isvicre-aile-birlesimi-vize-evraklari-ucreti

İsviçre Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsviçre’de yaşamakta olan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmesine olanak vermekte olan vize türü İsviçre Aile Birleşimi vizesidir. Türkiye’de yaşamını sürdüren ve reşit olmayan çocukların da İsviçre’de gidebilmeleri için bu vize türüne ihtiyaçları vardır.

Yalnızca İsviçre vatandaşı olan kişinin eşleri ile 18 yaş altındaki çocuklarının başvurabileceği bir vize türüdür. 5 yıl içerisinde gerçekleşen ve 12 yaş üzerindeki çocuklar için 1 yıl süresi olan bir vizedir. Türkiye’de yaşamını sürdüren ve İsviçre aile birleşimi vizesine başvuru yapacak olan kişi, ülkeye giderek eşi, anne veya babasıyla birlikte yaşayabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya AB üyesi olmayan diğer ülkelerdeki vatandaşlığa sahip olan kişilerin İsviçre C oturum izni sahibi olması halinde eş veya 18 yaşından küçük olan çocuklarıyla yaşayabilmesi için bu vize türüne başvurması gerekecektir.

Başvuruların sorunsuz yapılması ve kabul edilmesi halinde eş veya çocukların B oturum izni alacağı görülecektir. Oturum izni kabulünün ardından eş veya çocukların kanton göçmenlik ofisine kayıtlarını yaptırmaları halinde iş başvurularını da gerçekleştirecekleri görülmektedir.

İsviçre Aile Birleşimi vizesi başvuruları uygun belgelerle konsolosluklara yapılabilmektedir. Alacağınız randevu tarihinde yapacağınız başvurularla yanıtların kısa sürede elinize gelmesini bekleyebilirsiniz. Belgelerinizin arasında Uluslararası Evlenme kayıt örneğinin bulunması gerekmektedir. Evliliği gerçekleştiren kişilerin sahip olduğu aile cüzdanı kabul edilmemekte olup, apostilli olarak Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (Formül B) temin edilmesi şartı bulunmaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye