İngiltere Vize ücreti

  İngiltere’ye tatil, eğitim ve aile ziyareti gibi sebeplerle seyahat etmek isteyenlerin, İngiltere Konsolosluklarına Genel Ziyaretçi Vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Peki İngiltere Vize ücreti için ne kadar ödeme yapılması gerekiyor?

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen vatandaşların, İngiltere Konsoloslukları ya da İngiltere Başkonsolosluklarına, seyahat amacına uygun vize için başvuru yapması gerekiyor. Avrupa Birliği üyesi ülkelerin kendi aralarında geçerli olan Schengen Vizesi, İngiltere Avrupa Birliği üyesi olmadığı için bu ülkede geçerli değil. İngiltere vize başvurusu yapacak kişiler, seyahat süresince sadece İngiltere sınırlarında kalabiliyor. Diplomatik pasaportu bulunan kişiler 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vize işlemlerinden muaf tutulur.

İngiltere Genel Ziyaretçi vizesi için başvuru yapan vatandaşların, vize başvurusu yapmadan önce İngiltere vize ücreti ödemesi gereklidir. Kişinin başvuru sırasında teslim edeceği evraklarda herhangi bir eksik ya da çelişki bulunması halinde kişinin vize başvurusu iptal edilebilir ya da yeniden belge istenebilir. Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda, kişinin İngiltere vize ücreti geri ödenmeyeceği için başvuruda teslim edilen evrakların iyi incelenmesi gereklidir.

Başvuru yapacak kişinin, başvuru formunu hem Türkçe hem de İngilizce olarak teslim etmesi gerekiyor. Türkçe yazılan dilekçelerin ise tercüme edilmesi ve teslim edilen tercüme üzerinde tercümanın bilgileri ve imzası da yer almalıdır. Teslim edilen tüm belgelerin aslı ile birlikte birer fotokopisi de getirilmelidir. İngiltere vizesi almak isteyen kişinin başvuru formu ve dilekçesi ile birlikte yapacağı harcamaları için teminat göstereceği banka hesabı bilgilerini ve otel rezervasyonu gibi bilgileri vermesi, vizenin onaylanma ihtimalini de arttırmaktadır.

İngiltere vize ücreti başvurulan vize süresine farklılık göstermektedir. 6 aydan daha kısa süreli seyahatler için kişinin vize başvurusunda 113 Dolar ödemesi gerekirken, 6 ay ile 2 yıl arası vize başvurularında bu tutar 429 Dolar’a çıkıyor. 2 yıl ile 5 yıl arası vize başvuruları için kişinin 780 Dolar ödemesi gerekirken, 5 yıl ile 10 yıl arası sürede vize başvurularında kişinin 978 Dolar ödemesi gerekiyor. Vize başvurusunun sonuçlanma süresini kısaltmak isteyen vatandaşlar ise konu üzerine profesyonel hizmet sunan çeşitli firmalar ile iletişime geçerek, hazırlanması gereken evrakların daha kısa sürede ve eksiksiz hazırlanmasını sağlayabiliyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye