Fransa Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Fransa Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Fransa Vize Merkezi, Gaziantep

Fransa Vize Merkezi, Gaziantep şehrinde ikamet eden ve Gaziantep şehri çevresinde bulunan şehirlerde ikamet etmekte olan kişilere Fransa vize başvuruları için gereken tüm hizmeti titizlik ile yönetmektedir.

Sayfamızda yer alan bilgileri, siz değerli okuyucularımız için ince detayları ile hazırlayarak paylaştık. Aklınızda soru işareti oluşturan ve merak ettiğiniz her bilgiye aşağıda bulunan yazılarımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Merkezi Gaziantep Çalışma Saatleri

Fransa Vize Merkezi Gaziantep’in çalışma saatleri şu şekildedir;

  • Hafta içleri sabah 08.00 ila akşam 18.00’da
  • Hafta sonu ise cumartesi günleri sabah saat 10.00 ila öğlen 14.00 saatleri içerisinde başvuruda bulunmak isteyen kişilere hizmet ve destek sağlamaktadır.

Ancak, pazar günleri vize başvuru merkezleri hizmet vermemektedir. Bu nedenle, Fransa ve diğer Schengen ülkeleri kapsamı içerisinde başvuruda bulunmak isteyen kişiler bu bilgilere dikkat etmesinde fayda vardır.

Gaziantep Fransa Başvuruları İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Fransa ülkesi sınırları içerisine seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmadan önce, Fransa Schengen vize prosedürüne göre yetkili makamların talep ettiği evrak bilgilerine ulaşılması gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler ise bu bilgileri öğrenmek için vize başvuru merkez yetkilileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
  • Gaziantep ili içerisinde Fransa vize başvurularında Fransa vize başvuru formu ise, başvuruda bulunmadan önce kişinin ön bilgiye sahip olması amacı ile inceleyebilme hakkına sahiptir.
  • Gaziantep Vize Merkezi ile yapılan Fransa Schengen vize müracaatı, vize işlem takip formu ile takip edilebilmektedir.
  • Ancak en dikkat edilmesi gereken nokta ise, Fransa vize başvuru kabul işlemlerinin yapılabilmesi için, Fransa Schengen vize başvuru koşullarının eksiksiz ve tutarlı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu neden doğrultusunda başvuruda bulunmak isteyen kişinin evraklarının tam olması, evraklar içerisinde verilen bilgilerin ise doğruyu yansıtması en önemli koşullar içerisinde yer almaktadır.

Fransa vize başvuru formu seyahat nedenine uygun olmalıdır.

Fransa ülkesi sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişi, ilk adımda seyahat amacını ve seyahat aralık tarihlerini net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bu işlemi ise vize merkez yetkililerinin rehberliği ile kolayca yapabilmektedir.

 

Fransa Vize Merkezi Gaziantep

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Fransa vizesi için Gaziantep veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Fransa vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye