İsrail Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsrail Vize Merkezi, Kahramanmaraş

İsrail Vize Merkezi, Kahramanmaraş şubesinin müracaatta bulunacak olan vatandaşın adına profesyonelce ve uzman kadrosu ile başvuru işleminde bulunmaktadır. Başvuruda bulunacak olan vatandaşların direkt olarak ilgili ülkenin konsolosluğuna müracaat işlemlerinde bulunmalarına gerek kalmadan, vize başvuru merkezi içerisinde deneyimli ve uzman kadro sayesinde başvuru işlemlerini direkt olarak gerçekleştirebilmektedir.

İsrail Vize Başvuru Adımları Nelerdir? – Kahramanmaraş

İsrail vize başvurusunda bulunmadan önce, başvuruda bulunacak olan vatandaş direkt olarak vize başvuru merkeziyle iletişime geçerek seyahat durumunu beyan etmesi talep edilmektedir.

  • Vize başvuru sahibi vize başvuru merkezinin deneyimli uzman vize danışmanları ile iletişim haline geçmesi gerekmektedir. Ardından mesleki durumunu da anlatarak seyahat amacına en uygun olacak bir şekilde gerekli olan güncel başvuru evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin güncel İsrail vize evrak listesi talebinden daha sonra vize başvuru merkezinin deneyimli uzman temsilcileri başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine gerekli vize evrak listesini vize başvuru sahibinin mesleki durumuna göre göndermektedir.
  • Bunun yanı sıra İsrail seyahat amacına uygun olacak bir şekilde güncel evrak listesinin gönderimini yapmaktadır. Vize başvuru merkezinin uzman danışmanları aynı zamanda ek bir bilgilendirme metnini de vize başvuru sahibiyle e-mail üzerinden paylaşmaktadır.
  • Başvuru sahibi, gerekli olan tüm güncel evrak listesindeki vize evraklarını hazırlayarak ardından başvuru evrak dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Evrakları dosya haline getirir iken son derece dikkatli ve titiz bir şekilde davranması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin yoğunluk durumuna göre vize başvuru dosyası kargo-kurye ile vize başvuru merkezine teslim edilebilmektedir. Ancak vize başvurusunda bulunan şahsın herhangi bir yoğunluğu bulunmuyor ise vize başvuru merkezine direkt gelerek başvuru evrak dosyasının tesliminde bulunabilmektedir.
  • İsrail vize başvuru sahibi vize süreci ile ilgili güncel gelişmeleri vize başvuru merkezinin yetkilileri ile irtibat haline geçerek öğrenebilmektedir. İsrail dış temsilciliği vize bölümü tarafından başvuru sahibinin vizesi onaylanır ve pasaportu da vize merkezine geri gönderilmektedir. Başvuru sahibi bu durumda pasaportunu merkezden teslim alabilir, kargo ve kurye ile teslimatı da tercih edebilir.

İsrail Vize Başvurusu Sonuçlanma Zamanı

İsrail’e gezi nedeni ile yapılacak olan vize müracaatlarının, eksiksiz ve doğru bir biçimde olması koşuluyla ortalama olarak 7-10 mesai günü içerisinde yetkili makam tarafından karara bağlanmaktadır. Ancak bu belirtilen süre kesinlik taşımamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×