Fransa Vize Reddi Sebepleri - Schengenvize.net
Fransa Vizesi Hakkında

Fransa Vize Reddi Sebepleri

Fransa Vize Reddi Nedenleri 2021

Fransa Vize Reddi

Fransa vize reddi, başvuruda bulunan kişinin vize işlemleri sırasında yapmış olduğu hatalardan kaynaklanmaktadır. İlgili ülkenin konsolosluğu tarafından ret kararı ile sonuçlanmış bir Fransa Schengen vizesi için itiraz etme hakkı yoktur. Ancak başvuru sahibi, vize başvuru merkezi ile gerekli olan tüm işlemleri tekrardan yapabilmektedir.

Fransa Vize İşlem Ücreti 2021

Fransa vize başvurusunun reddine karar verilen başvuru sahibi, ilgili ülkenin konsolosluk makamı tarafından gönderilecek olan ret mektubunu saklaması gerekmektedir.

Daha sonra başvuru sahibi ret mektubunu da alarak vize başvuru merkezine yeniden müracaat etmesi gerekir ancak bu süreç içerisinde başvuru sahibinin profesyonelce bir danışmanlık hizmeti alması da gerekmektedir.

Fransa vize reddine karar verildikten daha sonra yeniden başvuruda bulunan kişilerin bilmesi gereken en önemli husus, başvuru sırasında ya eksik evrak beyanı ya da hatalı bilgi/bilgilerin beyan edilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bunun yanı sıra bu gibi yüksek ihtimaller nedeni ile de başvuru reddi olmayabilir, adli sicil kaydından Schengen ülkelerinde yapılacak olan uygunsuz davranışlardan dolayı da kişinin vize reddine karar verilmiş olabilmektedir.

Ancak bu durumu anlayabilmek adına başvuru sahibi ret mektubunu uzman bir vize yetkilisi ile paylaşması gerekmektedir. Genellikle ilgili ülkenin konsolosluğundan eğlen ret cevapları eksik evrak beyanında ya da hatalı bilgi/bilgilerin beyanından kaynaklanmaktadır.

Fransa Vize Reddi Sebepleri
Fransa Vize Reddi Sebepleri
Bu durumdan dolayı başvuru sahibinin tekrar yapacak olduğu vize başvurusu için vize başvuru merkezi tarafından profesyonelce bir danışmanlık hizmeti alması tavsiye edilmektedir.

Uzman bir ülke danışmanının ret mektubu içerisinde belirtilenleri anlaması ve yorumlaması, başvuru sahibinin ilk yapmış olduğu hataları tekrardan yapmaması adına destek olacaktır.

Başvuru sahibi ilgili evrakları ve seyahat etme amacını yeniden belirleyerek, tüm işlemleri başlatması gerekmektedir. Aynı zamanda belirtmekte fayda vardır ki başvuru sahibinin ret gelen vize başvurusu için ödemiş olduğu vize ücreti tarafına tahsil edilmemektedir. Bu durumdan dolayı yeniden vize başvuru ücretini ödemesi gerekmektedir.

Profesyonel bir danışmanlık hizmeti ile yeniden vize başvurusunda bulunacak olan kişi, tekrardan parmak izi işleminde bulunmasına da gerek yoktur. Bunun yanı sıra son 5 yıl içerisinde parmak izi beyan etmiş ise yine beyanda bulunmasına gerek yoktur.

Fransa vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/fransa-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Fransa Neden Vize Vermiyor?

Adli takip, daha önceden alınmış deport, evrakların geçersiz olması, dilekçenin doğru yazılmaması, konsolosluğun kişinin ülkesine geri döneceğine inanmaması ve pasaportun istenen kriterlerde olmaması gibi konulardan kaynaklı başvurunuz reddedilir.

Vize Vermeme Sebepleri Nelerdir?

Kişinin maddi olarak yetersiz olması, kişinin şüpheli bir durumda görünmesi, daha önceden alınan vizeler ile problemler yaşanmış olması ve evrakların istenen kriterlerde olmaması vize vermeme sebepleridir.

Vize Reddi Pasaporta İşlenir Mi?

Vize reddiniz pasaporta işlenmeyecektir.

Fransa Vize Reddi Sebepleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×