Fransa Vizesi Adana Vize Merkezi

Fransa Vizesi Adana Vize Merkezi

Fransa Vize Merkezi, Adana

Fransa Vize Merkezi, Adana ili sınırları içerisinde ikamet eden ve vize başvurusunda bulunmak isteyen her vatandaşa gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sadece Adana ilinde ikamet eden değil, Adana ili ve çevresinde de ikamet eden başvuruda bulunmak isteyen kişilere de destek ve hizmet sağlamak amacı ile yetkilendirilmişlerdir.

Ancak, vize başvuru ofisleri ya da vize başvuru firmaları sadece Schengen gibi C tipi (kısa süreli) vize başvuru taleplerini kabul etmektedir. Yanı sıra yapılacak olan D tipi (ulusal vize, uzun süreli) vize başvurularını ne yazık ki kabul edememektedir. Bu konuda yetkili olan resmi makamlar sadece konsolosluklar ve büyükelçiliklere aittir.

Fransa Vizesi Adana Merkezi

Fransa ülkesinin sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen her vatandaş, sadece Schengen kapsamı içerisinde vize başvuru merkezlerine başvuruda bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra, D tipi (uzun süreli) vize işlemleri için müracaatta bulunmak isteyen vatandaşlar başvuruları için direkt olarak konsolosluğa veyahut büyükelçiliğe yapmaları gerekmektedir.

Konsolosluk ve büyükelçilik resmi makamı tarafınca aracı olarak görev yapan vize başvuru merkezleri veyahut bunun beraberinde vize başvuru firmaları, sadece Schengen C tipi (kısa süreli) vize başvurusunda bulunacak olan kişinin müracaatını kabul etmek ile yükümlülerdir. Bu nedenle, başvuruda bulunmadan önce kişi, seyahat nedenini net bir şekilde belirledikten sonra müracaat talebinde bulunması tavsiye edilmektedir.

Fransa Vize Merkezi Çalışma Saatleri – Adana

Fransa vize başvuru merkezi Adana’nın çalışma saatleri şu şekildedir;

  • Hafta içi sabah 08.00 ila 18.00 saatleri içerisinde,
  • Hafta sonları ise sadece cumartesi günü olmak üzere sabah 10.00 ila 14.00 saat aralıkları içerisinde gereken başvuruda bulunacak olan kişilere hizmet ve destek sağlamaktadır.

Fransa Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Fransa Schengen vizesi için gerekli evraklar, başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat amacına ve seyahat tarih süresine göre değişkenlik sergilemektedir. Ancak talep edilen güncel evrak listesi ise şu şekildedir;

  • Pasaport
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Fransa Schengen Vize Başvuru Formu
  • Fransa Schengen Vize Başvuru Dilekçesi
  • Maaş Bordrosu
  • Finansal Dokümanlar
  • Öğrenci Belgesi

 

Fransa Vize Merkezi Adana

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Fransa vizesi için Adana veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Fransa vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye