İsviçre Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 - Schengenvize.net
İsviçre Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsviçre Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023

İsviçre Vize Başvuru İşlemleri

İsviçre Turistik Vize

İsviçre Turistik Vize  Gerekli Evrak Listesi

İsviçre’ye gitmek için öncelik olarak evrakların listesi toplanmalıdır. Bu aşamada en büyük unsur tarihi geçmemiş bir pasaporttur. Geriye kalan evrakların listesi şu şekilde sıralanabilir;

İsviçre Konsolosluk Bilgileri

 • Vize talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanının her iki tarafının da fotokopisi
 • İsviçre vizesi için hazırlanmış olan başvuru formu
 • Seyahat için uygun para miktarı(Günümüzde bu miktar 7000 TL’dir.)
 • Son 3 yıllık süreçte alınan vizelerin fotokopileri
 • Kalacak yerlerin rezervasyon belgeleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Çalışanlar için 3 aylık bordro
 • Memurlar için ek izin belgeleri

Isviçre Vize Veriyor Mu?

Türkiye’den İsviçre’ye gitmek için vize işlemleri açıktır. Türkiye’den İsviçre vizesi almanız için konsolosluk üzerinden başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekmektedir.

Isviçre Vizesi Almak Zor Mu?

İsviçre vizesi almak için İngilizce veya Almanca dilini bilmeniz gerekmektedir. Bunun dışında evraklarınız tam olduğu takdirde, vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Isviçre Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

İsviçre’ye gitmek için 30.000 sağlık sigortası teminatı ve banka hesabınızda 6 bin TL ile 10 TL arasında nakit para olmalıdır.
Tüm bunların başarılı şekilde hazırlanması sonucunda incelemelerin ardından vize başvurusu tamamlanmaktadır. İsviçre turistik vizesi için gerekli belgeler yetkililer tarafından incelenecek ve uygunluk durumuna göre sizlere geri dönüş yapılacaktır. Evraklarda eksiklik kalması durumunda işleminiz kabul edilmeyecektir
İsviçre Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021
İsviçre Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz

İsviçre Turistik Vize Fiyatı

İsviçre’ye yapılacak olan ziyaret öncesinde alınan vizenin belli evraklar ve ücret karşılığında verildiği bilinmektedir. Süreç içerisinde konsolosluğa ödenmesi gereken harç miktarları mevcuttur.
 • 6 yaşın altındaki çocuklar için herhangi bir ücret talebi bulunmamaktadır.
 • İsviçre turistik vize ücreti 12 yaşın üstündeki bireyler için 80 EURO olarak belirlenmiştir. Bunun yanında 6-12 yaş arası çocuklar içinse 35 EURO olarak hâlihazırda işlem görmektedir.

Vizeyi almak için süreçte bu ücreti ödemeniz gerekmektedir. Gerekli evrakların toplanması ve daha sonraki süreçte bu paranın yatırılması vizenin alınması için yeterli olacaktır. Uygun koşulların sağlanması ise vizeyi almanızı sağlayacaktır. Turistik vizesi aldıktan sonra dünya üzerinde önemli alanlardan birisi olan İsviçre’yi keşfe çıkacak ve keyifli zamanlar geçireceksiniz. Birçok eşsiz yapıyı görmekle kalmayıp doğayla bütünleşmiş alanlarda huzurlu şekilde günü tamamlayacaksınız.

İsviçre vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/isvicre-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

İsviçre Turistik  Vize Dilekçesi

İsviçre için alınacak olan vize için dilekçe yazmak gerekmektedir. Bu aşamada belirli kriterleri dilekçeye dâhil etmek önemli bir konudur. İsviçre turistik vize dilekçe örneği içerisinde birkaç detaya yer vermek gerekmektedir. Bunlardan ilki seyahat maksadınızı dâhil etmeniz gerekmektedir. Turistik bir gezi için alınan vizeye bu bilgiler eklenebilir. Seyahat maksadınızın gezmek olduğunu dilekçeye dâhil etmek gerekmektedir. Dilekçe içerisinde seyahat sürenizi de yazmalısınız. Bununla birlikte ülkeye giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtmelisiniz.

Dilekçe içerisinde seyahat masraflarınızı hangi yöntemle ve nereden karşılayacağınızı da belirtmeliyim ve taahhüt etmelisiniz. Bu durum yurtdışında zor durumda kalmamanızı sağlayacaktır. Yurtdışında kalınan süre boyunca sigortalı çalışan kişilerin izinli olduklarını belirtmeleri de dilekçe içerisine eklenecek ayrıntılardandır. Bunun yanında ev hanımları için sponsor detayı da dilekçeye eklenmelidir. Bu sayede doğru bir dilekçe örneği oluşacaktır.

İsviçre vize başvurusu için bedelsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/isvicre-vize-dilekcesi sayfasından ulaşabilirsiniz.

İsviçre turistik Vize Başvuru Formu

İsviçre turistik vize başvuru formu içlerine ad soyadı ve gerekli kimlik bilgileri doldurulmalıdır. Bundan sonra gerekli olan tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde form üzerinde yer almalıdır. Vize başvuru formu içerisine tüm detaylar eklenmelidir ve gerekli alanlar doldurulmalıdır. Bu başvuru formunu onayladıktan sonra randevu almanız ve gerekli belgeleri toplamanız yeterli olacaktır. Günümüzde İsviçre’ye ziyaret sayısı artmış durumdadır. Bölgede bulunan tüm merkezler son derece gelişmiştir. Ülkedeki suç oranları yok denilebilecek kadar azdır. Bunun yanında doğal ve tarihi alanları ile insanlara eşsiz bir turistik gezi fırsatı sağlanmaktadır. Gerekli olan belgeler ve tarihi geçmemiş bir pasaport eşliğinde vize başvurusunda bulunmanız süreç içerisinde kolaylık sağlayacaktır. Aksi hâlde randevu süreniz sürekli olarak uzayacaktır.

İsviçre güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/isvicre-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

İsviçre Turistik Vize Danışmalığı

İsviçre’ye gitmek için alınan vizelerde dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bu sebeple vize konularında tecrübeli ve sizlere yol gösterici kişilerden destek almalısınız. Firmamız bünyesinde vize konusunda sizlere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bu konuda sunulan danışmanlık hizmetleri sayesinde her türlü işlemi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Tüm detayların özenle düzenlendiği ve bu süreçte vizenin hızlı şekilde alınması bu hizmetler sayesinde mümkündür. Belgelerin tam olarak bulunması ve herhangi bir sıkıntı oluşmadan hazırlanması firmamız bünyesinde mümkün olacaktır.

Evrakların eksik olması süreci uzatacaktır. Sağladığımız danışmanlık hizmetleri sırasında hayalini kurduğunuz İsviçre sokaklarına hızlıca gitmeniz için sizlere yardımcı olmaktayız. Neler yapılması gerektiği konusunda sizlere destekler sunuyoruz. Özellikle yurtdışına çıkma sürecinizde tüm detayları dikkatle inceleyerek doğru olanları yapma izi sağlıyoruz. Bu yöndeki isteklerinizi en iyi şekilde gerçekleştirmek ve herhangi bir sıkıntı yaşamamak için danışmanlık fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

İsviçre Turistik Vize  Hakkında

İsviçre, dünyanın turistik geziler yapılacak ve eğlenceli vakit geçirilebilecek sayılı ülkeleri arasındadır. Çeşitli alanları ve devasa merkezleri ile özellikle kış aylarında tercih edilen bir bölgedir. Ülkemizden İsviçre’ye seyahat etmek için vize almak gerekmektedir. Bunun için belli başlı evraklar ve yapılması gereken birtakım işlem bulunmaktadır.

İsviçre turistik vize işlemleri sırasında evrakların tam ve eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle gezilecek merkezlere kolayca ulaşmak için belirli işlemleri yapmak gerekmektedir. Bu konuda dikkatli davranılmalıdır ve eksiksiz şekilde evraklar tamamlamalıdır.

İsviçre Ticari Vize

İsviçre Ticari Davet Mektubu

İsviçre’ye ticari amaçla gitmek isteyen kişilere öncelikle İsviçre’de bulunan kişi ya da bir kurumdan davet mektubunun gelmesi gerekir. Davet mektubu bizzat Türkiye’de bulunan vatandaş için hazırlanmalıdır. Hazırlanan mektup içerisinde İsviçre’ye gidecek olan vatandaşın tüm kişisel bilgileri ve şirketteki konumu detaylı olarak anlatılmalıdır.

Hazırlanan davetiye İsviçre’de bulunan şirketin isminin yer aldığı kâğıt üzerine imza ve kaşe ile birlikte hazırlanması gerekir. Davetiyeyi imzalayan kişilinin de bilgileri yer almalıdır. Davetiye mektubunda Türkiye’den gidecek olan vatandaş herhangi bir fuar ya da sergiye katılıyor ise bu etkinlikler hakkında bilgi verilmelidir.

İsviçre Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticaret amaçlı İsviçre’ye gidecek olan kişiler öncelikle İsviçre başkonsolosluğu tarafından belirlenen ben görevi tamamlaması ve eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gerekir. Vize için gerekli belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Vize talep dilekçesi. Bu dilekçe İngilizce ya da İsviçre’de konuşulan dillerden biri ile hazırlanmalıdır. Dilekçe şirketin antetli kâğıdına, konsolosluğa hitaben yazılır.
 • Ticari amaçlı davetiye mektubu
 • Güncel şirket evrakları.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam bir kâğıtta nüfus kayıt örneği
 • Şirkete ait vadesiz banka döküm hesabı
 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Kira geliri ve araç ruhsatı fotokopisi
 • SGK tescil ve hizmet dökümü
 • Konaklama merkezi ile ilgili bilgiler
 • Seyahate dair belgeler (rezervasyon, gidiş dönüş bileti)

Eğer ticari amaçlı İsviçre’ye gönderilecek olan kişi şirket çalışanı ise film bu belgelere ek olarak;

 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık imza ve kaşeli olmalıdır)

İsviçre Ticari Vize Ücreti

İsviçre ticari vize almak isteyenlerin beni çok merak ettiği konuların başında İsviçre vize fiyatları gelir. Vize fiyatları hangi yıl güncellenerek gitmek isteyen kişilere bildirilir. İsviçre günümüzde dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer aldığı için İsviçre vize fiyatları artış gösteriyor. Ülkenin denize kıyısı yoktur fakat merak edilen Alpleri ve jura dağları bulunur. İsviçre vize fiyatları alınacak olan vizenin türüne bağlı olarak değişir. Ücretler Euro ya da İsviçre frangı olarak ödenir. Ödemeler yaş gruplarına göre farklılık gösterir.

İsviçre Ticari Vize Formu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının etkinlik veya ticari amaçla gitmesi halinde öncelikle İsviçre başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Doldurulan bu belge diğer belgelerle birlikte İsviçre Konsolosluğu’na teslim edilir. Başvuru formu İngilizce ya da İsviçre’de kullanılan ana dillerden biri ile doldurulması gerekir.

Form doldururken dikkatli ve doğru bilgileri içermelidir. Yanlış ya da tutarsız bir bilginin verilmesi başvuru sürecini olumsuz etkiler. Başvuru formunda seyahatin amacı açıkça belirtileri yapılacak olan seyahat türüne özlü geceler evrakların tamamlanmış olması gerekir. Ticari amaçla İsviçre’ye gidecek olanlar istenilen evrakları belirlenen kriterler de hazırlamaları ve işyerleri ile ilgili belli sunmaları gerekir.

İsviçre Ticari Vize Dilekçesi

İsviçre vize dilekçesi başvurusunda bulunacak kişiler bazı hususları göz önünde bulundurmaları gerekir. Çalışan personelini iş seyahatine gönderecek olan şirket için, yetkili tarafından hazırlanmış antetli kâğıt üzerine imza ve kaşe atılmalıdır.

Hazırlanan dilekçe de yapılacak olan seyahatin amacı belirtilmelidir. Seyahati gerçekleştirecek olan kişinin çalıştığı şirketteki konumu bir görevi bildirilmelidir. Ziyaretin başlangıç ve bitiş tarihi belirtilmelidir. Dilekçede gidilecek olan yetkilinin masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Dilekçe tüm prosedürlere uygun verilecek olan makama hitaben uygun bir dil ile yazılmalıdır.

İsviçre Aile Ziyareti İçin Gerekli Evraklar

İsviçre’ye aile ziyareti için gidecek olanların öncelikle belirtilen evrakları tastamam toparlaması gerekir. Hazırlanan evraklar konsolosluğa teslim edilir ve buradan onay çıkması beklenir. İsviçre aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Vize başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize talep dilekçesi
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kişilerin mal varlığını gösteren belgeler ve banka döküm kartları
 • Kişinin ek gelirini gösteren belgeler. Bu belgeler içerisinde kira sözleşmesi, araç ruhsatı fotokopileri yer alır.

İsviçre Aile Ziyareti Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İsviçre’ye gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği soruların başında İsviçre vizesi kaç günde çıkar sorusudur. Genel itibariyle başvurunun ardından süreç 5 ya da 15 gün içerisinde karara bağlanır. Fakat konsoloslukta yaşanan yoğunluğa bağlı olarak süreç kısalabilir veya uzayabilir.

Sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesi için tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Bunun dışında ek belge talebi ya da mülakat süreci, süreci etkiler. Aynı zamanda parmak izi beyanı kişi tarafından yapılacaksa kişinin İsviçre vize randevusu saatinde konsoloslukta olması gerekir. Bazen kişilerin parmak izi sistemde kayıtlı olabilir. Bu durum onay işlemlerinin hızlı bir şekilde ilerlemesine katkı sağlar.

İsviçre Aile Ziyareti Vizesi  Ücreti

Vize ücretleri kişilerin başvuru yaptığı geçerlilik süresine bağlı olarak değişir. İsviçre ziyaret vizesinin ücreti öncelikle araştırılmalıdır. Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak gerekir. Vize almak için fiyatlar hakkında bilgi almak için yetkili merkezleri aramak ya da konsoloslukla iletişim kurmak yeterli olacaktır.

İsviçre Aile Ziyareti Başvuru Formu

İsviçre’de aile ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler gerekli evrakları toparladıktan sonra başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir. İsviçre vizesi başvuru formu sistem üzerinden İngilizce dili kullanılarak doldurulur.

Form üzerinde kişinin kimlik bilgileri, Pasaport numarası, seyahat tarihleri ve seyahat bilgileri, davetiye, konaklama ve masraflar gibi bilgilerin bulunduğu alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. İsviçre aile ziyareti başvuru formu 2020 için tüm bilgilerin doğru bir şekilde formda yer alması gerekiyor. Forum üzerinde yer alan telefon numaraları sürekli kullanılan numaralar olmalıdır. Aynı şekilde mail adresleri de kullanılır olmalıdır. Hazırlanan başvuru formu diğer evraklara eklenerek gidilecek kuruma teslim edilir.

İsviçre Erasmus Vizesi

İsviçre’de bulunan eğitim kurumlarında lisans, lisansüstü veya doktora düzeyinde bir eğitimi almak isteyen Türkiye Vatandaşı olan öğrencilerin İsviçre Öğrenci vizesi alması gerekmektedir.

Vize türüne başvuru yaparken İsviçre’de bulunan dil okullarından, kurs veren kurumlardan veya üniversite gibi eğitim kurumlarından kaydınızın yapılması ve kabul edilmeniz gerekmektedir.

Bu sayede kabul edildiğinizin belgesinin ulaştırılması halinde İsviçre öğrenci vize başvurularınız değerlendirmeye alınacaktır.

İsviçre Erasmus vizesi ise, İsviçre’ de lisans, yükseklisans ya da doktora programlarından Türkiye’ de denkliği olan bölümlerin Erasmus programı çerçevesinde bir ya da iki bölümünün İsviçre’ de eğitiminin alınmasıdır.

Alınan bu eğitim kapsamında görülen dersleri Türkiye’ deki eğitim kurumunun denkliğinden ve kredisinden düşülmektedir. Kısacası öğrenci Türkiye’ de eğitim gördüğü aynı derslerin bir kısmını Erasmus dahilinde İsviçre’ de alabilir.

İsviçre Schengen C vizesi ile kısa süreli olarak en fazla 3 aylığına dil okulu veya kurslara katılabilirsiniz. Bu programların 3 aydan uzun sürecek olması durumunda ise İsviçre Schengen D vize türü olan uzun süreli vizeye başvuru yapılmalıdır.

3 aydan fazla İsviçre’de kalmak isteyen kişilerin oturum izni başvurusunu zorunlu olarak yapmaları gerekmektedir. 2 hafta içinde göçmenlik ofisine kaydınızı yaptırmanız bu aşamada gerekli görülen bir uygulamadır.

Kurs veya öğrencilikle ilgili etkinliklerinizin başlayacağı tarihten en fazla 6 ay, en az 10 hafta önce başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süreli vizelerde 2 haftaya kadar, uzun süreli vizelerde ise 10 haftaya kadar değişen sürelerde kabul edilebilmektedir.

Yalnızca İngilizce yeterliliğinizin olması durumunda başka bir dilde yeterliliğinizin olup olmamasına bakılmaksızın başvurularınız değerlendirilecektir. Yüksek lisans veya herhangi bir eğitim kurumlarına kabulünüzü gösteren uygun özelliklerde resmi belgelerle ve maddi olarak kaynakların yeterli olduğuna yönelik belgelerle ispatlarınızı sunmanız halinde konsolosluğun büyük oranda olumlu değerlendirmeleri yapmasını sağlayabilirsiniz.

İsviçre Öğrenci vizesi başvurusunda bulunulması için, İsviçre’ de eğitim öğretim görülmek istenmelidir. Bura bulunan bir lise, üniversite, uzun süreli eğitim sağlayacak dil okulu vb. eğitim kurumuna başvurulması gerekmektedir.

Kabul edilmesinin ardından başvuru sahiplerinin İsviçre Öğrenci vizesi kapsamında başvuruda bulunması mümkün olmaktadır.  İsviçre öğrenci vizesi maksimum bir yıllık olarak sunulmaktadır.

Bir yılsonunda eğitime devam edilecek ise, başvuru sahibi tarafından İsviçre öğrenci vizesi uzatma işlemi yapılmalıdır.

İsviçre öğrenci vizesinin standart belgeleri dışında ekstra sunulması gereken birtakım belgeleri bulunmaktadır. Bu belgelere aşağıda yer verilmiştir.

İsviçre öğrenci vizesi başvuru formu: Vize başvurusu yapan kişi tarafından sunulması gereken bir belgedir. Islak imzalı ve aynı zamanda eksiksiz olarak doğru beyanlar ile doldurulması gerekmektedir.

İsviçre öğrenci vizesi başvuru dilekçesi: İsviçre öğrenci vizesi başvuru dilekçesinin başvuru sahibi tarafından seyahatin amacına yönelik şekilde doldurulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin ıslak imzasını ve iletişim bilgilerini içermelidir. Dilekçe İsviçre Konsolosluğu’ na hitaben yazılmalıdır.

Davet – kabul mektubu: İsviçre’ de eğitim almak amacı ile bir okula başvuruda bulunulduğu zamanı okulun da kabul etmesi ile birlikte ilgili eğitim kurumunun başvuru sahibine özel olarak davet mektubu göndermesi gerekmektedir.

Bu mektubun İsviçre Konsolosluğu’ na hitaben yazılmış olması ve yetkili kişilerin mektubun altında başvuru sahibinin eğitim kurumuna kabule dildiğinin ve seyahatin amacını içeren bir dilekçe olarak sunulması gerekmektedir.

 İsviçre Vize Ücreti

Alplerin eteğinde bulunan İsviçre her yıl farklı ülkelerden gelen birçok yabancı turiste ev sahibi yapar. Ilıman bir iklime sahip olan İsviçre’ye her mevsim seyahat etmek mümkündür. gelişmiş bir ekonomiye sahip olan İsviçre’de hayat standartları oldukça yüksektir. Küçük bir ülke olmasına rağmen zengin bir ekonomiye sahiptir.

Dışarıdan giden birçok kişi eğitim ve finans bilgileri için İsviçre’yi tercih eder. İsviçre bir schengen ülkesi olduğu için İsviçre’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının schengen vizesi alması gerekir. Türkiye’den gidecek olan gri yeşil ve siyah pasaport sahipleri vizeden muaf tutulurken diğer vatandaşlar kesinlikle vize almalıdır.

İsviçre vize ücreti kişilerin alacakları vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Öncelikle vize türünün belirlenmesi ve ne kadar süre İsviçre’de kalınacağı netliğe kavuşturulmalıdır. Vize ücretleri Euro ya da İsviçre frangı olarak ödenir.

İsviçre Vize  Fotoğraf Ebatları

İsviçre vize türüne bağlı olarak kişilerden başvuru formunda fotoğraf talep edilir. Fotoğrafın biyometrik olması oldukça önemlidir. Fotoğrafın ölçüleri 3,5×4,5 cm olması gerekir.

İsviçre'ye Davetiye İle Gitmek

İsviçre vize başvurularında başı çeken özlük belgeleri ile pasaport oluyor. Aynı zamanda seyahat amacına göre ek belgelerin ibraz edilmesi istenir. İsviçre’ye davetiye ile gitmek bunlar arasında gösterilir ve aile ziyareti için vize alınabilir. Aynı zamanda ticari ile çalışma izinleri için davetiyelerin paylaşılması faydalı olacaktır.

İsviçre’ye gitmek için ne gerekli öğrenmek isteyenlere öncelikle pasaport belirtilir. Yıpranmamış ve minimum 2 sayfası boş kalan pasaportlar üzerinden başvuruya geçilir. Başvurular aile ziyareti, eğitim ya da turistik seyahati destekleyen belgelerle gerçekleşir. Böylece vizenizi alarak ülkeye giriş yaparsınız.

Başvurularda sadece pasaport ile özlük belgelerinin üzerinde durulmaz. İsviçre’ye gitmek istiyorum diyenler öncesinde online formu indirmeli ve eksiksiz olarak tüm bilgilerini paylaşmalıdır. Bu şekilde diğer belgeleri toplar ve randevu alırsınız. Nitekim T.C. vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini sadece randevu aldıkları gün içerisinde ele almaları istenir.

Söz konusu çalışmak ise bu sefer işveren üzerinden gönderilen davetiyeler değerlendirilir. İsviçre’ye çalışmaya gitmek istiyorum diyenlerin mesleki ve eğitim belgelerini ibraz etmeleri istenir. Bunların arasında İsviçre menşeili olan firmadan gelen davetiye de eklenir. Ancak tüm bu evrakların ibrazına karşı olumlu yönde sonuç alanlar çalışma hayatını İsviçre sınırları içerisinde sürdürebilir.

İsviçre’ye gitmek için sebepler olarak çalışmak başı çeker. Çünkü asgari tutarın yüksek tutulduğu ülkede refah seviyesi herkesi avantajlı kılar. Bundan faydalanmak adına eğitim – staj ve çalışma vizelerine sıklıkla başvurulur. Farklı olarak aile ziyareti ile turistik seyahate ilişkin ayrı vize prosedürlerine başvurulması gerekir.

Pasaport ile vize taleplerine olumlu yönde sonuç alan T.C. vatandaşları seyahate geçebilir. İsviçre’ye nasıl gidilir merak edenlerin önceliği bu adımları takip etmek ve randevuya geçmek olmalıdır. Konsolosluk randevuları sadece belgeler için değil parmak izi uygulamaları adın da önemli bir yere sahiptir.

Seyahate dair sadece nedenler ve belgeler üzerinde durulmaz. Ardından İsviçre’ye gitmek kaç para soranlara dair harç ücretleri açıklanmıştır. T.C. vatandaşları 12 yaş üzerinde ise 60 Euro tutarını dikkate almalıdır. 6 – 12 yaş aralığı için de bu tutar 35 Euro şeklinde belirtilir.

İsviçre Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×