İsviçre vizesi Adana

İsviçre vizesi Adana

İsviçre’ye turistik, ticari ya da eğitim gibi çeşitli amaçlarla seyahat etmek isteyen vatandaşların İsviçre konsoloslukları ile iletişime geçmesi gerekiyor. Ancak İsviçre vizesi Adana gibi konsolosluk bulunmayan şehirlerden nasıl alınabiliyor?

Ülkemizde hizmet veren çeşitli ülkelere bağlı konsolosluklar bulunuyor. Bu konsolosluklar, kendi ülkeleri ile Türkiye arasındaki siyasi ve ticari bağların daha iyiye gitmesi için çalışırken, aynı zamanda iki ülke vatandaşlarının da seyahat ve vatandaşlık hizmetlerinde yardımcı oluyor. Konsolosluklar aracılığı ile vize başvurusu yapan bir kişi, bu sayede yurtdışı seyahatleri planlama imkanı da buluyor.

Fahri konsolosluklar ise sadece bağlı olduğu ülke vatandaşlarına vize ve çeşitli evrak işlerinde yardımcı olabiliyor. Konsolosluklar, Türk vatandaşlarına vize verme hakkına sahipken, fahri konsoloslukların Türk vatandaşlarına vize verme gibi resmi yetkileri bulunmuyor.

İsviçre vizesi Adana ve çevre illerden yapılacaksa, kişinin kendisine en yakın İsviçre Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile iletişime geçerek işlemlerine buradan devam etmesi gerekiyor. Ülkemizde İsviçre konsoloslukları ise sadece Ankara ve İstanbul’da bulunuyor.

Vize başvurusu yapmak için öncelikle kişinin almak istediği vizenin türünü, seyahat amacını ve süresini belirten detaylar ile birlikte vize başvurusu için dilekçe yazarak randevu alması gerekiyor. Vize randevusu alan kişilerin bu süre içerisinde kendisinden istenilen evrakları hazırlayarak, başvuru tarihinde Konsolosluğa teslim etmesi gerekiyor.

Ancak İsviçre vizesi Adana ve diğer konsolosluğa uzak şehirlerden yapılacaksa, kişiler direkt olarak başvuruyu konsolosluğa yapmak yerine, vize başvurusu gibi konularda hizmet veren şirketleri de tercih edebiliyor. Bu şirketler, kişinin teslim etmesi gereken evrakları ve vize başvuru formunu kişi adına doldurarak, konsolosluğa vize başvurusu yapıyor. Böylece kişiler hem evraklarda yapılabilecek herhangi bir yanlışlıktan kurtulmuş olurken aynı zamanda vize başvurusu için başka şehre seyahat etmek zorunda da kalmıyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye