İsrail Vize İşlemleri - Schengenvize.net
İsrail Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsrail Vize İşlemleri

İsrail Vize Başvuru İşlemi

İsrail Vize Ücretleri

İsrail seyahati için vize alınması zorunludur. Vize almak için gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Ardından evraklar ibraz edilerek istenen vize ücreti ödenmelidir.

Gaziantep Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar

İsrail vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne ve yaş faktörüne bağlı olarak değişmektedir. Bunların yanı sıra başvuru işlemini büyük ölçüde kolaylaştıran ek hizmetler alabilirsiniz. Ek hizmetler sayesinde başvuru işlemlerini daha kolay tamamlayabilirsiniz.

İsrail Vize Ücreti Ne Kadar?

İsrail, Türk vatandaşlarından Konsolosluk harcı talep etmemektedir. Sadece öğrenci kişilerin konsolosluk harcı ödemelidir. 2021 Yılında öğrenci vize harcı 50 Dolar teşkil etmektedir.

Vize sahibi olmak için hizmet bedeli ödemek zorundasınız. Hizmet bedeli 30 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücreti ödeyerek aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilirsiniz.
 • Özel evrak listesi hazırlanması
 • E-posta ve telefon yoluyla sınırsız destek
 • Ofiste vize uzmanından ön başvuru hizmeti
 • Belgelerin incelenmesi ve düzenlemesi
 • Randevu alma hizmeti
 • Konsolosluk başvuru işleminin tamamlanması
 • Fotokopi hizmeti
İsrail Vize İşlemleri
İsrail Vize İşlemleri

Normal hizmetlerin yanı sıra ek hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Ek hizmetler kişinin isteğine bağlı olarak alınabilir. Bu hizmetlerin ücretleri ise aşağıdaki şekildedir.

 1. Başvuru Formu Doldurma – 10 Euro
 2. Çeviri hizmeti – 10 Euro (Sayfa başı)
 3. Kargo hizmeti – 5 Euro
 4. 3 Aylık Sağlık Sigortası – 39 Euro
 5. 6 Aylık Sağlık Sigortası – 59 Euro
 6. 12 Aylık Sağlık Sigortası – 79 Euro
 7. Normal Kurye hizmeti – 15 Euro
 8. Ekspres Kurye hizmeti – 30 Euro
 9. Hızlı Başvuru hizmeti – 100 Euro (Sadece İstanbul için geçerlidir)

İsrail Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Vize ücreti Nakit veya Havale yöntemi ile ödenebilir. Fakat TL ile ödeme yapmanız gerekmektedir.
 • Vize ücretini Euro veya Dolar olarak ödemek isteyenler sadece nakit ödeme yapmalıdır.
 • Hizmet bedeli TL olarak ödenebilir. Bu zaman o günkü Euro – TRY kursuna göre hesaplama yapılmaktadır.
 • Başvuru sonrasında vize ve ek hizmet ücretleri geri iade edilmemektedir.
 • Başvuru yapılmadan iptal edilmesi durumunda sadece servis bedeli iade edilir.

İsrail Konsolosluk İşlemleri

 İsrail vize merkezimiz, İsrail vizesi almak isteyen T.C. vatandaşlarının konsolosluk ile olan ilişkilerini kurmakla yükümlüdür. Ayrıca vize merkezimiz vize başvuru süreci boyunca da başvuruda bulunan vatandaşlarımızın tüm vize işlemleri ile ilgilenmektedir.

 vize merkezi tarafından İsrail vizesi başvuruları işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ancak ilk kez İsrail vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin direkt olarak İsrail Konsolosluk şubelerine biyometrik veri ibrazı yapması zorunludur. Ankara ve İstanbul illerimizde bulunan İsrail Konsoloslukları bu hizmet dahilinde vize başvurusunu kabul etmektedir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için de  vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

 İsrail Vizesi Hakkında

 İsrail vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler kapsamında her türlü vize başvuru ve takip işlemleri yürütülmektedir. Vize merkezimiz vasıtası ile online başvuru formu doldurulabilir ve gerekli belgelerin ibrazı yapılabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz adımların ardından vize onay sürecinin beklenmesi aşaması gelmektedir. Ortalama bir onay süreci 1 hafta ya da 10 gün arasında değişmektedir. İsrail vizesi için de bazı diplomatik ya da bürokratik aksaklıkların yaşanması mümkündür. Bu tarz durumlar sebebiyle vizenin onaylanması 1 ya da 2 aya kadar sarkabilir.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin vize onay tarihlerini göz önüne alarak İsrail vize başvurularının seyahatlerinden yaklaşık 1,5- 2 ay önce yapmaları faydalı olacaktır.

 İsrail Vize Çeşitleri

 İsrail vize merkezimizde İsrail için her çeşit vize başvuru talebi değerlendirilmektedir. İsrail için düzenlediğiniz seyahatlerin amacı aslında vize çeşidinizi yansıtmaktadır. Bu yüzden seyahat amacınıza en uygun vize talebinde bulunmanız vize başvurunuzun olumlu ve doğru sonuçlanması adına önemlidir.

 • İsrail Turistik Vizesi
 • İsrail Aile Ziyareti Vizesi
 • İsrail Ticari Vize
 • İsrail Öğrenci Vizesi
 • Uzun Süreli İsrail Vizesi

 İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize merkezimiz, başvuruda bulunduğunuz İsrail vizesi tipi için gerekli olan evrak listesini tarafınıza yollayacaktır. Her vize çeşidi için talep edilen bazı ekstra belgeler bulunmaktadır. Bu yüzden standart belgelerin yanı sıra vize çeşidine göre ek belge hazırlanması ve bu belgelerinde güncel olması gerekmektedir.

 • İsrail vizesi başvurusunda talep edilen standart belgeler arasında pasaport, kimlik, nüfus kayıt örneği, vize harcının yatırıldığına dair banka dekontu, konaklama ve uçak bilgilerini içeren belgeler yer alır.
 • İsrail için talep edilen uzun süreli vizelerde çalışma ve oturma izni gibi durumlar da yer almaktadır. Bu da bu vize tipleri için detaylı bir belge dosyasının hazırlanmasını gerektirir. Uzun süreli vize tipleri hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

İsrail Vize Ücretleri:

 • İsrail Turist Vizesi: 50 Euro (Bu meblağ değişiklik gösterebilir.)
 • Uzun Süreli İsrail Vizesi için talep edilen ücret ise İsrail Hükümeti tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir.

İsrail  Vize Randevusu

 vize merkezimiz aracılığı ile İsrail vize başvurunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. O yüzden İsrail Konsolosluğundan vize randevusu almanıza gerek yoktur. Fakat İlk kez İsrail vizesi başvurusunda bulunacaksanız vize başvurunuzu şahsen İsrail konsolosluğuna yapmanız gerektiğinden vize randevusu işleminizi vize merkezimizde yaptırmayı unutmayınız.

İsrail  Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Vize merkezimiz, İsrail vizesi işlemleri için yetkili bir kurumdur. İsrail vize başvuruları büyük bir titizlikle hazırlanmakta ve çoğunlukla da olumlu sonuçlanmaktadır. Ancak İsrail konsolosluğu tarafından vize başvurusunun reddedilmesi de söz konusu olabilmektedir. Vize başvurusunun reddedilmesi halinde İsrail konsolosluğu ödenen vize ücretini geri iade etmemektedir.

Israil'e Gitmek İçin Ne Gerekli?

İsrail’e uçuş gerçekleştirebilmek için tarafınızdan belirli evraklar istenir. Bu evraklar ziyaret amacına göre değişkenlik sağlar.

Israil Vize Ne Kadar Çıkıyor?

İsrail vize işlemleri 7 ila 15 iş günü içerisinde çıkar. Sürecin uzaması evrakların eksik hazırlanmasından dolayı kaynaklanır.

Israil Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

İsrail ziyareti gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarından umuma mahsus (bordo) pasaport kullanıcıları için vize istenir. Ancak hususi hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise kısa süreli İsrail seyahatlerinde, vizeden muaftır.

İsrail Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×