isvicre-vize-basvurusu

İsviçre vize formu

İsviçre’ye çeşitli nedenlerle seyahat etmek isteyen vatandaşların, İsviçre vize formu ve diğer evraklar ile birlikte konsolosluklara vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

İsviçre’de yapılan bir seminer için şirketini temsil etmek, ailesi ile turistik gezi düzenlemek ya da eğitimine İsviçre’de devam etmek isteyen kişilerin öncelikle pasaportları ile birlikte İsviçre Konsolosluklarına başvurarak İsviçre vizesi alması gerekiyor. İsviçre vize formu konsolosluklar tarafından verilmekte, bunun yanında kişilerden başvurduğu vize türüne göre ek evraklar da talep edilebilmektedir.

Vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle yapacakları başvuru türünü belirlemesi gerekiyor. Vize başvurusu yapmadan önce İsviçre Konsolosluklarından vize randevusu almak da zorunludur. Vize randevusu almak için yazılacak dilekçe, direkt olarak konsolosluk adına düzenlenmeli ve içerisinde seyahat detaylarını içermelidir.

Vize başvurusu için randevu alındıktan sonra konsolosluktan alınacak İsviçre vize formu ve istenen diğer evrakların da randevu tarihine kadar bir araya getirilmesi ve dosya olarak bu tarihte teslim edilmesi gerekiyor. Başvuru yapan kişilerin, teslim ettiği evrakları detaylı şekilde incelemesi ve evraklar arasında herhangi bir çelişkiye yer vermemesi gerekiyor.

Vize başvurusu sırasında İsviçre vize formu ve diğer evraklarda eksikler ya da bilgilerin birbiri ile çelişmesi gibi durumlarda kişinin vize başvurusu reddedilebiliyor. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, ret kararının ardından 28 gün içerisinde itiraz etme hakkı bulunuyor. Vize reddine itiraz eden kişinin, bu süre içerisinde evraklardaki eksikleri tamamlayarak yeniden başvuru yapması gerekiyor.

İsviçre vize formu ile birlikte kişilerin pasaport ve diğer evrakları eksiksiz olarak teslim etmesi gereklidir. Kullanılan pasaportun en az 3 ay geçerlilik süresi olması gerekirken, pasaport üzerine vizenin işlenebilmesi için pasaportta en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir. Başvuru sırasında kişinin suç kaydı olmadığına dair adli sicil kaydı, biyometrik parmak izi ve seyahat maliyetlerini karşılayabileceklerine dair banka hesabı bilgilerin evraklar arasına eklenmesi de vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye