 • Kopya hizmeti
 • İnternet kiosk hizmeti
 • Fotoğraf hizmeti
 • Başvuru formu doldurma hizmeti
 • Premium Lounge hizmeti

Özel hizmet almak isteyen kişiler Premium Lounge avantajından faydalanabilir. Bu servisten faydalanmak isteyenler kişi başı 160 TL ücret ödemelidir. Premium Lounge hizmeti alarak birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.

Avustralya İçin Alacağınız Vize Türleri ve Fiyatlandırma

Avustralya öğrenci vize ücreti, transit vize, turistik vize fiyatlandırması konuları teker teker ve bağımsız olarak incelenmelidir. Vize türüne göre değişkenlik içeren ödemeler yalnızca Avustralya Konsolosluğu’nca alınan harçları barındırır. Kargo bedellerini, sağlık veya seyahat sigortalarını istiyorsanız vize acentalarınca yardım alabilirsiniz.

Avustralya turistik vize ücreti de diğer genel ve ticari ziyaretçi vizelerle eş değerdir. Ödeme miktarlarının sabit kalması veya değişikenlik gösterebilmesi konusundaki hükmün, büyükelçilk ve Avustralya Başkonsolosluğu kapsamında olduğunu da ilaveten belirtmek gerekir.

Kısa süreliğine gerçekleştireceğiniz bu ülke seyahatlerinin, daha geniş zaman aralığında yapılacak olanlardan ödemeler bakımından farklı olduğunu söylemek gerekir. Vize ücretlerini ilgili ülkenin ücreti tahsil edeceği merciilerine iletmeden, vizeler için belirlenmiş yeni fiyatlandırmalar için uzman firmalarla görüşmenizde yarar vardır. Avustralya vize ücreti 2020 konusuyla alakalı en yeni ve güncel informasyonları aşağıda bulacaksınız.

 • Genel ve Ticari Ziyaretçi türü vizeler için 140 Dolar,

 • Geçici olarak Çalışma türü vizeler için 285 Dolar

 • Medikal amaçlarla alınan vizeler için 290 Dolar

 • Öğrenci kimselerin aldıkları vizeler için 575 Dolar

 • Geçici aktivite olarak (Sporsal, kültürel, dini ve benzeri) vize türleri için 285 Dolar olarak ödemeler gerçekleştirilmektedir.
Avustralya vize başvuru şartları hakkında en güncel vize bilgileri için https://www.schengenvize.net/avustralya-vize/bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya Vize Ücreti

Avustralya vizesi hakkında merak edilen pek çok soru bulunurken, internet üzerinde en çok araştırılan bu soruları sizin için cevapları ile birlikte paylaştık.

 İlk olarak son zamanların en gündem sorularından biri ile başlayalım; Avustralya vizesi başvurusu ne zaman açılacak? Bu soruya yanıt olarak vize başvurularının açıldığını belirtebiliriz. Başvuruda bulunmak isteyenler vize başvuru merkezlerine gidebilecekleri gibi, internet üzerinden online olarak müracaat edebilirler.

Avustralya vize veriyor mu sorusunun yanıtı da ülkemiz ile aralarında herhangi bir vize muafiyet anlaşması olmadığında dolayı bu ülkeye yapılacak olan seyahatlerde mutlaka seyahat amacınıza uygun bir vize türüne başvuruda bulunmalısınız. Aksi takdirde, ülke sınırları içerisine giriş yapamazsınız.

Avustralya vize ücreti tutarları da merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Buna göre aşağıdaki maddeler içerisinde bu ülke için belirtilen vize harç bedelleri yer almaktadır:

 • Turistik Vize: 140 AUD
 • Aile ziyareti vizesi: 140 AUD
 • Ticari vize: 140 AUD
 • Kısa dönem eğitim vizesi: 140 AUD
 • Uzun dönem eğitim vizesi: 575 AUD
 • Geçici çalışma (iş) vizesi: 285 AUD

Avustralya turistik vize hakkında merak edilenlere bakacak olursak bu vize türünün süresi en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Avustralya turistik vizesi için 3 ay 6 ay ya da 12 aylık süre seçenekleri bulunmaktadır. 3 aydan fazla olan kalma süresinde ödeyeceğiniz ücret farklı olacaktır. Çünkü bu durum uzun dönem kalma olarak belirtilen süreye tabi olmaktadır.

Avustralya vize ret sebepleri nedir sorusunu soranlar için ise bunun pek çok nedeni olduğunu söyleyelim. Ancak en bilindik neden hiç şüphesiz; vize evraklarındaki eksiklik ya da hatadan kaynaklı olarak verilen ret kararıdır. Ayrıca ülkeye giriş için talep edilen özelliklerde eksiklik görülmesi de ret sebepleri arasındadır. Bunun yanı sıra, Avustralya Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde hiç açıklama yapmaksızın sizin vize başvurunuzu reddetme avantajına sahiptir. Bu yüzden bu sebepler arasında sayılamayacak kadar fazla sebep barınıyor olabilir.

Avustralya vize danışmanlık sayesinde Avustralya vize alma işlemlerinizde başarıya ulaşabilir ve böylece başvuru sonucunuzun olumlu yanıt alma ihtimalini yükseltebilirsiniz. Çünkü profesyonel olarak hizmet veren bu şirketler sizler için en doğru ve güvenilir destek türünü sağlayacaktır. Eğer sizde Avustralya vizesi ya da diğer vize türlerinde yardım almak isterseniz o zaman bizleri arayabilirsiniz.

Avustralya Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Avusturalya vizesi sırasında bankanızda 1 günlük seyahatiniz için dahi en az 3000 TL bulunması gerekir.

Avustralya Vizesi Almak Zor Mu?

Evraklarınızın eksiksiz olması ve kötü vize geçmişinizin bulunmaması durumunda her vize kadar Avusturalya vizesini de almak kolaydır.

Avustralya Turist Vizesi En Fazla Kaç Gün?

Avusturalya turist vizesi en az 3, en fazla 12 ay olacak şekilde verilir.

Avustralya Vizesi için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Avustralya vizesi için, banka hesabının en az 3 aylık güncelliğe sahip olmasıyla beraber, en az 3bin TL para olmalıdır.

Avustralya Vizesi Almak Zor mu?

Avustralya vizesi almak zor değildir. Ancak evrakların tam ve doğru hazırlanması, vize ücretinin yatırılması gerekir.

Avustralya Turist Vizesi En Fazla Kaç Gün?

Avustralya vizesi; belgelerin eksiksiz ve doğru olması durumunda, ortalama 10-15 gün içinde çıkar. Bu süre konsolosluğun yoğun işleri, ek belgelerin tamamlanması gibi sebeplerle uzayabilir.

Avustralya Vize ücreti Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×