Avustralya Aile Birleşimi - Güncel Bilgiler - Schengen Vize
Avustralya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Avustralya Aile Birleşimi

Avustralya Aile Birleşimi Başvurusu

Avustralya’da yaşayan bir eşiniz var ve siz birlikte yaşayabilmek ve ailenize tekrardan kavuşabilmek isterseniz, Avustralya Aile Bildirimi Vize müracaatı yapmak durumunda olduğunuzu sanırım biliyorsunuzdur. Yazımızda bu konu ile ilgili tüm detayları bulabileceksiniz.

 

Avustralya Aile Birleşimi Hakkında

Aile hayatı, toplumların ve toplum kültürlerinin temel yapı taşlarından biridir. Bu sebepten ötürü, aile birliği ve aile yaşam hakkı birçok uluslararası sözleşme ile korunmakta ve tanınmaktadır.

Avustralya Vize İstiyor mu?

Evet. Avustralya’ya seyahat için bordo pasaport sahipleri vize başvurusu yapmak zorundadır. Gri pasaport, yeşil ve siyah pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 gün geçmemesi şartıyla vizeden muaftır.

Avustralya Vizesi Almak Zor mu?

Avustralya vizesi almak; belgeleri tam hazırlamak, tam zamanında randevu yerinde olmak, mülakatta ikna edici olmak, vize işlemlerini kolaylaştırır.

Avustralya Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Avustralya turist vizesi 141 Avustralya Dolarıdır. Başvuru merkezleri aracılığıyla yapılırsa, hizmet ücreti de eklenir.

Örnekleyecek olur isek, aile hayatını koruma ve saygı duyma, gerek Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi madde 8 ile, gerekse Avrupa İnsan Hakları Evrensel beyannamesi 16. Maddesinde belirtildiği üzere temel insani bir hak olarak kabul edilmiştir.

Aile birleşimi, yurtdışında, çekirdek ailenin bir arada yaşamasına olanak sağlayan belirli kurallara tabi bir haktır.

Aile birleşimi ile ilgili koşullar her ülkeye göre farklılık gösterebilir ve aile birleşiminde ülkeye giriş şartları konusunda her geçen gün farklı şartlar gözetilebilir. Yazımızın içeriği; Avustralya aile birleşimi ilgili detayları içerecektir.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar

Avustralya aile birleşimi vizesi almak için, yazımızın devamında bulabileceğiniz gerekli evrakları Avustralya Konsolosluğu’na teslim etmeniz ve istenilen şartları oluşturmanız durumunda, sizlere verilen resmi süre ortalama altı aydır.

Avustralya Aile Birleşimi
Avustralya Aile Birleşimi

Ancak bu sürenin kesin bir süre olarak algılanmaması gerekmektedir. Başvuru yapan kişinin, konsoloslukların tatile girdiği süreçleri ve başvuru sırasındaki mevcut çalışma koşullarını göz önünde bulundurması gereklidir.

Avusturya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Evlisiniz ve eşiniz oturma iznini nasıl mı almalı? Evliliğiniz başka bir ülkede gerçekleşti ve eşiniz Avustralya’ya nasıl mı gelebilir? Aile birleşimini gerçekleştirmek istiyorsunuz fakat bununla ilgili ne tür bilgiler edinmeniz gerektiğini öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde, Avustralya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar nelerdir gelin birlikte göz atalım.

 • Avustralya Aile birleşimi talebi için önceden hazırlanan başvuru kayıt formu.
 • Kişinin pasaportu ve pasaportun kopyası (fotokopisi). (Avustralya Aile Birleşimi için başvuru yapan kişinin pasaportu, maksimum 10 yıl içinde alınmış olmalı ve yolculuğa çıkmadan önce pasaportun en az iki sayfa nüshası boş olmalıdır.)
 • Başvuru formunda kullanılmak üzere biometrik fotoğraf.
Önceki başvurularda kullanılmamış olması ve en fazla üç ay önce çekilmiş güncel bir fotoğraf olması gereklidir.
 • 30 günden eski olmayan Vukuat Kaydı Belgesi
 • İkametgâh İlmuhaberi.

Nüfus Müdürlüklerinden alınmış, Nüfus kayıt örneği veya ikametgâh belgesi.

 • Nüfus Cüzdanı sureti.
 • Tüm ülkelerde geçerli olan doğum kaydı örneği.
 • Geçim kaynağınızı belirten gelir belgeniz.

Avustralya’da İkameti bulunan yakınınızdan istenilen evraklar.

 • Avustralya’da yaşayan yakınınıza ait, o kişinin yasal oturma iznine sahip olması şartıyla, tapu senedi veya kirada konaklıyorsa kira sözleşmesi gerekir. Bu dokümanların hem orijinalinin hem fotokopisi dosyada bulunmalıdır.
 • Yakınınıza ait maaş bordrosu.

Avustralya’da ikamet eden eşin, ailesinin geçimini nasıl sağlayacağına ait belge sunması zorunludur. Çalıştığı yere ait imzalı işe giriş belgesi veya maaş bordrosu ibraz edilmek zorundadır.

 • Avustralya’da ikamet eden yakınınıza ait pasaportun bir ve ikinci sayfalarının asılları ve fotokopileri.
 • Aile birleşimi isteğinde bulunduğunuz yakınınızın ikametgâh belgesi.
 • Avustralya’da yaşayıp, aile olacağınız kişiye ait sigortalılık belgesi.

Kişinin sağlık sigortasının var olduğuna yönelik güncel bir belge gerekir.

 • Avustralya vatandaşlığına hak kazanmış yakınınıza ait Kimlik belgesinin aslı ve beraberinde iki adet fotokopisi.
 • Avustralya’da yaşayan yakınınızın sizlere yardımcı olabilecek bir gelire sahip olup olmadığını gösteren bir gelir belgesi.

 Avustralya Aile Birleşimi İçin Başvuru Formu

Ailesinden ve sevdiklerinden uzak kalan her birey için hayati önem arz eden aile birleşimi konusunu tamamlayabilmek için gerekli adımlardan biri de Avustralya Aile Birleşimi için Başvuru Formu olarak nitelendirilir. Konsolosluk sitesinden online olarak doldurulan başvuru formunun en önemli noktası, randevu gününüzü doğru ve eksiksiz bir biçimde bildiren formun dosyanız içerisinde bulunmasıdır. Konsolosluklar tarafından dikkatle incelenen formun tamamlanması süresinde bir uzman tarafından yardım alınması işleminizin eksiksiz yürümesi açısından önem arz edebilir.

Başvuru formu eksik bilgi olmadan tamamlanmış ve konsolosluk yetkilileri tarafından onay almışsa, sıra mülakat aşamasına gelecektir. Burada önemli olan nokta, yetkiliye kendinizi ve Avustralya’ya gitme nedeninizi çok net bir şekilde ve gerçekçi sebepler ile ifade etmenizdir. Herhangi bir şüpheli ifade ile karşılaşılması durumunda, yetkililer vize işleminize ret cevabı verebilir.

Avustralya Aile Birleşimi için Randevu

Bu ülkede aile birleşimi yapmak yolu ile yaşamak isteyenlerin takip etmesi gereken adımlardan bir tanesi de Konsolosluk ile Avustralya Aile Birleşimi için Randevu oluşturma işlemidir. Gerekli olan evrakların ve prosedürlerin eksiksiz olarak tamamlanması sonrasında geriye sadece oluşturulan randevuya katılmak kalıyor. Büyükelçilikten randevu oluşturma işlemleri yalnızca merkezi olan randevu sistemlerinden oluşturulabilmektedir. Bunun haricinde telefonla veya başka bir yolla randevu oluşturmak mümkün değildir.  İnternette karşılaşabileceğiniz ve resmi olmayan başvuru kanallarına itibar etmemenizi ve başvuruların Avustralya Devletine bağlı Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylanmış hizmetler vesilesiyle yapılmasını önemle belirtmek isteriz.

Avustralya Aile Birleşimi Temel Kriterleri Nelerdir

Başvuru yapacak kişinin T.C vatandaşı olması ve Avustralya Aile Birleşimi için belirlenmiş yaş sınırını geçmiş olması gereklidir. Ebeveynleri Avustralya vatandaşı olan çocuklar, Avustralya Aile Birleşimi başvurusunda bulunabilmektedirler.

Yazımızın bu bölümde sizleri Avustralya Aile Birleşimi vizesi Temel Kriterlerinin neler olduğu sorusunu cevaplandıracağız. Bu birleşime hak kazanabilmek için ne tür kriterlere sahip olunması gerektiğine hadi birlikte göz gezdirelim

 • Avustralya’daki yakınınızın konakladığı alanın tüm aile bireylerine uygun olması gerekmektedir.
 • Avustralya’da ikamet eden eşinizin resmi makamlar tarafından verilen bir sağlık sigortasının olması gerekmektedir.
 • Avustralya’da yerleşik olan eşin, doğrudan uzun süreli oturum izni vizesini almış olması gereklidir.
 • Eşinizin, davet ettiği kişileri, belirli yaşam standartlarında yaşamasını sağlayacak sürekli aylık bir gelire sahip olması gereklidir.

Avustralya Aile Birleşiminde Özel Hususlar

Mevcut gündemimizde çeşitli prosedürlerde aksaklıklar yaratan Covid-19, birtakım ülkelerin vize başvurularının gerçekleşmesi ve aile birleşimleri hususunda da sorun yaratmıştır. Avustralya aile birleşimi ve vize başvuruları güncel olarak gerçekleştirilememektedir.

Avustralya’da ikamet etmekte olan eşin ikametgâh belgesi, oturum izninin aslının kopyası (fotokopisi) eğer kişinin eşi Avustralya vatandaşı ise pasaportunun aslının kopyası (fotokopisi) ya da uluslararası kimlik fotokopisi özel hususlarda da sunulmalıdır.

Eşlerin daha önce eski evlilikleri var ve boşanmışlar ise kesinleşme tarihli boşanma kararının esas örneği elinizde bulunmalıdır. Eğer k önceki eş, ölmüş ise Tüm dünyada geçerli olacak ölüm kayıt örneği (Formül C) orijinalinin 180 gün içerisinde Nüfus Müdürlüğünden alınmış olması gerekmektedir.

Eğer kişi 18 yaşından küçük ise ebeveynleri tarafından noter onaylı muvafakat name sunulması önemli bir detaydır. Öneminden ziyade zorunlu olarak belirlenmiştir.

Avustralya Büyükelçiliği tarafına verilecek tüm dokümanların İngilizce dili ile tercüme edilmesi gerekmektedir. Buna başvuru formu ve gerekli dilekçeler dahildir. Fakat süreci kısaltmak veya yardım almak istiyorsanız bir uzmana danışmalısınız.

Her evrakın bir adet fotokopisinin de mutlaka bulunması gerekmektedir. Avustralya Büyükelçiliği, sunulan evrakların haricinde ek evrak isteme hakkına sahiptir, bu nedenle ekstra olarak direkt Büyükelçilik ile veya daha önce vize hizmetlerinde bulunan uzmanlar ile görüşmek faydalı olacaktır.

Avustralya vizesi en kolay ve hızlı nasıl alınır; >> schengenvize.net/avustralya-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vatandaşı İle Evlenmek

Avusturalya vatandaşı ile Avusturalya’da evlenmek isteyen kişilerin evlilik ehliyeti, evleneceği kişinin kimliği ve diğer vize evrakları ile evlilik vizesine başvuruda bulunması gerekir.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

Avusturalya aile birleşimi vizesi için kişilerin Avusturalya Konsolosluğu’ndan randevu alarak başvuru yapması gerekir. Avusturalya’da yaşayan eşin bilgileri ve evlilik cüzdanı evraklara eklenmelidir.

Avustralyalı Kızla Evlenmek

Avusturalyalı kızla evlenmek istiyorsanız evlilik vizesi alarak ister Türkiye’de ister de Avusturalya’da nikah işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya Aile Birleşimi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×