İsrail Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsrail Vize Merkezi, Adana

İsrail Vize Merkezi, Adana şubesinin müracaatta bulunacak olan vatandaşın adına profesyonelce ve uzman kadrosu ile müracaat işleminde bulunmaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişilerin direkt olarak ilgili ülkenin konsolosluğuna başvuruda bulunmalarına gerek kalmadan, vize başvuru merkezi içerisinde deneyimli ve uzman kadro sayesinde başvuru işlemlerini direkt olarak gerçekleştirebilmektedir.

İsrail Vize Başvuru Adımları Nelerdir? – Adana Vize Merkezi

İsrail vize başvurusunda bulunmadan hemen önce, başvuruda bulunacak olan vatandaş direkt olarak vize başvuru merkezinin çağrı departmanı ile iletişime geçerek seyahat durumunu beyan etmesi talep edilmektedir.

  • Başvuru sahibi vize başvuru merkezinin deneyimli uzman çağrı merkezi ile iletişim haline geçmesi gerekmektedir. Daha sonra mesleki durumunu da anlatarak seyahat amacına en uygun olacak bir şekilde gerekli olan güncel başvuru evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin güncel evrak listesi talebinden daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine mesleki durumuna göre gönderilmektedir.
  • Bunun yanı sıra seyahat amacına da uygun olacak bir şekilde güncel evrak listesinin gönderimini yapmaktadır. Vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri aynı zamanda ek bir bilgilendirme metnini de vize başvuru sahibi ile e-mail üzerinden paylaşmaktadır.
  • Başvuru sahibi, gerekli olan tüm güncel evrak listesini hazırlayarak ardında da başvuru evrak dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Evrakları dosya haline getirir iken oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde davranması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin yoğunluk durumuna göre başvuru dosyası kargo ve kurye ile de vize başvuru merkezine teslim edilebilmektedir. Ancak herhangi bir yoğunluğu bulunmuyor ise vize başvuru merkezine direkt gelerek başvuru evrak dosyasının tesliminde bulunabilmektedir.
  • Başvuru sahibi yapmış olduğu vize ile ilgili güncel gelişmeleri vize başvuru merkezinin yetkilileri ile irtibat haline geçerek öğrenebilmektedir. Konsolosluk tarafından başvuru sahibinin vizesi onaylanır ve pasaportu da merkeze geri gönderilmektedir. Başvuru sahibi bu durumda pasaportunu merkezden teslim alması gerekmektedir.

İsrail Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi – Adana Vize Başvuru Merkezi

İsrail’e seyahat nedeni ile yapılacak olan vize müracaatlarının, eksiksiz ve doğru bir şekilde olması koşulu ile ortalama olarak 7 ve 10 takvim günü içerisinde yetkili makam tarafından karara bağlanmaktadır. Ancak bu belirtilen süre bir kesinlik taşımamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×