İsviçre Vize Ücreti 2023 - Schengenvize.net
İsviçre Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsviçre Vize Ücreti 2023

İsviçre Vize Başvuru Ücretleri

İsviçre Vize Ücretleri

İsviçre, Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu ülkeyi seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşları vize almak zorundadır. Ülkeyi 3 aya kadar kısa süreliğine seyahat etmek isteyen Bordo pasaport sahipleri de vize sahibi olmalıdır.

İsviçre Vize Reddi Hakkında

İsviçre vizesi almak için başvuru yapmalısınız. Başvuru sırasında sizden talep edilen evrakları takdim etmelisiniz. Aynı zamanda İsviçre vize ücreti ödemelisiniz.

Vize ücreti İsviçre Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri kur değişimi sebebiyle zamanla değişmektedir. Bu nedenle vize ücreti hakkında net bilgi için vize şirketiniz ile görüşebilirsiniz.

İsviçre Vize Ücreti Ne Kadar?

İsviçre vize ücretleri yaş ve vize tipine göre farklı olabilir. Günümüzde vize ücretlerine 20 Euro`luk zaman geldiğini de belirtmeliyiz.

Şu an için İsviçre vize ücretleri için ödemeniz gereken tutarlar aşağıdaki şekildedir.

İsviçre Vize Ücreti 2021
İsviçre Vize Ücreti 2021
 • 3 Aydan az kısa süreli vize – 80 Euro
 • 0 ila 6 yaş arası çocuklar için vize – Ücretsiz
 • 6 ila 12 Yaş arası çocuklar için vize – 40 Euro (kısa süreli)
 • Ticari vize – 80 Euro
 • Tıbbı vize – 80 Euro
 • Yaz Okulu vizesi – 80 Euro

Belirtilen ücretlere ekstra olarak dış sağlayıcı ücreti eklenmektedir. Bu ücret ise 125 TL olarak belirlenmiştir.

Eğer Premium başvuru yapacaksanız ekstra olarak 198 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

NOT: 0 ila 6 Yaş arasında olan çocuklar için harç bedeli talep edilmez.

Vize Danışmanlık Ücretleri 2023

Başvuru esnasında sürecin hızlı ilerlemesi adına danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Danışmanlık ücreti vize türüne uygun olarak ödenmektedir.

İsviçre danışmanlık ücretleri aşağıdaki gibidir.

 • 3 Aylık kısa süreli vize – 30 Euro
 • 0 ila 6 yaş arası çocuk vizesi – 30 Euro
 • 6 ila 12 yaş arası çocuk vizesi – 30 Euro
 • Evlilik öncesi vizesi – 150 Euro
 • Ticari vize – 30 Euro
 • Aile birleşimi vizesi – 150 Euro

Belirtilen ücretler çalıştığınız şirkete göre daha farklı olabilir.

İsviçre vizesi için tam oalrak bilgi sahibi olmadan başvuru yapmamanızı öneririz. Tam bilgi için https://www.schengenvize.net/isvicre-vize-evraklari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İsviçre’ye seyahat etmek isteyen bireyler İsviçre vize başvurusu için neler yapmalı? İsviçre vize ücreti başvurunun hangi aşamasında, nereye ödenmelidir?

Öncelikle İsviçre’ye 90 gün veya daha az seyahat etmek isteyen bireyler İsviçre Konsolosluklarına seyahat amacı ve ne kadar süre İsviçre’de kalacağına dair bilgilerin içerdiği bir dilekçe ile başvurarak vize başvurusu için randevu almaları gerekiyor. Randevu tarihine kadar istenilen belgelerin uygun ve eksiksiz bir şekilde İsviçre Konsolosluklarına teslim edilmesi gerekiyor. Seyahate uygunluğunu kanıtlayan bireylere ise İsviçre Schengen vizesi veriliyor. Schengen vizesine sahip bireyler, belirttiği seyahat süresi boyunca, seyahati İsviçre’den başlama şartı ile diğer Sshengen ülkelerine de seyahat etme hakkı kazanıyor.

Schengen vizesi, İsviçre vize ücreti yapılan son zamlar ile birlikte; 12 yaş üstü bireyler 60 Euro, 06-12 yaş arası 35 Euro’ya çıkartılmıştır. 0-6 yaş arası çocukların vize başvurularından ise herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bu ücret direkt olarak İsviçre Konsolosluklarına ödenmelidir. Kişinin yaptığı başvurunun reddedilmesi gibi durumlarda, vize harç ücreti ve diğer ücretler kişiye geri ödenmemektedir. Bu durumda kişilerin vize reddi durumuna itiraz etmesi ve itiraz kabul edilirse, ret sebebi olarak gösterilen evrakları yeniden düzenleyerek başvuruyu tekrarlaması gerekmektedir. Ancak yapılan itiraz kabul edilmezse, kişilerin İsviçre vize ücreti ve diğer hizmet bedellerini tekrar ödeyerek yeniden vize başvurusu yapması gerekiyor.

İsviçre vize başvurusu direkt olarak İsviçre Konsoloslukları ya da Büyükelçiliğine yapılabileceği gibi İsviçre tarafından yetkilendirilen çeşitli kurumlar ve vize danışma merkezleri tarafından da gerçekleştirilebilmektedir. İlk kez vize başvurusu yapacak kişilerin, yanlış evrak hazırlamaktan doğabilecek vize reddi durumlarından; bununla birlikte İsviçre vize ücreti ve ödenen diğer ücretlerin de boşa gitmesi gibi sorunlardan kurtulmak için vize başvuruları hakkında profesyonel hizmet veren çeşitli firmalardan destek alması da büyük önem taşıyor.

İsviçre vizesi en kolay şekilde nasıl alınır; >> schengenvize.net/isvicre-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İsviçre Oturma İzni

İsviçre’den oturma izni almak için kanton göçmenlik bürosu olarak nitelendirilen bürolar ile iletişim kurmanız gerekir. Bu bürolar sizlerin yerleşmek istediği bölgeye göre değişecektir. Bu nedenle öncelikle yerleşmek istediğiniz bölgeyi seçmelisiniz. Çünkü her kanton aslında ortalama olarak aynı kurallara sahip olsa da kendi içlerinde kural belirleme durumları da söz konusudur. Bu nedenle aslında oturum almak istediğiniz kantonu seçmek bu süreçteki en önemli şeydir.

İsviçre’de Ev Alma Şartları

İsviçre’de ev sahibi olabilmek için öncelikle orada oturum izniniz olması gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir gayrimenkul alabilirsiniz ve bunun gibi daha pek çok hakka da sahip olursunuz. Ancak ömür boyu aldığınız evde yaşamak istiyorsanız İsviçre’de vatandaşlık almanız gerekir ve bu durumda da 12 yıl İsviçre’de bulunmuş olmanız gerekmektedir. Eğer 10 ve 20 yaşları arasında İsviçre’de bulunduysanız kaldığınız süre 2 ile çarpılır yani 6 sene kaldıysanız 12 sene kalmış gibi görünürsünüz ve vatandaşlık için başvuru yapabilirsiniz.

İsviçre’ye İltica Şartları

İltica durumu için bir kontenjan bulunmakta ve bu nedenle bu kontenjan dolmadan sizi kabul etmeleri pek mümkün görünmüyor. Bu süreçte iltica şartlarını iyi bir biçimde okumak ve kontenjan durumunu takip etmek de önem arz etmektedir.

İsviçre’de Ev Almak Oturma İzni

İsviçre’de oturma izni bulunan herkes ev alabilir. Bu konuda herhangi bir sıkıntı bulunmuyor hatta gayrimenkul olarak geçiyor yani isterseniz dükkan ve benzeri de alabilirsiniz.

İsviçre’de Kaçak Çalışmak

Herhangi bir ülkede kaçak çalışmanız durumunda bu fark edilir ve gerekli yerlere başvurulur. Bu nedenle İsviçre’de de çalışma izni ile çalışmayı tercih ediniz.

İsviçre’ye Nasıl Gidilir?

İsviçre’ye gitmek için pek çok yöntem bulunuyor. Sizin durumunuza göre gerekli vize alınarak İsviçre’ye gidilebilir. Gezmek için gidecekseniz seyahat vizesi ya da ticaret için gidecekseniz ticari bir vize yeterli olacaktır.

İsviçre Göçmenlik Başvurusu 2020

İsviçre her sene göçmenlik başvurusu alır ve 8 milyonluk nüfusun neredeyse 8’de ‘i göçmen olan bir ülke olarak bu konuda oldukça istikrarlıdır.

İsviçre Vize Veriyor Mu?

Türkiye’den isviçre’ye vize başvurusu yapacak olan kişiler için turist, iş, eğitim ve ziyaret amaçlı vizeler açılmıştır. İsviçre Türkiye vatandaşlarına vize vermektedir.

İsviçre Vizesi Almak Zor Mu?

Türkiye’den vize almak için mali durumunuz ve evrak düzenlemelerindeki prosedür gerekliliklerinin uygulanması durumunda vize almak zor olmayacaktır.

İsviçre Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

İsviçre vizesi için banka hesabınızda en az 6 bin ile 7 bin TL para bulunması şartı vardır.

İsviçre Vize Ücreti 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×