Gaziantep İsviçre Vize Başvurusu - Schengenvize.net
İsviçre Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep İsviçre Vize Başvurusu

Gaziantep İsviçre Vize Başvuru İşlemleri

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğu özellikle İsviçre vatandaşı kişilerin işlemlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsviçre için vize işlemleri ise vize merkezleri tarafından yapılabilmektedir. Gaziantep İsviçre vize merkezimiz tarafından verilen vize başvuru hizmetleri kapsamında İsviçre vize çeşitlerinden herhangi birine başvuru yapabilirsiniz.

Gaziantep İspanya Vize Başvurusu

Gaziantep İsviçre Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep İsviçre vize merkezimiz vasıtası ile İsviçre vize başvurusu yapılabiliyor. Bunun için de özellikle online başvuru hizmetimizden faydalanılabiliyor. Online başvuru sonrasında bizzat İsviçre Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin de eksiksiz olarak ibraz edilmesi bekleniyor.

Daha önce vize başvurusu yapmış olan kişilerin vize merkezimiz vasıtası ile bu süreci tamamlaması mümkündür. Fakat ilk kez İsviçre vize başvurusu yapılıyorsa Schengen Vizesi için talep edilen biyometrik verilerin konsolosluklara beyan edilmesi zorunludur. Bunun için de İstanbul ilimizde bulunan İsviçre Başkonsolosluğu’na bizzat başvuru yapılması gerekiyor.

Gaziantep İsviçre Vize İşlemleri

Gaziantep İsviçre vize merkezimiz sizinle İsviçre Konsolosluğu arasında aracılık görevini üstlenen bir kurumdur. Vize başvurusunun ardından standart Schengen Vizesi için 7 ila 10 gün arasında olumlu ya da olumsuz bir cevap alınması mümkündür. Bu süre konsolosluk içerisindeki özel durumlara göre değişiklik de gösterebilir. Bu yüzden başvuru yaparken olası bir olumsuzluk halini göz önüne alarak gidiş tarihinden 1 – 1,5 ay öncesi başvuru yapılması önerilmektedir.

Konsolosluk tarafından verilen cevap vize merkezimiz vasıtası ile sizlere iletiliyor. Cevap alma sürecinde de çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçerek İsviçre vize durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Gaziantep İsviçre Vize Başvurusu
Gaziantep İsviçre Vize Başvurusu

Gaziantep İsviçre Vize Çeşitleri

Gaziantep İsviçre vize merkezimiz aracılığı ile İsviçre için çeşitli vizelere başvuru yapabilirsiniz. İsviçre için talep edilen vize çeşitleri ise;

  • İsviçre Schengen Vizesi kapsamında turistik, ticari, aile ziyareti gibi vize çeşitleri bulunmaktadır.
  • İsviçre için oturma ve çalışma izni vizeleri de bulunmakta ve bu vize çeşitleri Schengen Vizesi’nden ayrı işlem görmektedir. Oturma ve çalışma vizeleri için İsviçre Hükümeti tarafından belirlenen kurallar işlenmektedir.

Gaziantep İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep vize merkezimiz İsviçre vizesi için gerekli evrak listesini tarafınıza iletmekle yükümlüdür. Vize evrak listesinde Schengen Vizesi için talep edilen standart belgeler yer almaktadır. Bunun yanı sıra alacağınız vizenin türüne göre ekstra belgelerin talep edilmesi de mümkündür. Örneğin aile ziyaret vizesi için vukuatlı aile nüfus kayıt örneği gibi belgeler talep edilebilir. Ticari vize içinse vergi levhası ya da iş yeri muhasebe dökümleri gibi ekstra belgeler istenebilir.

İsviçre’de çalışma ve oturma izni sahibi olmak için de talep edilen standart belgelerin yanında İsviçre Hükümeti tarafından belirlenen belge listesini de dikkate almak gerekmektedir. Bu tip özel vizeler için standart AB Schengen Vizesi belge listesi yeterli olmayacaktır.

İsviçre Vizesi için gerekli olan belgelerin listesine vize merkezimiz vasıtası ile ulaşabilir ve talep ettiğiniz vize çeşidine göre belirlenen kuralları öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vize Ücretleri:

İsviçre Schengen Vizesi ücreti 490 TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam yeni gelecek güncellemeler dahilinde değişiklik gösterebilir.

İsviçre vize ücret bedelleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/isvicre-vize-ucreti/ adresini kontrol ediniz.

İsviçre Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep İsviçre vize merkezimiz aracılığı ile online sistem üzerinden vize başvurusu yapabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir soru ya da birebir görüşme için de çağrı merkezimizi arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Randevu sistemimiz sizin ve merkezimizdeki temsilcilerimizin uygun zamanlarına göre ayarlanmaktadır. Biyometrik veri ibrazı gerekli olması halinde ise İsviçre Başkonsolosluğu online vize randevusu alabilmeniz için Gaziantep vize merkezimiz size hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

İsviçre Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep İsviçre vize merkezimiz vasıtası ile yapacağınız başvuru sürecinde olumlu ya da olumsuz yanıt alabilmeniz mümkündür. İsviçre vize başvurunuzun reddedilmesi durumda vize merkezimizin bu konuda inisiyatif alma gibi bir yetkisi kesinlikle söz konusu değildir. Vize reddi İsviçre Konsolosluğu tarafından gelişen bir durumdur. İsviçre vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda vize ücreti geri ödenmemektedir. Gaziantep vize merkezi olarak İsviçre vizesi alabilmeniz için gerekli her türlü bilgi ve destek, uzman personelimiz tarafından sağlanacaktır.

İsviçre vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/isvicre-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Isviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre’ye belirli amaçlar doğrultusunda uçuş gerçekleştirecek olan vatandaşlar, İsviçre vize başvuru formu durdurmalıdır. Başvuru formu doldurduktan sonra yaklaşık bir ay süreyle vize işlemleri tamamlanır.

Isviçre Vize Başvurusu Alıyor Mu?

İsviçre vize başvurusu, İsviçre’ye ziyaret gerçekleştirebilmek adına alınır.

Isviçre Vizesi Almak Zor Mu?

İsviçre vizesi evraklarında, İsviçre konsolosluğunun dışında bir işlem yapıldığı takdirde zorlayıcı olabilir. Ancak evraklar İsviçre Konsolosluğunun istediği doğrultuda hazırlanıp teslim edilirse, herhangi bir zorluk bulunmaz.

Gaziantep İsviçre Vize Başvurusu Video;

İlginizi Çekebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×