Fransa Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Fransa Vizesi Hakkında

Fransa Vatandaşlık Vize İşlemleri

Fransa Vatandaşlık Vize Başvurusu

Fransa Oturum ve Çalışma İzni

Almanya, Fransa ve İngiltere’de  oturum ve çalışma izni, aile birleşimi, eğitim veya yeni bir başlangıç istiyorsanız; vize danışmanlığı, avukatlık hizmetlerimiz ve yaşam koçluğu Hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.Sizin kişisel tercihlerinize göre ihtiyaçlarınızın tespiti yapılarak süreç planlaması yapılır.
 
Size süreçler hakkında hizmet almaya başlanmadan önce bilgilendirme yapılır. Bizimle çalışmaya karar vermeniz durumunda, rehberlik, danışma, tercümanlık hizmetlerimizi ve diğer hizmetlerimizin maliyet hesaplamaları yapılıp sizi bilgilendiririz. Fransa’daki yaşamanızı kolaylaştıracak her türlü bilgilendirme ve bireysel destek isteğinize bağlı olarak ülkeye giriş yaptığınız anda da devam eder.

Fransa Kaç Yılda Vatandaşlık Veriyor?

Fransa vatandaşlığı başvurusu yapılabilmesi için Fransa içerisinde kesintisiz olarak en az 5 yıl ikamet etmeniz gerekiyor.

Fransa Vatandaşı Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Evlilik belgesi, oturma izni, pasaport ve birçok ilgili evrak ile kişilerin ilgili makamlara Fransız vatandaşlık beyanı isteği sunmanız gerekiyor.

Hangi Ülkenin Vatandaşı Olmak Daha Kolay?

En kolay vatandaşlık veren ülkeler Portekiz, Malta, Kıbrıs ve Dominik şeklindedir.

Fransa oturum ve çalışma İzni Kapsamında Sunduğumuz Hizmetler:

 • Fransa Oturum ve çalışma izni için yapılan başvurularında okul veya şirketlerle yazışmaların yapılması idari takip ve göçmenlik (çalışma ve oturum izni ve aile birleşimi) işlemlerinizin yapılması
 • Eğitim amaçlı olan oturum izni başvurularında okullar hakkında bilgilendirme yapılması, sizin adınıza ön görüşmelerin yapılması ve konaklama ihtiyacınızın karşılanması
 • Türkiye’deki ve Yurtdışındaki danışmanlarımızla sürekli iletişim imkanı
Fransa Vatandaşlık Vize İşlemleri
Fransa Vatandaşlık Vize İşlemleri
 • Avukatlık ve tercümanlık hizmeti
 • Ülkeye gittiğiniz zaman size bir sim kart temin edilir
 • Yabancılar Dairesi, İş ve İsçi Bulma Kurumundaki işlemleri hakkında bilgilendirme ve gerekli işlemlere hazırlık
 • Şirketlerin İnsan Kaynakları ile Yazışmalar ve Görüşmeler
 • Şirket kuruluşu

Fransa oturum ve çalışma izni başvurusunda bulunanlar verilen ek danışmanlık hizmetlerimiz

 •  Eğitim sistemi
 •  Çocuk Bakımı
 •  Banka sistemi
 •  Alışveriş mekanları
 •  Emlak sistemi
 • Sigorta sistemi
 • Sağlık sistemi
 • Dil eğitimi
 • Ulaşım sistemi
 • Sosyal İmkânlar hakkında detaylı bilgilendirme yapılır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Fransa sınırları içerisinde yaşamak istediklerinde Fransa oturum izni almak zorundadırlar.

Öğrenim görmek ve çalışmak isteyen kişilerin de başvurması gereken izin oturum iznidir.

Fransa’da yaşamak isteyip izin almasına gerek kalmayanlar ise; Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre vatandaşlığı olan kişilerdir. 

Bu üç koşuldan birini taşıyan şahısların başvuru yapmasına gerek yoktur. Geriye kalan ülkelerin vatandaşları ise oturum izni almakla yükümlüdür.

Fransa’da yaşamak isteyen kişiler öncelikle Fransa’da çalışacakları kurum ya da şirket ile bir iş sözleşmesi imzalamalıdır. Uzun süreli vize ve oturum başvurularında bu durum yerine getirilmesi gereken bir şarttır.

Fransa Oturum İzni Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Uzun süreli vize ve D tipi vize başvuruları direkt olarak Fransa Konsolosluğu’na yapılmalıdır.  Süre sınırlaması 90 gün ile belirlenmektedir.

90 günden az olan seyahatlerde vize başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetki verilen merkezlere yapılabilir. 

Ancak 90 günü aşan her ziyaret, seyahat, çalışma ve Fransa oturum izni başvuruları için Fransa Konsolosluğu ya da Fransa Büyükelçiliği’nden başvurular yapılmalıdır.

Uzun süreli bir vize sahibinin başvurusu Fransa Göç ve Entegrasyon ofisi tarafınca onaylandığı takdirde oturum hakkı kişilere verilmektedir.

Fransa Oturum İzni Ne süre İçin Verilmektedir?

Fransa için geçerli olan koşullar sağlandığında uzun süreli vizeler 12 ay için verilmektedir. 12 ay için verilen süre dolmadan Fransa oturum izni uzatma işlemleri yapılmalıdır.

Başvuru için sürenin bitmesini beklemeniz tavsiye edilmemektedir. Sahip olduğunuz izin için son 2 ay kala bu yenileme başvurusunu yapmış olmanız gerekmektedir.

Fransa oturum İzni Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

Uzun süreli vize başvurularında gerekli olan evraklar, başvuru sahiplerinin gerçekleştireceği seyahate göre şekillenmektedir. D tipi vize başvurularında seyahatin amacını açıklayan bilgilere bu nedenle oldukça önem verilmektedir. Başvuruyu gerçekleştirecek olan kişiler, Fransa’da neden yaşamaları gerektiğini belirten, seyahatlerinin amacını detaylı bir şekilde açıklayan, Fransa’da çalışacakları şirket ya da kurum içerisinde iş pozisyonları gibi bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sunmalıdır. Aksi takdirde başvurular reddedilecektir.

Fransa Vatandaşlık Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×