hollanda-calisma-izni-vize-evraklari-ucreti

Hollanda Çalışma İzni Vizesi için gerekli evraklar

Hollanda’da faaliyet gösteren bir şirkette çalışmak ya da kendi şirketini kurmak isteyen vatandaşların başvurması gereken Hollanda Çalışma İzni Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda’ya mevcut bir şirkette çalışmak ya da kendi şirketini kurmak için seyahat etmek isteyen vatandaşların, Hollanda Konsoloslukları ile iletişime geçerek Hollanda çalışma izni başvurusu için randevu alması gerekiyor. Başvuru randevusu alacak kişilerin, konsolosluğa yazacakları dilekçede hangi şirkette çalışacağı ya da açacağı şirketin hangi sektörde hizmet vereceğini ve şirket detaylarının yer alması gereklidir. Kişinin yazacağı dilekçenin açıklayıcı olmaması halinde, randevu alma işlemi de zorlaşacaktır. Hollanda Çalışma izni için gerekli evraklar ise Konsolosluklar tarafından belirlenmekle birlikte, uygun görülen bazı durumlarda da kişilerden ek evraklar istenebilmektedir.

Başvuru yapan kişi, mevcut bir şirkette çalışmak istiyorsa başvuru evraklarına kişinin şirketten aldığı davetiye mektubunun da eklenmesi gereklidir. Hollanda’da çalışan şirketin yetkilileri tarafından Hollanda İçişleri Bakanlığı’na da bu davetiye mektubunun iletilmesi gerekiyor. Hollanda çalışma izni için başvuracak kişi, mevcut bir şirketten davetiye almamış ancak Hollanda’da bir şirkette çalışmak istiyorsa eğitim durumu ve mesleki yeterliliklerini belirten evrakları başvuru dosyasına eklemelidir. Hollanda Çalışma izni için gerekli evraklar arasına bu gibi durumlarda kişinin çalışmak istediği sektörü tanımlayan evraklar da eklenmelidir. Başvurunun onaylanması sürecinde kişinin başvurusu üzerine çalışmak istediği sektör incelenmekte ve iş ihtiyacı bir alan olması halinde kişinin başvurusu kabul edilmektedir.

Başvuru yapan kişi kendi şirketini kurmak istiyorsa, yeni kurulacak şirketin maddi ihtiyaçlarını karşılayabileceğini gösteren evrakları da başvuru formuna eklemelidir. Kişinin maddi gelirlerini belirten son 12 aya dair maaş bordrosu ve banka hesap bilgilerini paylaşması, başvurunun olumlu sonuçlanmasını etkileyecektir. Kişinin maaş bordosunda yer alan bilgiler ile banka hesabındaki bakiye arasında fazla fark olması gibi durumlarda da başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor.

Hollanda çalışma izni için gerekli evraklar arasında kişinin adli sicil kaydı, doğum belgesi ve biyometrik parmak izi gibi bilgiler de yer alıyor. Başvuru sırasında kullanılan pasaportun ise en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş ve üzerinde yer alan bilgilerin okunmasını engelleyici düzeyde yıpranmaların olmaması gerekiyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye