Gaziantep Fransa Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Fransa Vizesi Hakkında

Gaziantep Fransa Vize İşlemleri

Gaziantep Fransa Vize Başvuru İşlemi 2021

Gaziantep Fransa Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fransa Fahri Konsolosluğu ile yürütülmekte olan hizmetler arasında Fransız vatandaşların resmi konsolosluk işleri yer almaktadır. Sadece Fransız vatandaşlarına hizmet veren Fahri konsolosluk tarafından vize işlemleri yürütülmemektedir. Fransa vizesi işlemleri için Fransa Konsolosluğu tarafından Gaziantep vize merkezimiz görevlendirilmiştir.

Danimarka Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Fransa Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Fransa vize merkezimiz, online ilk başvuru hizmeti ile Fransa için Schengen Vizesi başvurusunda bulunmak isteyenlere hizmet veriyor. Online başvurunun ardından geri kalan belge ibrazı ve vize takibi süreçlerini de vize merkezimiz ile yürütebilirsiniz.

Daha önce herhangi bir Schengen ya da Fransa Vizesi başvurusu yapmamış olan vatandaşlarımızın ise mutlaka bir Fransa Konsolosluğu şubesinden randevu talep etmesi gerekiyor.

Biyometrik verilerin ibraz edilmesi adına zorunlu olan bu durum, Ankara ya da İstanbul Konsolosluk şubelerinde yapılabilir. Bu konuda vize merkezimiz de bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Gaziantep Fransa Vize İşlemleri
Gaziantep Fransa Vize İşlemleri

Gaziantep Fransa Vize İşlemleri Hakkında 

Gaziantep Fransa vize merkezimiz tarafından yürütülmekte olan hizmetler kapsamında Fransa vizeleri için gerekli başvuru ve takip işlemleri yer almaktadır. Vize takip süresince de vize merkezimiz tarafından süreçle alakalı bilgilendirme hizmeti alabilirsiniz.

Ortalama bir Schengen Vizesi’ nin onaylanma süreci 1 hafta ile 10 gün arasında değişmektedir. Bazı muhtelif sebeplerden dolayı bu süreç uzayabilir ya da daha kısa da sürebilir.

Fransa için vize başvurusu işlemi yapmak isteyenlerin başvurusunu seyahat tarihinden yaklaşık 1 ay önce yapmaları tavsiye edilmektedir.

Gaziantep Fransa Vize Çeşitleri

Gaziantep Vize merkezimiz, Fransa için başvuru yapılması planlanan her vize çeşidi için hizmet vermektedir. Fransa Konsolosluğu tarafından verilen vize çeşitleri başvuru amacına göre değişiklik göstermektedir.

  • Fransa Schengen Vizesi
  • Fransa Ticari Vize
  • Fransa Eğitim Vizesi
  • Fransa Aile Ziyareti Vizesi
  • Fransa Ulusal Vize

Gaziantep Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Fransa vize merkezimiz tarafından başvurulan vize türüne uygun belge listesi ilk görüşme sırasında verilmektedir. Standart bir Schengen Vizesi için gerekli olan evrakların yanı sıra bazı özel vizelerde daha detaylı belge talebinde bulunulabilir. Bunun için de vize çeşidinizi belirtmeniz gerekmektedir. Vize merkezimiz de buna göre size özel belge listesi sunmaktadır.

Standart bir Schengen Vizesi için istenilen belgeler arasında eski ve yeni pasaportlar, kimlik, nüfus kayıt örneği, vize harcının yatırıldığında dair dekont, konaklama ve uçak bilgileri yer almaktadır. Başvuru belgeleri arasında en az 2 adet biyometrik fotoğrafın da bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı özel vizeler için özel belgeler istenmektedir. Örneğin Eğitim Vizesi için okul bilgilerini içeren belgeler, transkript ve öğrenci belgesi talep edilebilmektedir.

Fransa Vize Ücretleri:

  • Fransa Schengen Vizesi için talep edilen ücret 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bu meblağ için bazı güncellemeler ya da ekstra talepler de gelebilir.
  • Fransa Uzun Süreli Vize için de Fransa Hükümeti tarafından belirlenen meblağ ödenmelidir.

Fransa Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep vize merkezimiz üzerinden Fransa vize başvurusu yapmak isteyenlerin çağrı merkezimizi arayarak randevu talep etmesi mümkündür. Temsilcilerimiz sizin için en uygun zaman dilimine randevu talebi oluşturmaktadır. Daha önce Fransa vizesi için başvuruda bulunmamış kişilerin de Fransa Konsolosluğundan vize randevusu işlemleri için vize merkezimiz hizmet sunmaktadır.

Fransa Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep vize merkezimiz, sizin ve Fransa Konsolosluğu’nun arasında vize işlemleri için aracı olan bir firmadır. Başvuru sürecinin en iyi şekilde geçmesi için vize merkezimiz detaylı çalışmalar yapmaktadır. Bazen çeşitli sebeplerden dolayı vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda Gaziantep vize merkezimizin konsolosluk kararına etki etme yetkisi bulunmamaktadır.

Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Fransa vize başvuruları, resmi tatil günleri hariç yapılabilir. Detaylı ve güncel bilgiler, diplomatik müdürlüklerle iletişime geçerek edinilebilir.

Fransaya Vize Almak İçin Ne Gerekli?

Fransa Büyükelçiliği ya da Fransa Konsolosluğuna başvuruda bulunulduğu zaman tarafınıza istenilen belgeler iletilir. Bu belgeler, Fransa ziyaretinin amacına göre farklılık gözetir.

Fransa'ya Vize Almak Zor Mu?

Fransa Konsolosluğunun tarafınızdan istediği evrakları düzenli bir şekilde hazırlayıp teslim edilirse, vize almak zor değildir.

Gaziantep Fransa Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×