İngiltere vize reddi

İngiltere seyahati için vize başvurusunda bulunan ancak İngiltere vize reddi ile karşılaşan vatandaşların, 28 gün içerisinde ret kararına itiraz etme hakkı bulunuyor.

İngiltere’ye çeşitli amaçlar ile seyahat düzenlemek isteyen kişilerin, ülkemizde hizmet veren İngiltere Büyükelçiliği ya da İngiltere Konsolosluklarından randevu alarak İngiltere vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Vize başvurusu için konsolosluğa yazılması gereken dilekçenin hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanması ve dilekçe içerisinde yapılacak seyahatin amacı ve süresi açıkça belirtilmelidir. Dilekçe teslim edildikten sonra kişiye vize için randevu verilir ve bu süre içerisinde kişinin konsolosluktan aldığı vize başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurması gereklidir.

Kişinin konsolosluğa teslim ettiği evraklardaki bilgilerin birbiri ile çelişmesi ya da eksik bilgiler verilmesi gibi durumlarda İngiltere vize reddi gerçekleşmektedir. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, konsolosluklara ret kararı için itiraz hakkı bulunuyor. Vize başvurusunun reddedildiğine dair bilgilendirme kağıtları kişinin eline ulaştığı tarihten itibaren 28 gün içerisinde ret kararına itiraz edilebiliyor. Ret kararına itiraz kabul edildiği takdirde ise kişinin vize başvurusunun reddedilmesine yol açan evraklardaki hatalı kısımları düzeltmesi gerekiyor.

İngiltere vize reddi için itiraz süresini geçiren kişilerin, vize reddine itiraz hakkı bulunmuyor. İtiraz süresini geçiren kişilerin ise İngiltere vizesi için tekrar başvuru yapması gerekiyor. Başvurusu reddedilen kişilere konsolosluk tarafından başvuru ücreti geri ödenmiyor. Bu yüzden başvuru sırasında istenilen evraklarda herhangi bir sorun çıkmaması için kişinin bilgileri birden fazla kez gözden geçirmesinde fayda var.

Kişinin teslim ettiği evraklarda herhangi bir sorun olmamasına rağmen, konsolosluğun çeşitli nedenlerle vize başvurusunu reddetme hakkı bulunuyor. Kişinin yapacağı seyahat için maddi durumunun yetersiz olması ve masrafları için bir teminat gösteremiyor olması durumunda da İngiltere Konsolosluğu vize başvurusunu reddedecektir. Kişinin seyahatlerin masrafı için kaynak göstereceği banka hesabındaki paranın açıklanabilir olması da gerekiyor. Vize başvurusunda yer alan evraklar arasında bulunan maaş bordrosu ile kişinin banka hesabındaki bakiye miktarının uyuşmaması halinde de vize başvurusunun reddedilme ihtimali bulunuyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye