İsviçre Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsviçre Vize Ücreti 2021

İsviçre Vize Ücretleri

İsviçre, Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu ülkeyi seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşları vize almak zorundadır. Ülkeyi 3 aya kadar kısa süreliğine seyahat etmek isteyen Bordo pasaport sahipleri de vize sahibi olmalıdır.

İsviçre vizesi almak için başvuru yapmalısınız. Başvuru sırasında sizden talep edilen evrakları takdim etmelisiniz. Aynı zamanda İsviçre vize ücreti ödemelisiniz.

Vize ücreti İsviçre Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri kur değişimi sebebiyle zamanla değişmektedir. Bu nedenle vize ücreti hakkında net bilgi için vize şirketiniz ile görüşebilirsiniz.

İsviçre Vize Ücreti Ne Kadar?

İsviçre vize ücretleri yaş ve vize tipine göre farklı olabilir. Günümüzde vize ücretlerine 20 Euro`luk zaman geldiğini de belirtmeliyiz.

Şu an için İsviçre vize ücretleri için ödemeniz gereken tutarlar aşağıdaki şekildedir.

 • 3 Aydan az kısa süreli vize – 80 Euro
 • 0 ila 6 yaş arası çocuklar için vize – Ücretsiz
 • 6 ila 12 Yaş arası çocuklar için vize – 40 Euro (kısa süreli)
 • Ticari vize – 80 Euro
 • Tıbbı vize – 80 Euro
 • Yaz Okulu vizesi – 80 Euro

Belirtilen ücretlere ekstra olarak dış sağlayıcı ücreti eklenmektedir. Bu ücret ise 125 TL olarak belirlenmiştir.

Eğer Premium başvuru yapacaksanız ekstra olarak 198 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

NOT: 0 ila 6 Yaş arasında olan çocuklar için harç bedeli talep edilmez.

Vize Danışmanlık Ücretleri 2021

Başvuru esnasında sürecin hızlı ilerlemesi adına danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Danışmanlık ücreti vize türüne uygun olarak ödenmektedir.

İsviçre danışmanlık ücretleri aşağıdaki gibidir.

 • 3 Aylık kısa süreli vize – 30 Euro
 • 0 ila 6 yaş arası çocuk vizesi – 30 Euro
 • 6 ila 12 yaş arası çocuk vizesi – 30 Euro
 • Evlilik öncesi vizesi – 150 Euro
 • Ticari vize – 30 Euro
 • Aile birleşimi vizesi – 150 Euro

Belirtilen ücretler çalıştığınız şirkete göre daha farklı olabilir.

İsviçre vizesi için tam oalrak bilgi sahibi olmadan başvuru yapmamanızı öneririz. Tam bilgi için https://schengenvize.net/isvicre-vize-evraklari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İsviçre’ye seyahat etmek isteyen bireyler İsviçre vize başvurusu için neler yapmalı? İsviçre vize ücreti başvurunun hangi aşamasında, nereye ödenmelidir?

Öncelikle İsviçre’ye 90 gün veya daha az seyahat etmek isteyen bireyler İsviçre Konsolosluklarına seyahat amacı ve ne kadar süre İsviçre’de kalacağına dair bilgilerin içerdiği bir dilekçe ile başvurarak vize başvurusu için randevu almaları gerekiyor. Randevu tarihine kadar istenilen belgelerin uygun ve eksiksiz bir şekilde İsviçre Konsolosluklarına teslim edilmesi gerekiyor. Seyahate uygunluğunu kanıtlayan bireylere ise İsviçre Schengen vizesi veriliyor. Schengen vizesine sahip bireyler, belirttiği seyahat süresi boyunca, seyahati İsviçre’den başlama şartı ile diğer Sshengen ülkelerine de seyahat etme hakkı kazanıyor.

Schengen vizesi, İsviçre vize ücreti yapılan son zamlar ile birlikte; 12 yaş üstü bireyler 60 Euro, 06-12 yaş arası 35 Euro’ya çıkartılmıştır. 0-6 yaş arası çocukların vize başvurularından ise herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bu ücret direkt olarak İsviçre Konsolosluklarına ödenmelidir. Kişinin yaptığı başvurunun reddedilmesi gibi durumlarda, vize harç ücreti ve diğer ücretler kişiye geri ödenmemektedir. Bu durumda kişilerin vize reddi durumuna itiraz etmesi ve itiraz kabul edilirse, ret sebebi olarak gösterilen evrakları yeniden düzenleyerek başvuruyu tekrarlaması gerekmektedir. Ancak yapılan itiraz kabul edilmezse, kişilerin İsviçre vize ücreti ve diğer hizmet bedellerini tekrar ödeyerek yeniden vize başvurusu yapması gerekiyor.

İsviçre vize başvurusu direkt olarak İsviçre Konsoloslukları ya da Büyükelçiliğine yapılabileceği gibi İsviçre tarafından yetkilendirilen çeşitli kurumlar ve vize danışma merkezleri tarafından da gerçekleştirilebilmektedir. İlk kez vize başvurusu yapacak kişilerin, yanlış evrak hazırlamaktan doğabilecek vize reddi durumlarından; bununla birlikte İsviçre vize ücreti ve ödenen diğer ücretlerin de boşa gitmesi gibi sorunlardan kurtulmak için vize başvuruları hakkında profesyonel hizmet veren çeşitli firmalardan destek alması da büyük önem taşıyor.

İsviçre vizesi en kolay şekilde nasıl alınır; >> schengenvize.net/isvicre-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×